Agrita Jasāne | 2020.11.07
Zelta rudens baudīšana ir viena no Latvijas iedzīvotāju ikgadējām tradīcijām. Šogad teju ikviens brīvdienas izvēlas pavadīt pie dabas un apskatīt Latvijas krāšņās ainavas. Piedāvājam pastaigu iespējas Daugavpilī TOP 10, lai brīvdienu galamērķus dažādotu, iepazītu jaunas vietas un apskatītu rudenīgo Daugavpils pilsētu.
1. Pastaigu maršruti Daugavpils cietoksnī: “Cietokšņa aizstāvja taka”: 0,9 km, “Izlūka taka” :1 km, “Cietokšņa komandanta ceļš”: 2,1 km. Papildus informācija.

11. aprīlī Amatu mājā, kā katru gadu, notiks ļoti gaidītais nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas pasākums “Satiec savu meistaru".
Ventspils TIC
2. Rīgas iela – gājēju iela, vieta, kur doties nesteidzīgās pastaigās un aplūkot greznās namu fasādes, kā arī iepirkties un baudīt maltīti. Papildus informācija.
3. Daugavpils pilsētas vēsturiskais centrs ir Valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, kur var apskatīt unikālu klasicisma un eklektisma stila apbūvi. Papildus informācija.
4. Stropu ezera promenāde (3 km) savieno divas pludmales – Stropu ezera centrālo pludmali un pludmali “Stropu vilnis”, kur atrodas divi atklātie baseini. Papildus informācija.
5. Bruģu ielas promenāde (1,2 km) atrodas Daugavas labajā krastā. Visā garumā ir izbūvēti gājēju un veloceliņi, ielu apgaismojums, kā arī uzstādītas margas gājēju drošībai, vairāki soliņi un velonovietnes, kā arī āra trenažieri aktīvai atpūtai. Papildus informācija.
6. Dubrovina parka iekārtošanā aktīvi piedalījās Pāvels Dubrovins, kas no 1876. līdz 1890. gadam bija pilsētas mērs. Parkā ir uzstādīts piemineklis viņam un netālu atrodas skaista strūklaka. Papildus informācija.
7. Andreja Pumpura skvērs tika izveidots 19. gs. otrajā pusē un atrodas pretī Vienības namam. Pēc tēlnieka A. Veinbaha projekta 20. gs. 20.-ajos gados te tika izbūvēta skaista strūklaka “Meitene ar liliju”. Papildus informācija.
8. Centrālais parks atrodas līdzās autoostai. Parku projektējis arhitekts Seleckis un tas ir pilsētas zaļā rota, kura akcents ir daudzās puķu dobes un apstādījumi. Te ierīkots bērnu rotaļu laukums, Soliņu aleja, Mīlestības koks un blakus atrodas Daugavpils ledus halle. Papildus informācija.
9. Esplanādes atpūtas parks (4 ha) ir Baltijā pirmais veloparks, kas izveidots pilsētvidē, tajā iekļautas dažādas zonas – skeitparks, asfaltēta velotrase, piedzīvojumu trase un bērnu zona. Papildus informācija.
10. Ruģeļu ūdenskrātuve atrodas 4 km attālumā no Daugavpils centra un ir iecienīta atpūtas vieta. Atkarībā no laika apstākļiem ūdenskrātuve neizsakāmi burvīgi maina savu krāsu – no antracītzaļās līdz svina pelēkajai. Papildus informācija.


Pavasarim tuvojoties, ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili kopā ar Walk15 aplikāciju.
Ventspils TIC

Iedvesmojies pavasari baudīt Bauskas novadā - izzinoši un aktīvi!
Bauskas TIC

2026. gadā Jūrmala aicina izstaigāt vietas, kur nozīmīgas gadskārtas atklāj kūrorta, arhitektūras un sabiedriskās dzīves stāstu.
Jūrmalas TIC
.jpg)
Disku golfs ir lielisks veids, kā apvienot pastaigu dabā ar aizraujošu sporta aktivitāti. Priežu mežā izvietoti 18 grozi, kas pieejami bez maksas visu gadu!
Ventspils TIC

18. aprīlī aicinām uz aktīvu un iedvesmojošu pavasara dienu dabā Dienvidkurzemē!
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Iedvesmojies no gleznām, kolekcijām un baudi mākslu arī Tu, Tukuma novadā!
Tukuma TIC

Laivo pa Bauskas novada upēm - Mēmelē, Mūsā un Lielupē, arī atsevišķos Iecavas, Īslīces un Misas upes posmos.
Bauskas TIC

Gulbenes, Madonas un Alūksnes novadu tūrisma speciālisti aicina doties neaizmirstamos brīvdienu izbraucienos uz Vidzemi, par transportu izvēloties vilcienu.
Gulbenes novada TIC

11. aprīlī Amatu mājā, kā katru gadu, notiks ļoti gaidītais nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas pasākums “Satiec savu meistaru".
Ventspils TIC

Aicinām visus Latvijas tūrisma informācijas centrus un galamērķu pārstāvjus pieteikties dalībai “XI LATVIJAS TŪRISMA INFORMĀCIJAS TIRGŪ 2026”, 9. maijā!
Ventspils TIC

Latvijas–Lietuvas pierobežā norisināsies tūrisma apceļošanas akcija “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”. Iesniedzot akcijas brošūru, būs iespēja pretendēt uz balvām.
Bauskas TIC

2026. gada 23. maijā Gulbenes novadā norisināsies tūrisma rallijs “Kods: Gulbene”. Reģistrējies un piedalies!
Gulbenes novada TIC

No 20. līdz 22. maijam Ventspilī norisināsies Kurzemes biznesa forums, kas šogad veltīts IT nozares izaicinājumiem mākslīgā intelekta laikmetā.
Ventspils TIC

17. un 18. aprīlī Smiltenes novadā notiks pasākums “Satiec savu meistaru! 2026”. Ar sava amata meistariem varēs tikties sešās dažādās novada vietās.
Smiltenes TIC

Atklāj Bauskas novadu nesteidzīgās pastaigās un pārgājienos! Iepazīsti dabas takas, upju krastus un gleznainas ainavas dažādos maršrutos visai ģimenei.
Bauskas TIC

26. aprīlī plkst. 16.00 kultūras namā “Rīgava” norisināsies vokālā ansambļa “Sunrise” koncerts “Meitenes kā zvaigznes”.
Salaspils novada TIC

Viena no skaistākajām Latvijas mazupītēm – Rīva aicina uz pavasara pārgājienu! Kopējais takas garums ir 8 km (aptuvenu 2, 5 h vienā virzienā).
Ventspils TIC

Informējam, ka no 1. aprīļa atsāksies ekskursijas Radioastronomijas centrā Irbenē darba dienās. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.
Ventspils TIC

Dodies 4 km garā pārgājienā, iepazīsti purvu un tā iemītnieku dzīvi. Piemērotākais putnu vērošanas brīdis - aprīlis, maijs.
Ventspils TIC

Bauskas novada mājražotāji un tūrisma uzņēmēji ir izstrādājuši jaunus maršrutus, kas vērsti uz gastronomisko un pieredzes tūrismu Zemgales pierobežā.
Bauskas TIC