15. oktobris vēsturē: 1880. gadā pabeidz Ķelnes Katedrāles būvniecību

Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.10.15

Ķelnes katedrāle ir viens no nozīmīgākajiem un atpazīstamākajiem arhitektūras šedevriem ja ne Eiropā, tad Vismaz Vācijā noteikti. Celtniecības darbi sākās tālajā 1248. gadā, bet noslēdzās 1880. gada 15. oktobrī – tieši pirms 140 gadiem.

Gotiskā katedrāle ir 144,5 metrus augsta un 86,25 metrus plata, bet torņi slienas pat 157,22 metru augstumā. Tā kā celtne būvēta daudzus gadsimtus, tad tās veidols ir krietni mainījies – Rietumu daļa celta 1330. gadā, bet celtniecība, kas risinājās 19. gadsimtā, tā pieņēma viduslaiku elpu.

Ķelnes katedrāli uzskata par ārkārtēju cilvēka radošās ģenialitātes darbu, kas iezīmē arhitektūras zenītu un kulmināciju, kā arī tā kalpo kā spēcīga liecība par kristīgās ticības spēku un neatlaidību gan viduslaikos, gan mūsdienās.


Avots: BalticTravelnews.com/Whc.unesco.org/


gunrange - 3920
Kipra! Cena sākot no 409 eur!

Kipra! Cena sākot no 409 eur!

Kipras vizītkarte - saules apspīdētās un smilšu pludmales.Senās pilsētas, viduslaiku pilis, arheoloģiskās vietas, izsmalcināti vīni un skaistas pludmales.

EUR 409 | Itaka Latvia

Pēdējā brīža piedāvājumi un akcijas

Pēdējā brīža piedāvājumi un akcijas

Īsāka vai garāka atpūta vasaras izskaņai un rudens sākumam: atpūta pludmalēs, spa, ekskursiju tūres

EUR 513 | Estravel Latvia

Auto ekskursija

Auto ekskursija "Lubāna ezera apkārtne"

Aicinām doties kopīgā ekskursijā, lai iepazītu Lubāna ezera apkārtnes tūrisma piedāvājumu.

Madonas TIC

Maldīvas! Cena sākot no 1919 eur!

Maldīvas! Cena sākot no 1919 eur!

Skaista pludmale ar smalku smilšu segumu ļaus jums atpūsties bez raizēm, bet jūsu acis priecēs brīnišķīgas ūdens krāsas un tropu zaļums.

EUR 1919 | Itaka Latvia

Pēdējās vietas! Aviobiļetes

Pēdējās vietas! Aviobiļetes

Piedāvājums tiek regulāri atjaunots // Pēdējā brīža cenas lidojumiem un kūrortu galamērķiem // jautājiet arī viesnīcu piedāvājumus

EUR 149 | Estravel Latvia

Malta! Cena sākot no 349 eur!

Malta! Cena sākot no 349 eur!

Maģiskās Gozo un Komino salas piedāvā elpu aizraujošas ainavas, jūras klintis, tirkīza līčus un nesteidzīgu atpūtu.

EUR 349 | Itaka Latvia

Labs auto ir vērtība!

Labs auto ir vērtība!

Sirdsmiers ir vēl lielāka vērtība. 😎 Viena mēneša maksa, un pārējais jau ir sakārtots. Apskati piedāvājumu un atrodi sev piemērotāko auto!

SIXT Latvija

Spānijas pludmales Rudenī

Spānijas pludmales Rudenī

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, izvēlētā ēdināšanas programma

EUR 859 | Estravel Latvia

Muzikāls notikums - Šķūņa skaņas

Muzikāls notikums - Šķūņa skaņas

29. augustā Alūksnē “Šķūņa skaņas” - muzikāls koncerts, garšu baudījums no “Gatavo dabā”, maģisks kokles skanējums un bezceļu izbraucieni ar neparasto GAZ 66.

Alūksnes TIC

Uz Somiju ar Eckerö Line - līdz 30%

Uz Somiju ar Eckerö Line - līdz 30%

Pirmdiena–ceturtdiena – līdz 30% // Piektdiena–svētdiena – 10% // Rezervācijas periods: 06.08. – 06.09.2026. // Ceļojuma periods: 06.08. – 30.11.2026.

FerryTickets

Viesu māja “Rubeņi”

Viesu māja “Rubeņi”

Viesu māja “Rubeņi” atrodas blakus dabas liegumam “Pilskalnes Siguldiņa”.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Bali! Cena sākot no 1319 eur!

Bali! Cena sākot no 1319 eur!

Vilinoša un maģiska sala ar neskartām teritorijām, tropisko veģetāciju un paradīzes pludmalēm. Bali ir aizraujoša ar savu kultūru, tradicionālajiem rituāliem un iedzīvotāju garīgumu.

EUR 1319 | Itaka Latvia

💚 Sajūti. Izbaudi. Iemīli.

💚 Sajūti. Izbaudi. Iemīli.

Atstāj ikdienu aiz muguras un dodies pretī saulei, tropiskiem skatiem un neaizmirstamiem piedzīvojumiem!

EUR 1285.0 | Latvia Tours

Kombinētās tūres - 2 x vairāk iespaidu

Kombinētās tūres - 2 x vairāk iespaidu

Taizeme, Bali, Vjetnama vai Kenija? // Viena valsts - divi atpūtas galamērķi //ceļošana: novembris - marts // agrā izpārdošana

EUR 1735 | Estravel Latvia

Biznesa klase ar airBaltic

Biznesa klase ar airBaltic

Business Experience aviobiļetes sadarbībā ar airBaltic rezervējiet: līdz 27.08. // ceļošanas periods: no 14.09.2026. - 28.03.2027.

EUR 299 | SKY24.LV

Viesu māja “Pie Torņa”

Viesu māja “Pie Torņa”

Viesu mājas pirmajā stāvā ir banketa zāle ar kamīnu, virtuve ar traukiem un virtuves tehniku, sauna, duša, tualete, garderobe.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

airBaltic aviobiļešu akcija

airBaltic aviobiļešu akcija

Ilgi gaidītā airBaltic aviobiļešu Lielpārdošana! // ceļo: no 14.09.2026. - 28.03.2027. // pārdošanā: līdz 30.08.

EUR 75 | SKY24.LV

Bulgārija! cena sākot no 589 eur!

Bulgārija! cena sākot no 589 eur!

Saules un jūras mīļotāji šeit atradīs kilometru garas zeltaino smilšu pludmales.Gardēži novērtēs vietējo virtuvi, kuras pamatā ir vienkāršas sastāvdaļas.

EUR 589 | Itaka Latvia

Valmieras skrējiens 2026

Valmieras skrējiens 2026

6. septembrī Valmierā notiks “Valmieras skrējiens 2026”, kas atgriež pilsētā rudens skriešanas svētkus.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

 Viesu māja „Grāvīši”

Viesu māja „Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -