Gaismas piepildītas pastaigas Preiļu novadā

Preiļu novads novembrī aicina izbaudīt pastaigas svaigā gaisā, vienlaicīgi apskatot izgaismotus objektus gan pilsētā, gan Pelēču pagastā.

Lai šajā tumšajā un dažādiem ierobežojumiem piepildītajā periodā  kaut nedaudz iepriecinātu gan vietējos iedzīvotājus, gan popularizētu Preiļu parku arī apkārtējo novadu viesiem, Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja Sanda Čingule – Vinogradova ar palīgu komandu oktobra beigās īstenoja sen lolotu ideju – izgaismoja Preiļu pils logus no iekšpuses, radot sajūtu, ka pilī atkal ir dzīvība, kā toreiz…

Redzot, kāda bija interese par naksnīgajām pastaigām Preiļu parkā, kā arī lai radītu īpašāku sajūtu, šogad savādāk atzīmējot valsts svētkus, Preiļu parka komanda informē, ka no 11.novembra līdz 22.novembrim atkal tiks izgaismota Preiļu pils. Kā sola organizatori, šoreiz nedaudz citādāk, tādēļ visi laipni gaidīti baudīt rudenīgās pastaigas svaigā gaisā Preiļu parkā arī dienas tumšajā laikā!

Pilsētas centru šogad rotā noformētājas-mākslinieces Ineses Aninas un komandas īstenotā ideja par lielformāta saktām. Arī tās diennakts tumšajā laikā tiks izgaismotas. Kā vēsta pati māksliniece, trīs lielās saktas simbolizē nemainīgu atdzimšanas ciklu: saule noriet un saule uzlec. Savulaik sakta bija viena no skaistākajām un sakrālākajām krūšu rotām, ko nēsāja gan sievietes, gan vīrieši.   Noformējumā dominē aplis un dažādu lielumu apļu kombinācijas, kas veido veselus zīmju rakstus. Aplis latviešu kultūrā saistīts ar Saules riteni, gaismu un siltumu. Virzība pa apli atgādina nemitīgu atgriešanos pašam pie sevis.

Šogad diennakts tumšajā laikā no 11.-22.novembrim aicinām apskatīt arī Pelēču pagasta centru. Tur, sākot no pieturas līdz pagasta ēkai, kultūras namam, estrādei vedīs izvietotu gaismas objektu ceļš. Kā vēsta idejas autori, izvēlētā tematika ir “Latvijas daba”, uzsverot tās skaistumu un daudzveidību ne tikai pavasarī un pilnbriedā, bet arī gada tumšākajos un drēgnākajos mēnešos.

Izbaudīsim rudenīgās un gaismas pielietās pastaigas mūsu novadā un turēsim siltu liesmiņu savās sirdīs! Latvijas valsts svētkos būsim kopā – sirdīs, domās un darbos!

Avots: Visitpreili.lv

TN - 3501
Cēsīs ir iespējams skaistākā slidotava

Cēsīs ir iespējams skaistākā slidotava

Iespējams skaistākā slidotava atrodas Cēsīs, gleznainajā Cēsu Pils parkā. Parka dīķi klāj bieza ledus kārta, lai cēsnieki un pilsētas viesi varētu slidot!

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Izgaršo ziemu Cēsīs!

Izgaršo ziemu Cēsīs!

Tuvojas sniegota nedēļas nogale, un Cēsīs ir īsta ziema! Tas nozīmē-daudz brīvā laika pavadīšanas iespēju slēpojot, slidojot un braucot ar ragaviņām.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Barikāžu aizstāvju atceres diena Cēsīs

Barikāžu aizstāvju atceres diena Cēsīs

Cēsīs barikāžu notikumus atzīmēs ar izstādi – instalāciju un ugunskuriem Vienības laukumā. Norises atklās 20.janvārī, un tās pieejamas līdz 24.janvārim.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv