Cēsis vilina ar notikumiem piesātinātu nedēļas nogali

Šajā nedēļas nogalē Cēsīs un apkārtnē pilsētas viesiem un cēsniekiem sarupētas lieliskas atpūtas iespējas. Jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies Cēsu Rudens restorānu nedēļa, kurā šogad piedalās seši pilsētas un apkārtnes restorāni. Vēl pēdējos reizi sezonā iemirdzēsies Cēsu Svētā Jāņa baznīca. Kā arī sezonas noslēgumu Cēsu viduslaiku pilī piedzīvos multimediālā izstāde “Cēsu pils stāsts”. Tāpat Cēsu apkārtnes pilīs un muižās norisināsies pasākuma “Leģendu nakts” aktivitātes, un nemainīgi Cēsis vilina ar lielisku mākslas un vēstures izstāžu klāstu.        

No 31.oktobra līdz 8.novembrim Cēsīs jau trešo gadu notiks Cēsu Rudens restorānu nedēļa. Cēsniekiem un pilsētas viesiem būs lieliska iespēja baudīt izsmalcinātus ēdienus par īpaši draudzīgām cenām. Gardēžus ieturēt maltīti aicinās Cēsīs un apkārtnē iemīļoti seši restorāni – H.E. Vanadziņš. Ziemeļu restorāns, Villa Santa, Kārļamuiža, Ungurmuiža, Jāņoga un Jonathan SPA Estate, kuri piedāvās vienu īpašo piedāvājumu 20,00 EUR vai 25 EUR vērtībā.

Gardēži jau savlaicīgi ir aicināti iepazīties ar rudens restorānu nedēļas piedāvājumu un darba laiku un izvēlēties sev vistīkamākās maltītes Cēsu Tūrisma informācijas centra mājas lapā www.visit.cesis.lv un sociālajos tīklos. Restorāna apmeklējums ir obligāti jārezervē iepriekš.    

Vēl tikai šajā nedēļas nogalē, 30. un 31.oktobrī plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23.00 Cēsu Svētā Jāņa baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās. Cēsniekiem un pilsētas viesiem pēdējo reizi būs iespēja baudīt īpašo noskaņu stāstu – mūzikas un gaismas izrādi uz Cēsu Svētās Jāņa baznīcas baltās fasādes. Divu gadu veiksmīgas sadarbības rezultātā no idejas līdz tās īstenošanai tapusi baznīcas izgaismošanas muzikālā performance. Svētā Jāņa baznīca pirmo reizi tika izgaismota Cēsu pilsētas 814. jubilejas gada svinībās.    

Tāpat sezonas noslēgumu Cēsu viduslaiku pilī sestdien un svētdien piedzīvos multimediālā izstāde “Cēsu pils stāsts”. Tā ļauj apmeklētājiem pils rietumu torņa trešā stāva telpā izdzīvot nozīmīgākos pils vēstures notikumus un sajust seno laiku atmosfēru. Ekspozīcijas mākslinieciskais risinājums ir audiovizuālas projekcijas, kuras aptver torņa trešā stāva telpas grīdu un griestus,  kā arī sienas 270 grādu segumā.     

Sestdien, 31.oktobrī sadarbībā ar Cēsu Mazo Teātri un aktieriem Ilzi Lieckalniņu un Mārtiņu Liepu Cēsīs notiks unikāla vakara ekskursija ar dzejas lasījumu pilsētvidē "Vēstules tālajai zvaigznei". Vakara gaitā varēs dzirdēt šodienas Solveigas iespējamo saraksti ar Pēru Gintu. Pasākuma programmā paredzēta ekskursija pa Cēsu pilsētu, dzejas lasījumi pilsētvidē, pikniks ar siltu tēju un Cēsu Svētā Jāņa baznīcas izgaismošanas performance. Lai piedalītos pasākumā, ir nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot cesisinside@gmail.com vai zvanot 29109965.        

Vaives Tautas namā „Kaķukrogs” sestdien, 31.oktobrī gaidāma izrāde visai ģimenei  “Baltais Lācis superzvaigzne”. Tā ir jautra izrāde bērniem un vecākiem, kuras notikumos vedīs Baltais Lācis un Pingvīns. Ieejas biļetes var iegādāties „Biļešu paradīze” kasē internetā un klātienē, kā arī pasākuma dienā norises vietā.

Oktobra pēdējā nedēļas nogalē Latvijas pilīs un muižās norisinās Leģendu nakts. Apmeklētājiem ir iespēja iepazīt Latvijas pilis un muižas īpašā noskaņā, kad vēstures stāsti aizraujošā veidā savijās ar mūsdienu dzīvi un aktivitātēm. Ungurmuižas, Liepas muižas un Veselavas muižas kolektīvs 31.oktobrī ir parūpējušies par dažādu koncertu un ekskursiju piedāvājumu.

Nemainīgi Cēsīs pieejams plašs mākslas un vēstures izstāžu klāsts. Dodies ceļojumā laikā un apmeklē Cēsu Jaunās pils Bēniņu zāles izstādi “Laika liecinieki”, kur var pārliecināties, cik plašs un neatkārtojams ir Cēsu muzeja krājums. Pavasarīgas sajūtas var gūt Pasaules latviešu mākslas centrā. Šeit skatāma latviešu trimdas mākslinieku darbu izstāde “Pavasaris Austrālijā”. Koncertzāles “Cēsis” mākslas galerija aicina aplūkot dabas gleznotāja Ārija Skrides gleznu izstādi, bet Ruckas muižas parkā ir redzama lietuviešu mākslinieces Viktorijas Bernotaites fotogrāfiju sēriju "Trūdi", kas tapusi, māksliniecei strādājot Ruckas mākslas rezidenču centrā 2020. gada rudenī. Mākslu dabā var baudīt arī Sarkano klinšu pastaigu takā, kur mežā ir izvietotas lielformāta Kārļa Skalbes stāstu iedvesmotas gleznas.

Uzlādēties nākamajai darba nedēļai var dabā, dodoties rudenīgā pastaigā pa Cīrulīšu dabas takām un tām pievienoto Gaujaslīču posmu. Cēsu apkārtnē ir vairāki dažāda garuma pastaigu un velo maršruti, kuri ļauj aplūkot gan smilšakmens atsegumus Gaujas krastā, gan tuvējos ezerus un mežus.   

Avots: Cesis.lv

trakai - 3516
Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs

Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs

Digitalizēta Jēkaba Strazdiņa izstāde “Darbi un kolekcija”. Laikā, kad muzeji un izstādes ir slēgtas, šis ir nozīmīgs solis ceļā uz satikšanos ar apmeklētājiem

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv