13. oktobris vēsturē: 1983. gadā ASV sāk lietot mobilos tālruņus

Mobilais tālrunis – tagad ar to gan bildē, gan ieraksta, gan kontrolē dienas grafiku, gan raksta un saņem e-pastus, un tikai retais atceras, ka pamatfunkcijas mobilajam tālrunim ir zvanīt un rakstīt īsziņas. Tā vien šķiet, ka šīs tehnoloģijas bijušas mūžīgi ar mums, bet, kā izrādās, pagājuši vien 37 gadi.

Tieši pirms 37 gadiem ASV kompānija “Ameritech” palaida 1G jeb pirmo komerciālo mobilo tālruņu tīklu, kas ļāva Čikāgas apgabalā dzīvojošajiem pirmo reizi veikt un saņemt mobilos zvanus. “Ameritech” prezidents Bobs Barnets, jā, tieši viņš veica pirmo zvanu, piezvanīja nevienam citam kā Aleksandra Grehema Bella mazdēlam.

Pēc vairāk nekā gada Lielbritānijas “Vodafone” veica pirmo komerciālo zvanu Jaungada dienā, bet 1986. gadā pirmais zvans bija Izraēlā, kurai 1987 gadā sekoja Austrālija.

Taisnības labad gan jāpiebilst, ka mobilo tālruņu tehnoloģija bija jau pirms tam- inženieri pirmo mobilā zvana prototipu tīklā veica pat desmit gadus pirms pirmā komerciālā zvana. Taču ilgs laiks bija nepieciešams, lai novērstu dažādas aparatūras, programmatūras un radiofrekvenču problēmas.


Avots: BalticTravelnews.com/Qz.com

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv