Anita Savoņi-Vaido | 2020.11.27
2020. gada pēdējā novembra nedēļas nogalē sāksies klusais Ziemassvētku gaidīšanas laiks – Advente, kad pamazām sākam gatavoties un noskaņoties svētkiem. Sākot ar pirmo Adventes svētdienu, Cēsis pamazām pildīs Ziemassvētku noskaņa.
Visas četras Adventes svētdienas Rožu laukumā un Koprades mājas SKOLA6 pagalmā no plkst.13.00-18.00 notiks Ziemassvētku tirdziņi. Tajos piedalīsies Cēsu un tuvākās apkārtnes amatnieki, mājražotāji un vietējie uzņēmumi, kā arī koprades mājas uzņēmēji.

Aktīvās atpūtas cienītājus Ventspilī gaida Ūdens piedzīvojumu parks, Ledus halles slidotava, Piedzīvojumu parka rodelis un daudz kas cits.
Ventspils TIC
Esot Rožu laukumā, apskati skaisto svētku egli, apmeklē Cēsu Svēto Jāņa baznīcu, uzkāp tās skatu tornī un aplūko sakrālo zāli. Baznīcas darba laiks Adventes svētdienās būs no plkst.13.00-16.30. Savukārt, iestājoties vakara krēslai, katru pusstundu uz baznīcas sienām varēs vērot gaismas un mūzikas saspēli Ziemassvētku noskaņās. Ieeja baznīcā būs bez maksas, bet apmeklētāji ir aicināti ziedot draudzes atbalstam. Ieejas maksa, lai uzkāptu baznīcas tornī, ir 3,00 eur.
Gaidāmo svētku pārsteigumus sarūpējis arī Cēsu Vēstures un mākslas muzejs. Tie ir Cēsu muzeja 95 gadu jubilejas izstāde “Laika liecinieki” un Cēsu Valsts ģimnāzijas 95 gadu jubilejai veltīta izstāde. Savukārt Izstāžu namā baudāma Cēsu profesionālo mākslinieku konkursa izstāde ”Cēsu mākslas balva 2020”. Par savu mīļāko mākslas darbu var balsot līdz 10.decembrim. Muzeja pastāvīgo ekspozīciju var iepazīt, talkā ņemot ģimenes ceļvedi. Tas ietver vairākus uzdevumus, kurus izpildot būsiet ne tikai kārtīgi iepazinuši muzejā atrodamo informāciju, bet arī uzzināsiet, ko mazais grāfs Emanuels šifrētajā vēstulē lūdz dzimšanas dienā savam vectēvam!
Pasaules Latviešu mākslas centrā var baudīt trimdas latviešu mākslinieku darbus izstādē “Pavasaris Austrālijā” - 27 savās mākslinieciskajās izpausmēs atšķirīgus darbus.
Dodies pastaigā pa Cēsu vecpilsētu un pilsētas parkiem, izmantojot jau sagatavotos maršrutus vai spontāni klīstot pa līkumotajām ieliņām. Pēc pastaigas vari iestiprināties ar Cēsu ēdināšanas uzņēmumu gardumiem, izvēloties tos paņemt līdzi vai pasūtot ar piegādi.
Apmeklē Svētavota dabas parku, kur pa stāvo nogāzi nokāpjot gravas dibenā, ir sajūta, ka esi nokļuvis pasaku valstībā. Pašā centrā, no varenas smilšakmens klints slāņiem iegrožotā gultnē, plūst dzidra ūdens strauts. Adventes svētdienās dabas parkā varēs izbaudīt īpašu Ziemassvētku gaidīšanas noskaņu, svētku gaismās un melodijā ieskautiem malkot karstu ziemas dzērienu.
Baudot svētku norises, atceries par piesardzību. Ieturi distanci, valkā sejas aizsargmasku un iespēju robežās dezinficē rokas.


Iedvesmojies no gleznām, kolekcijām un baudi mākslu arī Tu, Tukuma novadā!
Tukuma TIC

Bauskas novada mājražotāji un tūrisma uzņēmēji ir izstrādājuši jaunus maršrutus, kas vērsti uz gastronomisko un pieredzes tūrismu Zemgales pierobežā.
Bauskas TIC

Aicinām gan lielus, gan mazus svinēt Lieldienas Ventspilī. Uzzini par pasākumiem un aktivitātēm.
Ventspils TIC

18. aprīlī aicinām uz aktīvu un iedvesmojošu pavasara dienu dabā Dienvidkurzemē!
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Viena no skaistākajām Latvijas mazupītēm – Rīva aicina uz pavasara pārgājienu! Kopējais takas garums ir 8 km (aptuvenu 2, 5 h vienā virzienā).
Ventspils TIC

Izziņotas Coral Travel ''Starway World Best Hotels'' - labākās viesnīcas pēc ceļotāju pieredzes vērtējumiem
Coral Travel Latvia

Atklāj Bauskas novadu nesteidzīgās pastaigās un pārgājienos! Iepazīsti dabas takas, upju krastus un gleznainas ainavas dažādos maršrutos visai ģimenei.
Bauskas TIC
Lieldienu svinības Tukumā pulcēs ģimenes uz jautru un krāsainu pavasara programmu.
Tukuma TIC

Pievienojies īstam Lieldienu piedzīvojumam, kur tevi sagaidīs tūrisma rallijs, Lieldienu aktivitātes pa visu Dienvidkurzemi
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Informējam, ka no 1. aprīļa atsāksies ekskursijas Radioastronomijas centrā Irbenē darba dienās. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.
Ventspils TIC

Svētdien, 5. aprīlī, ikkatrs dabas draugs tiek aicināts uz Putnu būrīšu izgatavošanas talku plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija”
Ventspils TIC

Aicinām visus Latvijas tūrisma informācijas centrus un galamērķu pārstāvjus pieteikties dalībai “XI LATVIJAS TŪRISMA INFORMĀCIJAS TIRGŪ 2026”, 9. maijā!
Ventspils TIC

Lieldienās ripinies ar rodeli Piedzīvojumu parkā un baudi relaksāciju Ūdens piedzīvojumu parkā! Strādāsim visas brīvdienas, kā arī rodelim īpaša akcija!
Ventspils TIC

Vimbu svētki Bauskā jau kļuvuši par neatņemamu pavasara tradīciju. Pavadi Lieldienu brīvdienas pie mums!
Bauskas TIC

Svinam Lieldienas Jūrmalā Majoros, Kauguros un Brīvdabas muzejā – koncerti, darbnīcas, tirdziņš un aktivitātes visai ģimenei.
Jūrmalas TIC

Atklāj pieprasītākās SPA procedūras Jūrmalas viesnīcās – no ārstniecisko dūņu rituāliem līdz relaksējošām masāžām un pirts ceremonijām.
Jūrmalas TIC

5. aprīlī no plkst. 12.00 Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs aicina ģimenes ar bērniem, draugus un visus pavasara svētku cienītājus uz Lieldienu svinībām
Ventspils TIC

Pasūti ar piegādi uz mājām vai tiekamies LIDO restorānos.
LIDO Atpūtas centrs

Lieldienās, Piejūras brīvdabas muzejā 5. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 16.00 būs iespējams izbraukt ar Mazbānīti.
Ventspils TIC