Māris Lielkalns | 2021.01.17
Kaut zooloģiskais dārzs ietinies baltā sniega sagšā, nevar nepamanīt, ka diena kļuvusi jau par pusstundu garāka, nekā ziemas saulgriežos, un dažiem dzīvniekiem jau prātā pavasaris.
Jau tradicionāli janvārī Rīgas zooloģiskais dārzs apmeklētājus gaida ciemos arī vakaros, kad izgaismotās alejas un takas tā vien vedina uz nesteidzīgu pastaigu. Šis gads nav izņēmums – līdz 24. janvārim zoodārza kases strādās līdz plkst. 19.00 (apmeklētāji aicināti pamest teritoriju līdz plkst. 20.00). Ņemot vērā to, ka iekštelpu ekspozīcijas ir slēgtas, cena visu kategoriju ieejas biļetēm visas dienas garumā samazināta līdz EUR 3,00.

Lidojums no Rīgas, transfēri, 3 naktis izvēlētajā viesnīcā, brokastis // individuālais ceļojums
EUR 640 | Estravel Latvia
Jaunais zēns – ķengurēns...
Ja ņem vērā to, ka Dienvidu puslodē šobrīd vasara pašā plaukumā, tad nav brīnums, ka arī zoodārza Ķenguru mītnē jaunumi teju katru dienu. Vēl nesen somu pameta purva valabiju mazulis un nu tas, kārē pēc mātes piena, tikai reizumis iebāž galvu savā iepriekšējā dzīves vietā pie pupa. Gadu mijā apmeklētāji ar sajūsmu ziņoja, ka rudajam ķenguram mazulis izbāzis no somas galvu... Nu pacietīgākajiem vērotājiem var palaimēties redzēt, kā jaunais ķengurpuika, vēl nedroši, bet visai apņēmīgi, lēkā pakaļ mātei un, paguris, atkal ieraušas atpakaļ somā, kurā pavadīti aptuveni seši mēneši.
Sakarā ar Covid-19 izplatības dēļ noteiktajiem ierobežojumiem, apmeklētājiem nav iespējams vērot dzīvniekus iekštelpu ekspozīcijās. Diemžēl... Tā, bez apmeklētāju apbrīnas, kaķu lemuru mazulis jau paaudzies tiktāl, ka rāpjas mātei uz muguras. Savukārt terārija ēkā plašā kailo smilšracēju saime kolektīvi aprūpē krietnu pulciņu kailu un sārtu mazulīšu.
Drīz pāviem astes ziedēs
Dzīvniekiem ir savs kalendārs un to neietekmē ne sniegs, ne arī sals. Kad dienas kļūst garākas, tuvojas pavasaris. Ja pavēro pāvu astes, tas jau ir tuvu, jo vasaras beigās zaudētā garo spalvu rota jau ataugusi pilnā krāšņumā, tātad drīz varēs sākties riests. Savukārt, Japānas dzērves jau pa reizei dejo un klaigā, kaut jābrien pa kupenām. Bet vakarīgas pastaigas cienītājiem pievakarē var palaimēties saklausīt ūpja ūjināšanu, vai meža pūces vai urālpūces skanīgo balsi. Kā nekā – diena jau kļuvusi par pusstundu garāka!
.jpg)
20. jūnijā Rundāles pils franču dārzā aicināti kopīgi svinēt gadskārtējos Dārza svētkus, kas šogad veltīti tēmai "Visi ziedi izziedēja"!
Bauskas TIC

Ventspils Pilsētas svētku ietvaros, no 31. jūlija līdz 2. augustam, Reņķa dārzā notiks Starptautiskais ziedu paklāju festivāls. Dalībnieki aicināti pieteikties.
Ventspils TIC
.jpg)
Esam apkopojuši lielāko Bauskas novada tūrisma apskates objektu darba laikus. Ieplāno jautras un piepildītas brīvdienas mūsmājās - Bauskas novadā!
Bauskas TIC

Ventspils Pludmales akvaparks ir uzsācis 2026. gada sezonu! Tiekamies vasarā!
Ventspils TIC

Iepazīsti Bauskas novadu soli pa solim – atklāj pārgājienu maršrutus, dabas takas un kultūrvēsturiskas vietas visai ģimenei!
Bauskas TIC

No 8.06. līdz 1.09. Valmieras muzeja Maršnera namā sadarbībā ar leļļu animācijas filmu studiju “Animācijas Brigāde” skatāma izstāde bērniem
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jau šovasar Rēzeknē pirmo reizi notiks festivāls “SPAITS” – diena, kurā satiksies mūzika, māksla, sarunas un kopā būšana pie Kovšu ezera!
Rēzeknes pilsētas TIC

No 16. līdz 19. jūlijam Mazsalacā jau 16. reizi norisināsies Ērenpreisa svētki un Mazsalacas 98. dzimšanas diena.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Jūnijā zinātnes centrs VIZIUM svinēs jubileju un priecēs apmeklētājus ar daudzveidīgām aktivitātēm.
Ventspils TIC

20. jūnijā Burtniekos norisināsies jātnieku sporta sacensības konkūrā “Burtnieku kauss 2026”. Sacensību sākums paredzēts plkst. 9:00.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.jpg)
Jautrība un piedzīvojumi Piedzīvojumu parkā garantēti. Iepazīsties ar plašo piedāvājumu - rodelis, virvju trase, veikparks, disku golfs, peintbols, lāzertags.
Ventspils TIC

Iepazīsti Jūrmalu savā ritmā – ar digitālajām pastaigu, velo un spēļu tūrēm, kas atklāj pilsētas vēsturi, dabu, arhitektūru un piekrastes stāstus.
Jūrmalas TIC

Ikviens aicināts bez maksas vērot jauno mūziķu un mākslinieku kvalifikācijas eksāmenu sniegumu!
Rēzeknes pilsētas TIC

Aicinām iepazīsties ar Saulgriežu norisēm Ventspilī! Jūra, tradīcijas, mūzika, dejas un prieks!
Ventspils TIC
Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”
Tukuma TIC

28. jūnijā Burtniekos norisināsies 18. velobrauciens “Apkārt Burtnieka ezeram”
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Šlokenbekā atdzīvinās latviskās tradīcijas, humoru un Jāņu laika burvību.
Tukuma TIC

Sestdien, 20. jūnijā, no plkst. 11:00 līdz 15:00 vasaras saulgriežu svinības un tirdziņš Valmiermuižā
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils muzejs no 4. jūnija līdz 30. augustam piedāvā vasaras programmu – Muzejs iedvesmo! Pērc biļeti un sagādā sev nelielus svētkus visās muzeja mājās!
Ventspils TIC

Restorāns un vīna studija “MÓRA” laipni aicina ikvienu Rēzeknes iedzīvotāju un ciemiņu izbaudīt latgaliešu virtuvi mūsdienīgā interpretācijā.
Rēzeknes pilsētas TIC