Ceļošanas tendences 2021: Cilvēki izvairīsies no pūļiem un kļūs zaļāki

Ceļošanas tendences 2021: Cilv

Foto: Pixabay.com | Ludmila Glazunova | 2021.01.13

2020. gads daudziem ceļojumu mīlētājiem ir bijis kā murgs, un, protams, sākoties Jaunajam gada vienmēr ir arī cerības, ka tas būs daudz labāks par aizvadīto. “The Irish Times” apraksta, kas 2021. gadā mainīsies ceļojumu nozarē.

Vēl pirms dažiem mēnešiem Austrālijas lidsabiedrība “Quantas” paziņoja, ka, iespējams, pieprasīs saviem pasažieriem dokumentu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19. Pagaidām citas lidsabiedrības publiski tik krasu viedokli nav paudušas, taču pastāv ļoti liela varbūtība, ka turpmāk, pirms kāpšanas lidmašīnā būs jāuzrāda ne tikai pase un biļete, bet arī vakcinācijas apliecinājums. Protams, ka daudz kas būs atkarīgs arī no vakcinācijas ātruma, bet galamērķi, kas ir tieši atkarīgi no tūristu plūsmas, varētu pieprasīt vakcināciju, un tai būs ļoti nozīmīga loma 2021. gadā.

Jau 2020. gadā lidostās parādījās Covid-19 testa iespēja, un šī tendence turpina attīstīties. Taču ne visas valstis atzīst ātro antigēnu testu rezultātus. Daudzas valstis turpina pieprasīt uzrādīt negatīvu PCR testu, kura rezultātu iegūšanai nepieciešams ilgāks laiks.

Lidostas turpinās mainīties – aizvien vairāk būs automatizētu reģistrācijas ierīču, pazudīs žurnāli no stendiem, turklāt atgādinājumi par masku nēsāšanu un distances ievērošanu saglabās savu aktualitāti.

Ceļojot aizvien lielāka loma būs mobilajām sakaru ierīcēm un aizvien mazāka – informācijas centriem, lai samazinātu kontaktu iespējas. Turklāt arī iekāpšanas kartes būs aizvien populārākas telefonos, nevis drukātā veidā.

Visticamāk, arī 2021. gadā cilvēki mēģinās izvairīties no pūļiem, it īpaši līdz brīdim, kamēr nebūs vakcinēta lielākā iedzīvotāju daļa. Taču popularitāti varētu iegūt dažādas tūrisma spēles, lai cilvēki ar galamērķiem varētu iepazīties pastāvīgi.

Vēl būtiska tendence, kas varētu attīstīties 2021. gadā – cilvēki vēlēsies dzīvot un ceļot zaļāk, lai pasargātu pasauli no klimata izmaiņām.

Avots: BalticTravelnews.com/Irishtimes.com

Turība - 3511
Vasaras sezonas darbs saulainā Kiprā

Vasaras sezonas darbs saulainā Kiprā

Lieliska iespēja vasarā atpūsties, nopelnīt un iegūt lielisku pieredzi kādā no labākajām Kipras 4* vai 5* viesnīcām. Pārrunas notiks Rīgā, februāra beigās.

EUR 50 | Nikos Travel

Vides izstāde “Janvāra barikādēm 30”

Vides izstāde “Janvāra barikādēm 30”

Godinot barikāžu trīsdesmitgadi, Valmieras muzejs aicina uz izstādi “Janvāra barikādēm – 30” Hanzas namiņos Valmieras pilsētas centrā. Tur būs skatāmi valmierieša, fotogrāfa Mihaila Ignata iemūžinātie vēstures mirkļi. Ar...

Valmieras Tūrisma informācijas centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv