7. decembris vēsturē: Pasaulē atzīmē cukurvates dienu

Kuram gan bērnībā nav garšojusi cukurvate – saldais, lipīgais un gaisīgais kārums, kas tā vien roku rokā iet ar izklaidēm. Izrādās, 7. decembris ir veltīts šim saldumam, kurš, starp citu, pasaulē zināms jau gadsimtiem.

Eiropā cukurvati pazīst jau kopš 18. gadsimta. Bet tā pagatavošana tolaik bija ļoti dārgs un ilgs process, un šo kārumu varēja atļauties tikai ļoti bagāti cilvēki. Līdz 1897. gadā zobārsts Viljams Morisons un konditors Džons Vartons izgudroja īpašu mašīnu, kas spēja izgatavot cukurvati ļoti ātri. Viņu izgudrojums pasaulei plašāk tika atradīts izstādē 1904. gadā.

Avots: BalticTravelnews.com/Nationaldaycalendar.com

celojumubode - 3642

"Starts vasarai" Viļakā

"Starts vasarai" Viļakā

Balvu TIC

SIGULDAS SVĒTKI “KOPĪBA”

SIGULDAS SVĒTKI “KOPĪBA”

28. maijā pulcēsimies kopīgos Siguldas svētkos, kas šoreiz aicina vienoties “KOPĪBĀ”. Kopībai ir daudz ceļu, kas ejami, jo kopība ir saplūdums.

Siguldas novada TIC

Baltās Kazas Lielais plosts Aizkrauklē

Baltās Kazas Lielais plosts Aizkrauklē

28. maijā Aizkrauklē norisināsies ūdens tūrisma sezonas atklāšanas pasākums – “Baltas Kazas lielais plosts Aizkrauklē 2022” Ar šo atklāsim laivošanas sezonu!

Aizkraukles novada TIC

Maršruts

Maršruts "Iepazīsti Bausku!"

Ko darīt un apskatīt Bauskā, ja Tev ir divas un vairāk stundas laika? Ieskaties!

Bauskas TIC

Karostas festivāls 2022

Karostas festivāls 2022

No 6. līdz 12. jūnijam "Karostas festivāls 2022 - kad maskas krīt". Tas sāksies ar mākslinieku plenēru un atvērtajām darbnīcām.

Liepājas reģiona TIB

Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis

Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis

Režisore, skatuves dīva Rēzija Kalniņa un virtuozais ģitārists Kaspars Zemītis satiekas mūzikas un dzejas programmā “Brīdis pēc vakariņām”.

EUR 25 | ATTA Centre

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -