Iveta Šnepste | 2020.11.21
Oktobra izskaņā daudzus Preiļu iedzīvotājus un viesus pārsteidza redzētais parkā – tika izgaismota Preiļu pils. Ņemot vērā lielo interesi, Preiļu pils atkal tiks izgaismota no 11. līdz 22 novembrim.
Šis jau būtu bijis trešais gads, kad Preiļu novada pašvaldības iestādes kopīgi rīkotu pasākumu Preiļu parkā “Leģendu nakts” ietvaros, ko saviem biedriem organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija katra oktobra pēdējā sestdienā. Šogad Leģendu nakts pasākumam tika noteikts 31.oktobris, kas sakrita gan ar ārvalstīs iecienītajām Visu Svēto dienas svinībām jeb Hallovīnu, gan šogad reto “zilo pilnmēnesi”, kas izgaismojās naksnīgajās debesīs. Bet valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi, kā arī ļoti lielā interese par pieteikto pasākumu Preiļu parkā pie pils, lika pārskatīt tā rīkošanu. Pasākums tādā formātā, kāds tika plānots, notikt nevarēja noteikto drošības apstākļu dēļ, līdz ar to tika atcelts.

17. jūlijā Valmieras muzeja ekspozīcija “de Woldemer” atzīmē trešo dzimšanas dienu ar "Senioru rītu" plkst. 11 un ekskursiju plkst. 15.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Lai šajā tumšajā periodā, kad nenotiek praktiski arī nekādi citi pasākumi, kaut nedaudz iepriecinātu gan vietējos iedzīvotājus, gan popularizētu Preiļu parku arī apkārtējo novadu viesiem, Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja Sanda Čingule – Vinogradova ar palīgu komandu īstenoja sen lolotu ideju – izgaismot Preiļu pils logus no iekšpuses, radot sajūtu, ka pilī atkal ir dzīvība, kā toreiz…
Divus vakarus pēc kārtas Preiļu parkā bija novērojams liels skaits vietējo iedzīvotāju un tūristu, kas apbrīnoja īpašo skatu, ko radīja izgaismotā Preiļu pils uz zilā pilnmēness fona. Jau iepriekš tika izsludināts fotokonkurss, kurā ikviens varēja iesūtīt vienu fotogrāfiju. Balsošana par labāko notiek Facebook kontā.
Redzot, kāda bija interese par naksnīgajām pastaigām Preiļu parkā, kā arī lai radītu īpašāku sajūtu, šogad savādāk atzīmējot valsts svētkus, Preiļu parka komanda informē, ka no 11.novembra līdz 22.novembrim atkal tiks izgaismota Preiļu pils. Kā sola organizatori, šoreiz nedaudz citādāk, tādēļ visi laipni gaidīti baudīt rudenīgās pastaigas svaigā gaisā Preiļu parkā arī dienas tumšajā laikā!

No 2026. gada 18. jūlija līdz 29. augustam Amatu mājā (Skolas iela 3) būs skatāma mākslinieces Daces Grundmanes personālizstāde “Slāņi”.
Ventspils TIC

Aizbēdz no ikdienas un baudi romantisku atpūtu dabas ieskautā brīvdienu mājā.
Bauskas TIC

Atklāj visas Mājas kafejnīcu dienu pieturas, ēdienkartes un rezervē savu gardēžu maršrutu!
Bauskas TIC

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.
Jūrmalas TIC
.jpg)
Ventspils piedzīvojumu parkā atradīsiet plašas izlaides iespējas visai ģimenei. Virvju trase, rodelis, kamēršļūkšana, bamperlaivas, katapulta un vēl.
Ventspils TIC

Vasaras pilnbriedā, 17. un 18. jūlijā, Balvi aicina ikvienu uz Balvu novada svētkiem – divām dienām, kas piepildītas ar kultūras un izklaides notikumiem!
Balvu TIC

16. jūlijā plkst. 20.00 Mazsalacas Sv. Annas baznīcā notiks vokālās grupas “Ēra” 20 gadu jubilejas koncerts “20 gadi vienā ērā”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 17. līdz 19. jūlijam Ventspilī norisnāsies motobraucēju saiets Kurland Bike Meet. 18. jūlijā būs parāde pa Ventspils ielām ar noslēgumu Jaunajā promenādē.
Ventspils TIC
.jpg)
19. jūlijā no plkst. 14.00 līdz 16.00 vēsturiskā raķešu bāze Zeltiņos, Alūksnes novadā, pārvērtīsies par aizraujošu piedzīvojumu vietu visai ģimenei.
Alūksnes TIC
.jpg)
Ekskursiju vilcieniņš VENTSPILS TRAIN kursē katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00. Lielisks veids, kā iepazīt Ventspili un tās vēsturi!
Ventspils TIC

Atgriežoties mājās pēc šīs programmas, arī turpmāk vēlēsieties gatavot un ēst veselīgāk, neatteikties no vingrošanas un turpināt jaunos dzīvesveida paradumus.
EUR 378 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

No 23. līdz 26. jūlijam Valmiera aicina ikvienu - tuvu un tālu - pievienoties pilsētas 743. dzimšanas dienas svinībās!
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Septiņi pakalni, četrdesmit viens “JĀ” vārds! 3 dienu bagāta programma - iepazīsties!
Rēzeknes pilsētas TIC

Pašā vasaras pilnbriedā, 17. un 18. jūlijā, aicinām ikvienu būt Cēsīs un svinēt pilsētas 820. jubileju - “Cēsis 820”.
Cēsu TIC

Diani Sea Resort 4* - laba izvēle mierīgai un eksotiskai atpūtai pie skaistās Diani pludmales.
EUR 2549 | Atlantic Travel

Vai plāno apmeklē Rundāles pili? Iegriezies mājražotāju un amatnieku tirdziņā Rundāles pils tuvumā.
Bauskas TIC

Mazsalacā, kultūrvietā “Stallis” (Rīgas iela 17), 15. jūlijā plkst. 22.00 būs skatāms Rūjienas TV arhīva videomateriāls par notikumiem Mazsalacā.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Latvijas lielākais nūjotāju saiets – Vislatvijas 17. nūjošanas un iešanas festivāls – šogad notiks 8. augustā plkst. 11.00 Ventspils Piedzīvojumu parkā.
Ventspils TIC

18.jūlijā Trikāta atkal aicinās ikvienu doties ceļojumā laikā un izjust senās Tālavas garu Ķēniņa Tālivalža svētku programmā
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Šeit ir piemērota vieta sporta spēļu, uzņēmumu komandu saliedēšanas pasākumu, bērnu un jauniešu nometņu, korporatīvo pasākumu un aktīvās atpūtas organizēšanai.
Bauskas TIC