Anita Savoņi-Vaido | 2020.11.18
2020. gadā liela mēroga pasākumi Valsts svētku svinēšanai nav iespējami, tādēļ ikkatrs tiek aicināts rast svētku sajūtu ģimenes lokā un pieminēt vēsturiskos notikumus nelielās norisēs, dodoties dabā vai apmeklējot izstādes un muzejus.
Dodies pastaigā pa Cēsu vecpilsētu un vakara stundās vēro Latvijas karoga krāsās izgaismoto Cēsu Svētā Jāņa baznīcu! Svētku rotā tā mirdzēs līdz 18.novembrim. Pastaigai iesakām izmantot pilsētas pastaigu maršrutus “Hanzas tirgotājam pa pēdām” vai “Garšas un amatu prasmes Cēsīs”. Ejot pastaigā vai izvēloties apmeklēt kādu Cēsu un apkārtnes dabas objektu, paņem līdzi vietējo ēdināšanas uzņēmumu gatavotos gardumus un sarīko maltīti brīvā dabā. Šādā veidā atbalstīsi vietējos uzņēmumus un iepriecināsi savus mīļos. Tomēr atceries principu, ejot dabā, ko atnesi, to aiznes. Ierosmes pastaigām dabā meklē http://turisms.cesis.lv/ko-redzet/dabas-objekti/ .

Līksnas muižas ēka tika celta 1770. gadā baroka stilā. Tagad redzami vien tikai atsevišķi drupu fragmenti.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Izvēlies pastaigu svaigā gaisā kopā ar kamieļu parka “Rakši” dzīvniekiem. Šeit gan lielus gan mazus priecēs vairāk kā 100 dzīvnieki - kamieļi, lamas, alpakas, Valē melnkakla kazas, Valē melndeguna aitas, Poitou ēzeļi un trusīšu ģimenes.
Latvijas Republikas Proklamēšanas 102. gadadienā, 18. novembrī cēsnieki un pilsētas viesi aicināti bezmaksas apmeklēt Cēsu Jauno pili un Cēsu izstāžu namu. Esot Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, līdzās muzeja pastāvīgajai ekspozīcijai, var iepazīties ar vairākām izzinošām izstādēm, kuras caurvij tēmu - Cēsis un cēsnieki. Tās ir Cēsu muzeja 95 gadu jubilejas izstāde “Laika liecinieki”, Cēsu Valsts ģimnāzijas 95 gadu jubilejai veltītai izstāde, kā arī konkursa ”Cēsu mākslas balva 2020’’ izstāde Cēsu Izstāžu namā.
Latvijas dzimšanas dienā, 18.novembrī dodies uz Āraišu Ezerpils arheoloģisko parku, kur no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00, pastaigājoties pa parka teritoriju, būs iespēja vērot un sildīties pie speciāli iekurtiem noskaņu ugunskuriem. Tomēr vēršam uzmanību, ka Āraišu Aheoloģiskā parka apmeklētāju centrs un kultūrvēsturiskais objekts "Ezerpils" ir slēgti apmeklētājiem, bet pārējā āra teritorija ir atvērta. Apmeklētāji aicināti iegādāties biļetes www.BezRindas.lv, veicot apmaksu 1.00 eiro apmērā.
Kavējies atmiņās par zaļo un ziedošo pavasari Pasaules Latviešu mākslas centrā (Lielā skolas iela 6), kur ir skatāma izstāde “Pavasaris Austrālijā” - 27 savās mākslinieciskajās izpausmēs atšķirīgu latviešu trimdas mākslinieku darbi.
Baudi mākslu dabā! Ruckas muižas parkā ir redzama lietuviešu mākslinieces Viktorijas Bernotaites fotogrāfiju sēriju "Trūdi", kas tapusi, māksliniecei strādājot Ruckas mākslas rezidenču centrā 2020. gada rudenī. Savukārt, ejot pa Sarkano klinšu pastaigu taku var vērot tur izvietotās lielformāta Kārļa Skalbes stāstu iedvesmotās gleznas.
Apmeklē Svētavota dabas parku, kur pa stāvo nogāzi nokāpjot gravas dibenā, ir sajūta, ka esi nokļuvis pasaku valstībā. Pašā centrā, no varenas smilšakmens klints slāņiem iegrožotā gultnē, plūst dzidra ūdens strauts.
Svētkus pavadi sportiskās aktivitātēs un izskriet trasi Latvijas kontūras formā Priekuļu biatlona trasē vai Cēsu pilsētas apkātnē.


Jaungada vakars Harper Woolf | 31.12. 8 kārtu vakariņas. Laiki: 17:00–20:00 & 21:00–01:00. Cena €135. Vīnu saskaņojums €85/€125. Bārs ar DJ līdz 03:00.
EUR 135 | Harper Woolf

Ir apkopots Ventspils dāvanu karšu piedāvājums ar daudzveidīgām un iedvesmojošām atpūtas, izklaides, veselības, kultūras iespējām un aizraujošiem piedzīvojumiem
Ventspils TIC

Vakara vadītājs un DJ Reinis Ruska, dzīva mūzika Toms Auza, izklaides bērniem, bagātīgas vakariņas un vēl...!
EUR 125 | Hercogs Mārupe

Arī šogad svētkos Ventspils zinātnes centra VIZIUM terase pārtaps par Brīnumaino mežu, radot īpašu noskaņu, kur ikviens varēs rast Ziemassvētku noskaņu.
Ventspils TIC
Vietējie tūrisma uzņēmēji ir sagatavojuši īpašos Ziemassvētku piedāvājumus, kas ļauj izbaudīt svētku burvību pilnā krāšņumā. Ieskaties, ieplāno un izbaudi!
Bauskas TIC

Atklāj mierpilnu atpūtu Bauskā - daba, klusums un harmonija ķermenim un prātam, kur ikdienas steiga paliek aiz muguras.
Bauskas TIC

Aicinām apmeklēt Ventspils slidotavu arī svētku brīvdienās.
Ventspils TIC

Aicinām uz sirsnīgu un gaismas pielietu koncertu 26. decembrī plkst. 16.00 Ventspils koncertzālē "Latvija".
Ventspils TIC

Jūsu ērtībai, esam apkopojuši galveno apskates darba laiku Ziemassvētku un Jaunā gada svētku brīvdienās!
Bauskas TIC
Aicinām sagaidīt 2026. gadu ar košu un neaizmirstamu svētku programmu, kurā skanēs BERMUDU DIVSTŪRA un DJ SAIMONA mūzika, un uguņošana.
Tukuma TIC

Paulas Mihailovas solokoncerts Tumes kultūras namā sola kļūt par emocionāli bagātu muzikālo ceļojumu.
Tukuma TIC

Iepazīsties ar lielākajiem Ziemassvētku pasākumiem Ventspilī!
Ventspils TIC

Izstāde "Kamols / Komuļs" apvieno 73 Latgales autorus, atklājot radošumu, krāsas un sajūtas.
Rēzeknes pilsētas TIC

Rēzekniešiem piemīt unikāla spēja smelties iedvesmu no pasaules tendencēm, piešķirt tām “odziņu”, padarīt tās unikālas.Atklājiet vietējās garšas Rēzeknē!
Rēzeknes pilsētas TIC

Norises un īpašie piedāvājumi tūrisma uzņēmumos un kultūrvietās no 20.decembra līdz pat 4.janvārim. Lai brīvdienu ceļi ved uz Balvu novadu, Ziemeļlatgali!
Balvu TIC

Ziemā bez steigas iepazīsti mākslu, arhitektūru un vēsturi! Ja vēlies izbaudīt kultūras bagātības mierīgā un nesteidzīgā gaisotnē, Bauskas novads ir īstā vieta.
Bauskas TIC

Gada izskaņa pienāk ar skaisto Ziemassvētku un brīnuma gaidīšanas laiku. Svētku sajūtu smelties aicinām ieplānot Alūksnes dzelzceļa stacijas kvartālā!
Alūksnes TIC