TOP10 pastaigu maršruti Daugavpilī

Zelta rudens baudīšana ir viena no Latvijas iedzīvotāju ikgadējām tradīcijām. Šogad teju ikviens brīvdienas izvēlas pavadīt pie dabas un apskatīt Latvijas krāšņās ainavas. Piedāvājam pastaigu iespējas Daugavpilī TOP 10, lai brīvdienu galamērķus dažādotu, iepazītu jaunas vietas un apskatītu rudenīgo Daugavpils pilsētu. 

1.   Pastaigu maršruti Daugavpils cietoksnī: “Cietokšņa aizstāvja taka”: 0,9 km, “Izlūka taka” :1 km, “Cietokšņa komandanta ceļš”: 2,1 km. Papildus informācija.

2.   Rīgas iela – gājēju iela, vieta, kur doties nesteidzīgās pastaigās un aplūkot greznās namu fasādes, kā arī iepirkties un baudīt maltīti. Papildus informācija.

3.   Daugavpils pilsētas vēsturiskais centrs ir Valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, kur var apskatīt unikālu klasicisma un eklektisma stila apbūvi. Papildus informācija.

4.   Stropu ezera promenāde (3 km) savieno divas pludmales – Stropu ezera centrālo pludmali un pludmali “Stropu vilnis”, kur atrodas divi atklātie baseini. Papildus informācija.

5.   Bruģu ielas promenāde (1,2 km) atrodas Daugavas labajā krastā. Visā garumā ir izbūvēti gājēju un veloceliņi, ielu apgaismojums, kā arī uzstādītas margas gājēju drošībai, vairāki soliņi un velonovietnes, kā arī āra trenažieri aktīvai atpūtai. Papildus informācija.

6.   Dubrovina parka iekārtošanā aktīvi piedalījās Pāvels Dubrovins, kas no 1876. līdz 1890. gadam bija pilsētas mērs. Parkā ir uzstādīts piemineklis viņam un netālu atrodas skaista strūklaka. Papildus informācija.

7.   Andreja Pumpura skvērs tika izveidots 19. gs. otrajā pusē un atrodas pretī Vienības namam. Pēc tēlnieka A. Veinbaha projekta 20. gs. 20.-ajos gados te tika izbūvēta skaista strūklaka “Meitene ar liliju”. Papildus informācija.

8.   Centrālais parks atrodas līdzās autoostai. Parku projektējis arhitekts Seleckis un tas ir pilsētas zaļā rota, kura akcents ir daudzās puķu dobes un apstādījumi. Te ierīkots bērnu rotaļu laukums, Soliņu aleja, Mīlestības koks un blakus atrodas Daugavpils ledus halle. Papildus informācija.

9.   Esplanādes atpūtas parks (4 ha) ir Baltijā pirmais veloparks, kas izveidots pilsētvidē, tajā iekļautas dažādas zonas – skeitparks, asfaltēta velotrase, piedzīvojumu trase un bērnu zona. Papildus informācija.

10.   Ruģeļu ūdenskrātuve atrodas 4 km attālumā no Daugavpils centra un ir iecienīta atpūtas vieta. Atkarībā no laika apstākļiem ūdenskrātuve  neizsakāmi burvīgi maina savu krāsu – no antracītzaļās līdz svina pelēkajai. Papildus informācija.


Avots: Visitdaugavpils.lv

trakai - 3516
Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs

Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs

Digitalizēta Jēkaba Strazdiņa izstāde “Darbi un kolekcija”. Laikā, kad muzeji un izstādes ir slēgtas, šis ir nozīmīgs solis ceļā uz satikšanos ar apmeklētājiem

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv