Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.10.13
Mobilais tālrunis – tagad ar to gan bildē, gan ieraksta, gan kontrolē dienas grafiku, gan raksta un saņem e-pastus, un tikai retais atceras, ka pamatfunkcijas mobilajam tālrunim ir zvanīt un rakstīt īsziņas. Tā vien šķiet, ka šīs tehnoloģijas bijušas mūžīgi ar mums, bet, kā izrādās, pagājuši vien 37 gadi.
Tieši pirms 37 gadiem ASV kompānija “Ameritech” palaida 1G jeb pirmo komerciālo mobilo tālruņu tīklu, kas ļāva Čikāgas apgabalā dzīvojošajiem pirmo reizi veikt un saņemt mobilos zvanus. “Ameritech” prezidents Bobs Barnets, jā, tieši viņš veica pirmo zvanu, piezvanīja nevienam citam kā Aleksandra Grehema Bella mazdēlam.

Sestdien, 15. augustā plkst. 20.00 Dziesmu svētku šūpuļvietā – Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos – notiks koncertsērijas “Augusta debesīs” noskaņu koncerts.
EUR 15 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Pēc vairāk nekā gada Lielbritānijas “Vodafone” veica pirmo komerciālo zvanu Jaungada dienā, bet 1986. gadā pirmais zvans bija Izraēlā, kurai 1987 gadā sekoja Austrālija.
Taisnības labad gan jāpiebilst, ka mobilo tālruņu tehnoloģija bija jau pirms tam- inženieri pirmo mobilā zvana prototipu tīklā veica pat desmit gadus pirms pirmā komerciālā zvana. Taču ilgs laiks bija nepieciešams, lai novērstu dažādas aparatūras, programmatūras un radiofrekvenču problēmas.

Brokastu komplekts tiem, kuri meklē motivāciju, lai pamostos.🙂↕️ OluLū šķēle + karstais dzēriens= 3.99 Eur. 🥚🍕
Pica Lulū

No saules pielietām pludmalēm līdz līkumotām vīna dārzu ielejām.Portugāles spilgtie festivāli un kultūras pasākumi.
EUR 449 | Itaka Latvia

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu / 19.09. - 17.10.2026.
EUR 885 | Estravel Latvia

Ceļojiet pa līdzenumiem, tropu kalnu reģioniem, piekrastēm un rosīgām, krāsainām pilsētām. Bezgalīgas žilbinoši baltas smilšu pludmales.
EUR 1179 | Itaka Latvia

Viesu māja “Pumpuri” piedāvā naktsmītnes 6 cilvēkiem (3 istabas). Viesiem ir pieejama burbuļvanna, bezmaksas Wi-Fi, sauna, dārzs.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Viesu māja “Mežmalas” piedāvā atpūtu komfortablos numuros un brokastis, svinību telpas, galdu klāšanu, melno pirti, telšu vietas, bērnu rotaļu laukumu.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Viesu māja „Ozoliņi” atrodas Tabores pagastā, 7 km attālumā no Daugavpils pilsētas centra.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Vieta, kas ir ideāli piemērota tiem, kuri vēlas laiski gozēties un baudīt sauli smilšu pludmalē, vai Āfrikas safari piedzīvojumu alkstošiem ceļotājiem.
EUR 1559 | Itaka Latvia

Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Liepājā vienlaikus top trīs starptautisku mākslinieku lielformāta sienu gleznojumi.
Liepājas reģiona TIB

✈️ Lidojumi no Rīgas: 02.08., 06.08., 10.08., 14.08., 18.08., 22.08., 26.08. un 30.08.2026. 7 naktis | Ultra All Inclusive
LATTUR

Itālijā ir lieliskas pludmales, ēdiens, izcilas viesnīcas, kalni un vīni... Izvēlieties sev tuvo un dodieties piedzīvojumā!
EUR 636 | Estravel Latvia

23. augustā aicinām ikvienu uz Ilūksti, lai piedalītos un pavadītu svētdienu aktīvā gaisotnē.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

23.09. - 02.10.2026; 28.10. - 06.11.2026 Uzbekistāna pārsteidz, iedvesmo un paliek atmiņā ilgi pēc ceļojuma.
AL SVETS

15. augustā Liepāja 2027 un scenogrāfs Reinis Dzudzilo aicina uz kopīgu mākslas akciju Liepājā.
Liepājas reģiona TIB

Latvijas rallija vēstures ekspozīcija “Garage 1965” ir unikāla autosporta kolekcija, vēsturiskie eksponāti un rallija leģendas autosporta kultūras cienītājiem.
Liepājas reģiona TIB

Picu dienas kļuvušas vēl gardākas! 🍕 Baudi visas M, L un XL izmēra picas ar –40% atlaidi restorānā vai pasūtot līdzņemšanai.
Domino`s Pizza

Izmanto promo kodu SUMMER2026 un saņem līdz pat 25% ATLAIDI* uzturēšanās reizēm mūsu viesnīcās. 2026. gada 1. jūlija līdz 30. augustam.
Rija Old Town Hotel Tallin

Aviobiļešu izpārdošana lidojumiem - no Rīgas // 7 naktis -ja nav noteikts citādāk/ akcijas vietu skaits ierobežots / cenas var mainīties
EUR 129 | SKY24.LV

Atrodas Višķu ezera krastā un piedāvā atpūtas iespējas: nakšņošana, banketu zāle, pirts, telšu un ugunskura vietas, labiekārtota pludmale.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa