Kā Siguldā izbaudīt rudeni ar pievienoto vērtību

Sigulda.lv | 2020.10.04

Sigulda izsenis ir bijusi visu rudens mīļotāju iecienītākais galamērķis, taču šogad, veidojot jaunos atpūtas piedāvājums, īpaši domāts par vietējo tūristu, lai ciemošanās laikā pilsētā izbaudītu ne tikai visu pasaules nokrāsu lapu karuseli, bet pastaiga būtu ar saturu un pievienoto vērtību!

Šogad Siguldas pils kvartāls kļuvis par siguldiešu un pilsētas viesu iemīļotu atpūtas vietu. Pils kvartāla ēkās darbojas amatnieki un mākslinieki, kuru darbnīcās un salonos iespējams apgūt amatu prasmes, iegādāties suvenīrus. Šajā gadā Siguldas pils kvartālā apmeklētājiem durvis vēris Dzīvā Sudraba muzejs ar unikālām ekspozīcijām, kuras veidojis juvelieris, mākslinieks un filozofs Oļegs Auzers. Siguldas pils kvartāls un turpat esošās Siguldas pilsdrupas paver vairākas skatu vietas uz Gaujas senieleju, kur lapu koki krāsojas rudens toņos.

Jaunās ģimenes zelta rudeni Siguldā aicinātas baudīt īpašajā Māmiņu maršrutā, kas veidots pa Siguldas pilsētas centru, iekļaujot vietas, kur pieejami bērnu pārtinamie galdiņi. Visas maršrutā iekļautās apskates vietas ir viegli sasniedzamas, ceļā nav trepju vai augstu kalnu, tāpat arī pa ceļam esošajām ēdināšanas vietām ir viegli piekļūt ar bērnu ratiem. Māmiņu maršrutā pieejami divi pastaigu loki 19 un 13 kilometru garumā.

Novadniekiem un Siguldas viesiem iespēja izstaigāt pastaigu taku “Lasīttaka” maršrutā kultūras centrs “Siguldas devons”–Imanta Ziedoņa muzejs Murjāņos (19,7 km). Jaunatklātais maršruts ir interaktīva pastaigu taka, kurā iespējams izzināt latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa vērtības. Imanta Ziedoņa muzeja pārstāvji informē, ka I. Ziedoņa Vasaras rezidence, kur maršruts noslēdzas, no oktobra līdz maijam ir slēgta.

Šajā sezonā, atzīmējot Krišjāņa Barona 185. dzimšanas dienu un izceļot folklorista saistību ar Siguldu, izveidots jauns astoņus kilometrus garš pastaigu maršruts “Krišjāņa Barona takas”. Sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, Siguldas novada tūrisma informācijas centrs aicina apmeklēt pastaigu maršrutu “Raganu katls un apkārtne” (10 km), kas priecēs dabas entuziastus ar kāpieniem pa dziļās Vējupītes gravas stāvajām nogāzēm.

Pastaigu maršruti aptver gan Gaujas senielejas labākās skatu vietas (15 km), Turaidas gravas un alas (6 km), gan arī Mežonīgās Vējupītes gravu un Paradīzes kalnu (10 km).

Savukārt riteņbraucējiem tiek piedāvāts krāšņais maršruts “Siguldas klasika” (11 km), kas izvedīs cauri Siguldas ievērojamākajām apskates vietām, maršruts Sigulda–Līgatne–Sigulda (46 km), kas ved gar pašu Gaujas krastu. Siguldas apkārtnē ir pieejami vēl trīs velo maršruti: Sigulda–Murjāņi–Sigulda (30 km), Sigulda–Allaži–Sigulda (25 km) un maršruts “Siguldas Klasika Gaujas Nacionālajā parkā” (15 km), kas ved gar Gaujas malu, skaistiem klinšu atsegumiem un ievērojamiem apskates objektiem. Kā alternatīva zelta rudens baudīšanai ir īpašs laivošanas maršruts no Līgatnes līdz Siguldai (20 km).

Rudens skaistākā laika apmeklētāji, izstaigājot iecienītākās dabas takas, aicināti apmeklēt unikālu retro velo izstādi “Visa dzīve vienā divritenī” Siguldā, Zinātnes ielā 7. Izstādes ekspozīcijas centrā ir 30 oriģināli amatnieku velosipēdi, kas ražoti Itālijā laika posmā no 19. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta pirmajai pusei. Ikviens eksponāts ir gan pārvietošanās līdzeklis, gan arī darba kabinets uz riteņiem, īpaši pielāgots konkrētas profesijas pārstāvim. Ieejas maksa izstādē – 5 eiro,Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 20% atlaide. Skolēniem, uzrādot Siguldas novada iedzīvotāja ID karti, – 2,50 eiro, bet pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.

Ja Siguldas apskatei izlemts veltīt vienu dienu, tad noderīgs  būs šogad radītais buklets “Viena diena Siguldā”, kurā apkopotas Siguldas novada uzņēmēju piedāvātās aktivitātes.

Siguldas apmeklētāju ievērībai

Pilsētas viesi iebraukšanai Siguldā aicināti izmantot Gāles ielu, Kalna ielu, Pulkveža Brieža ielu.

Stāvvietas

  • Pils ielā 16A (iepretim Siguldas Jaunās pils vārtiem);
  • Pils ielā 14A (pie Pils ielas un Krišjāņa Barona ielas apļveida krustojuma);
  • Jāņa Poruka ielā 14 (pie gaisa trošu ceļa vagoniņa stacijas);
  • Ziedu ielā 5 (pie Siguldas poliklīnikas);
  • Šveices ielā 17 (pie koncertzāles “Baltais flīģelis”);
  • Raiņa ielā 3B (pie pašvaldības Pakalpojumu centra);
  • Pils ielā 10 (pie kultūras centra “Siguldas devons”);
  • Puķu ielā (Fischer Slēpošanas centra stāvlaukumā);
  • labvēlīgos laikapstākļos automašīnas varēs novietot zāliena teritorijā pie panorāmas rata Svētku laukumā un zāliena teritorijā gar Līvkalna ielu.

Citviet automašīnu apstāšanās un stāvēšana atļauta atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem.

Siguldu ērti var sasniegt arī ar vilcienu. Maršrutā Rīga–Sigulda–Rīga kursē 13 vilcienu pāri darbdienās un 12 vilcienu pāri brīvdienās. Reisos Rīga–Valga–Rīga kursē pagarināts vilciena sastāvs. Aplūkot vilcienu kustības sarakstu un iegādāties biļeti var “Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē, tīmekļa vietnē vai kasē. Pērkot e-biļeti, braucienam 10% atlaide.

Siguldas novada pašvaldība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi dabas viesiem atgādina “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!”, mudinot dabas taku apmeklētājus nemeklēt mazās atkritumu urnas pārgājienu maršrutos mežā vai citviet dabas objektos, bet gan nest tukšos iepakojumus sev līdzi un izmest tos lielajās atkritumu tvertnēs, piemēram, stāvlaukumos.

Siguldas un Gaujas senielejas viesiem noderīga informācija pieejama Siguldas novada Tūrisma informācijas centra tīmekļa vietnē un Siguldas mobilajā lietotnē.

Avots: Sigulda.lv


b2b - 3993
Pavasara pastaiga ziedošājā Ventspilī

Pavasara pastaiga ziedošājā Ventspilī

Ar nepacietību gaidām 120 000 pērn iestādīto sīpolpuķu ziedēšanu, un īpaši gaidām sakuru ziedešanu Reņka dārzā. Ieplāno pavasari Ventspilī.

Ventspils TIC

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis ar skatu laukumiem un atjaunots mežaparks ar 1,2 km taku, kas savieno vēsturisko kūrorta parku ar dabas teritoriju.

Jūrmalas TIC

Olimpiskais centrs

Olimpiskais centrs "Ventspils"

Aktīvās atpūtas cienītājus Ventspilī gaida Ūdens piedzīvojumu parks, Ledus halles slidotava, Piedzīvojumu parka rodelis un daudz kas cits.

Ventspils TIC

Zinātne kas pārsteidz!

Zinātne kas pārsteidz!

Ventspils zinātnes centrs "VIZIUM" tā ir vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina!

Ventspils TIC

MŪZIKA | Kasparam Markševicam 40

MŪZIKA | Kasparam Markševicam 40

“Laipni lūgti manā ballē” aicina svinēt dziedātāja Kaspara Markševica 40 gadu jubileju vienotā, neaizmirstamā muzikālā pieredzē.

Tukuma TIC

Aktuālās izstādes Ventspilī un novadā

Aktuālās izstādes Ventspilī un novadā

Aicinām apmeklēt kādu no izstādēm Ventspilī. Iepazīsties ar aktuālajām izstādes Ventspilī un Ventspils novadā aprīļa mēnesī.

Ventspils TIC

Medusmaizes svētki

Medusmaizes svētki

Š.g. 23.maijā Līvānu novada Jersikas pagastā Bucenieku stadionā notiks “Medusmaizes svētki”, kas pulcēs gan gardēžus, gan jomas profesionāļus, gan tos, kuri mīl baudīt! Visas dienas garumā – aizraujoša un daudzveidīga no...

EUR 10 | Līvānu TIC

Latvijas pūtēju orķestru svētki Balvos

Latvijas pūtēju orķestru svētki Balvos

30. maijā Balvu pilsētas estrādē notiks Latvijas pūtēju orķestru svētki “Skanēt savā laikā”. Koncertā piedalīsies 19 Vidzemes un Latgales pūtēju orķestri.

Balvu TIC

Sacensības jāšanas sportā Valmiermuižā

Sacensības jāšanas sportā Valmiermuižā

2026. gada 2. maijā plkst. 9.00 notiks sacensības jāšanas sportā “VALMIERMUIŽAS PAVASARIS 2026”. Zirglietu andelēšanās, radošās darbnīcas un izjādes.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

100DEBIJA un OTRA PUSE. Dubultkoncerts

100DEBIJA un OTRA PUSE. Dubultkoncerts

Hiti, atmiņas un pārsteigumi – kāpēc šo koncertu nedrīkst palaist garām?

Rēzeknes pilsētas TIC

Darba laiks tūrisma objektos maija svētkos

Darba laiks tūrisma objektos maija svētkos

Maija svētku brīvdienās aicinām apmeklēt Bauskas novadu – kultūrvēsturiskos objektus, muzejus, dabas takas un atpūtas vietas.

Bauskas TIC

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

9. maijā Piedzīvojumu parkā ar velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Šogad īpašs jaunums – Tūrisma informācijas tirgus!

Ventspils TIC

Izstāde “Valmieras novada brunči”

Izstāde “Valmieras novada brunči”

No 29. marta līdz 8. maijam Burtnieku Kultūras centrā būs skatāma izstāde “Valmieras novada brunči”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Izstāde

Izstāde "Biķernieku trasei 60"

Izstāde atklāj stāstu par vienu no nozīmīgākajām Baltijas motoru sporta vietām, piedāvājot unikālu iespēju aplūkot vairāk nekā 30 vēsturiskus sacīkšu eksponātus

Motormuzejs

8 stundas Ventspilī

8 stundas Ventspilī

Iepazīsti Ventspili vienas dienas laikā! Esam sagatavojuši idejas – TOP 7 lietas, ko darīt Ventspilī.

Ventspils TIC

"UzKūko" brīvdienu bufete Rencēnos

4. maijā plkst. 12.00–16.00 Rencēnos, Valmieras ielā 12 “UzKūko” Brīvdienu bufete. Kūkas, makarūni līdzņemšanai. Norēķini skaidrā naudā un ar karti.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmalā pieejamas pludmales, parki, kultūras vietas un infrastruktūra, kas ļauj arī cilvēkiem ratiņkrēslā pilsētu izbaudīt ērtāk un brīvāk.

Jūrmalas TIC

Akcija

Akcija "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē"

Latvijas–Lietuvas pierobežā norisināsies tūrisma apceļošanas akcija “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”. Iesniedzot akcijas brošūru, būs iespēja pretendēt uz balvām.

Bauskas TIC

GARDĒŽIEM | Vispasaules vīna vakars

GARDĒŽIEM | Vispasaules vīna vakars

Aizraujošs ceļojums apkārt pasaulei vedīs caur vīna garšām un stāstiem kopā ar vīnzini Solvitu Meļņikovu.

Tukuma TIC

Tava īstā brīvdienu izvēle!

Tava īstā brīvdienu izvēle!

Ģimeniskas brīvdienas Coral Grupas viesnīcās ⭐

Coral Travel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -