Sveicot Latviju jubilejā, radīta jauna versija «Dziesma, ar ko tu sāksies?»

Sveicot Latviju 102. jubilejā, dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo publicē akustisko versiju Imanta Kalniņa leģendārajai kompozīcijai “Dziesma, ar ko tu sāksies?” (“Apliecinājums”). Šī dziesma ir priekšvēstnesis drīzumā gaidāmajam Katrīnas Gupalo albumam “7 skumjas zvaigznes”.

“Šovasar Imanta Kalniņa programmas koncerttūrē piedzīvoju neskaitāmus prieka mirkļus, kad, atskaņojot “Dziesma, ar ko tu sāksies?”, visa zāle dziedāja reizē ar mani. Nu, kad ierobežojumu dēļ nevaram būt kopā, vēlējos radīt šo kopības sajūtu, ieskaņojot ne tikai dziesmas solo partiju, bet arī visas kora balsis – tā, it kā mēs visi būtu atkal kopā,” stāsta Katrīna Gupalo.

“Dziesma, ar ko Tu sāksies?” ir viena no latviešu iemīļotākajām dziesmām, kas tika pirmatskaņota 1979. gadā grupas “Menuets” koncertā. Tās vārdu autors ir Viktors Kalniņš. Gadu gaitā tā izskanējusi neskaitāmu koru un ansambļu interpretācijās. Katrīnas Gupalo izpildījumā šī dziesma pirmo reizi skan klavieru pavadījumā. Visas ierakstā dzirdamās vokālās partijas aptver ārkārtīgi plašu diapazonu – četras oktāvas –, un ir vienas pašas Katrīnas ieskaņotas. Pavisam drīz klajā nāks Katrīnas Gupalo albums “7 skumjas zvaigznes”, kas pilnībā veltīts Imanta Kalniņa daiļradei.

“Dziesma, ar ko Tu sāksies?” ierakstīta mūzikas un drāmas telpā OratoriO. Skaņu režisors – Aleksandrs Volks.

Avots: Airalaivinaartists.com

trakai - 3516
Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs

Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs

Digitalizēta Jēkaba Strazdiņa izstāde “Darbi un kolekcija”. Laikā, kad muzeji un izstādes ir slēgtas, šis ir nozīmīgs solis ceļā uz satikšanos ar apmeklētājiem

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv