Jaunais tūrisma objekts Preiļos priecēs ne tikai kaķu mīļus

Oktobris Preiļos iesācies ar jauna tūrisma un atpūtas objekta atklāšanu – pašā pilsētas centrā darbu sākusi “Kaķu sēta”. Tā ir vieta, kur apskatāmi daudzi simti dažādi kaķu suvenīri. Kaķi te ir visur – atklātnēs, gleznās, uz traukiem, apģērbā u.c.Tie ir no māla, metāla, porcelāna, stikla… Te patiks ne vien kaķu mīļiem! Saimniece Jeļena Puzaka, kas ikdienā ir ļoti pozitīva, dzīvespriecīga un radoša personība, viesiem piedāvās arī dažādas meistarklases un darbošanos. Ēkas pirmajā stāvā iekārtota ērta un interesanta bērnu atpūtas istaba un ballīšu svinību vieta, ko noteikti novērtēs vietējie iedzīvotāji, jo līdz šim šādas vietas pilsētā vēl nebija. Un, kā saka pati Jeļena, ēkas iekārtošanas laikā interesi par to sākuši izrādīt arī īstie kaķi. Kaķu kolekcijas apskate un bērnu atpūtas telpas izmantošana iepriekš jāpiesaka pa tel. 26896266.

Preiļi ir iedvesmas pilsēta daudzām radošām personībām. Zinātkāri, neatlaidīgi un gudri cilvēki dzimuši, dzīvojuši un darbojušies Preiļu pusē. Savus jaunības gadus Preiļu novada Jasmuižā pavadījis un iedvesmojies Rainis. Šeit ir dzimis izcilais latviešu komponists Jānis Ivanovs. Tāpat vairāki Latgales keramikas šūpuļa pamatlicēji nākuši no Preiļu apkārtnes, mūsdienās te iespējams redzēt gan tradicionālu, gan modernu keramiķu veikumu, gan trauslā porcelāna darbus. Kurš gan nezina mūsu novadnieka kinorežisora Jāņa Streiča filmas! Viens no populārākajiem tūrisma objektiem Preiļos ir autorleļļu mākslinieces Vladlenas sirds darbs – izveidotā Leļļu galerija un miniatūrā karaļvalsts. Pagājušajā gadā Preiļos tika atklāta vēl viena pasaules līmeņa galerija, kurā ikviens objekts ir veidots no automobiļu un motociklu detaļām – “Nester Custom Art gallery”, kuras saimnieki Alīna un Aleksandrs Ņesterjuki neapšaubāmi ir radoši cilvēki. Var minēt vēl daudzas personības, un nu tiem pievienojusies arī “Kaķu sētas” saimniece, kas savu ideju lolojusi un izsapņojusi desmit gadus.

Lai veicas jaunajam tūrisma objektam būt interesantam, uzņemt kaķu mīļus un pārliecināt arī suņu mīļus!

Avots: Preiļu novada TIC

Turība - 3511
Cēsīs ir iespējams skaistākā slidotava

Cēsīs ir iespējams skaistākā slidotava

Iespējams skaistākā slidotava atrodas Cēsīs, gleznainajā Cēsu Pils parkā. Parka dīķi klāj bieza ledus kārta, lai cēsnieki un pilsētas viesi varētu slidot!

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Izgaršo ziemu Cēsīs!

Izgaršo ziemu Cēsīs!

Tuvojas sniegota nedēļas nogale, un Cēsīs ir īsta ziema! Tas nozīmē-daudz brīvā laika pavadīšanas iespēju slēpojot, slidojot un braucot ar ragaviņām.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Barikāžu aizstāvju atceres diena Cēsīs

Barikāžu aizstāvju atceres diena Cēsīs

Cēsīs barikāžu notikumus atzīmēs ar izstādi – instalāciju un ugunskuriem Vienības laukumā. Norises atklās 20.janvārī, un tās pieejamas līdz 24.janvārim.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv