Japānas pase kļuvusi par vērtīgāko pasaulē

Japānas pase kļuvusi par vērtī

Foto: Pixabay.com | Ludmila Glazunova | 2021.01.08

Kurai valstij ir visietekmīgākā jeb spēcīgākā pase? Izrādās, ka Japānai, vismaz tā liecina Henlija pasu indekss, kas nosaka globālo piekļuvi pases turētājam un viņa ceļošanas brīvību.

Proti, veidojot šo indeksu, tiek ņemts vērā, kuru valstu pasu turētājiem ir visvairāk valstu, kurās tie drīkst ieceļot bez vīzas, vai arī vīzas iegādāties lidostā jau ielidojot. Japānai šajā ziņā ir lielākā brīvība ar 191 valsti, otrajā vietā ierindojas Singapūra ar 190 valstīm, kura iepriekš bija līdere, bet trešo vietu dala Vācija un Dienvidkoreja (189).

Aiz šīm valstīm uzreiz seko Luksemburga, Somija, Itālija un Spānija (188), bet aiz tām – Dānija un Austrija (187). 186 valstis kontā ir Zviedrijas, Francijas, Portugāles, Nīderlandes un Īrijas pasu turētājiem, bet 185 – ASV, Lielbritānijas, Šveices, Norvēģijas, Beļģijas un Jaunzēlandes pilsoņiem. Latvija ar 180 valstīm ierindojas augstajā 12. vietā.

Tiesa gan, veidojot šo TOP nav ņemti vērā pandēmijas izraisītie ierobežojumi, kuri ceļošanas iespējas ir samazinājuši nu jau gluži vai tuvu 0.

Avots: BalticTravelnews.com/Lonelyplanet.com

trakai - 3516
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv