23. februāris vēsturē: Atklāj Igaunijas Jūras muzeju

Jānis Pēteris Bērziņš | 2026.02.23

1935. gada 23. februārī Tallinā svinīgi tika atklāts Igaunijas Jūras muzejs, kura izveide notika, pateicoties kapteiņu un jūrnieku iniciatīvai. Muzejs savas telpas ir mainījis vairākkārt, bet kopš 1981. gada tas atrodas Resnajā Margarētā — viduslaiku nocietinājuma tornī, kas šodien ir UNESCO Pasaules mantojuma daļa.

Eksponātu vākšana aizsākās jau 20. gadsimta 20. gados. 1931. gada 2. septembra laikrakstā Päevaleht tika publicēts aicinājums ziedot muzejam priekšmetus, kas saistīti ar jūrniecību. Šī iniciatīva kļuva par pamatu vienai no bagātākajām jūrniecības kolekcijām Baltijā.

Mūsdienās muzejs darbojas divās galvenajās vietās — Resnajā Margarētā un Hidroplānu ostā (Lennusadam). Hidroplānu angārs, kas pēc vērienīgas rekonstrukcijas tika atvērts 2012. gadā, ir kļuvis par vienu no populārākajiem muzejiem Igaunijā, piedāvājot modernu, interaktīvu ekspozīciju un tādus unikālus eksponātus kā zemūdene Lembit un Pirmā pasaules kara laika hidroplāna Short 184 pilna izmēra repliku.

Resnajā Margarētā 2020. gadā tika atklāta pilnībā atjaunota pastāvīgā ekspozīcija “Towering Tales of the Sea!”, kas ieguvusi Igaunijas muzeju gada balvu. Tajā apskatāmi gandrīz 700 vēsturiski priekšmeti, kuģu modeļi un digitāli risinājumi, kā arī muzeja “zvaigzne” — 20 metrus garais Tallinas ostā 2015. gadā atrastais koga tipa kuģa vraks, viens no vislabāk saglabātajiem šāda tipa atradumiem Eiropā.

Vairāk informācijas: www.meremuuseum.ee

Avots: BalticTravelnews.com/Meremuuseum.ee/


celojumubode - 3984
Maija brīvdienas Transilvānijā

Maija brīvdienas Transilvānijā

Lidojumi, transfēri, izmitināšana 5* viesnīcā Radisson Blu Hotel Cluj, brokastis, grupas vadītāja pakalpojumi // Ekskursijas pēc izvēles par papildu maksu

EUR 599 | Estravel Latvia

Viesnīca “Sventes muiža” ****

Viesnīca “Sventes muiža” ****

“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Karina Home 5 gadi mīlestībā

Karina Home 5 gadi mīlestībā

25.aprīlī, plkst. 18:00, Krāslavas kultūras nams – Karina Home 5 gadu jubilejas koncerts LIVE: 5 gadi mīlestībā! Laipni lūgti!

EUR 5.00 | Krāslavas TIC

Maldīvas! Cena sākot no 1839 eur!

Maldīvas! Cena sākot no 1839 eur!

EUR 1839 | Itaka Latvia

Midsummer in Sigulda

Midsummer in Sigulda

Performance "Skroderdienas Silmačos", fire ritual and evening ball in nature

Siguldas novada TIC

Mākslas nedēļa Valmieras novadā

Mākslas nedēļa Valmieras novadā

Aicinām pievienoties pirmajai Latvijas Mākslas gada balvas Mākslas nedēļai, kas no 13. līdz 19. aprīlim iedzīvinās Valmieras novadu!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

"Satiec savu meistaru" Madonas novadā

Latvijā notiks tradicionālais pasākums “Satiec savu meistaru!”. Arī Madonas novadā meistari piedāvās plašu programmu.

Madonas TIC

Izglītojošas programmas Skrindu muzejā

Izglītojošas programmas Skrindu muzejā

Skrindu dzimtas muzejs ir kā kultūras mantojuma krātuve, šodienas aktualitāšu un tradīciju pārmantošanas centrs, ne tikai Skrindu dzimtas piemiņas vieta.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Brīvdienu māja “Meža skuķi”

Brīvdienu māja “Meža skuķi”

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Grieķija - dažādi galamērķi

Grieķija - dažādi galamērķi

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 465 | Estravel Latvia

Sigulda City Festival

Sigulda City Festival

The holidays are a great opportunity to get in the mood for summer by experiencing the best stories of celebration in great togetherness - music and flavors.

Siguldas novada TIC

Viesu māja “Kalnu pūpoli”

Viesu māja “Kalnu pūpoli”

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Alus gardēžu vakariņas

Alus gardēžu vakariņas

24. aprīlī plkst. 19.00 Valmiermuižas alus viesistabā alus gardēžu vakariņas.

EUR 59 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Meksika! Cena sākot no 1119 eur!

Meksika! Cena sākot no 1119 eur!

EUR 1119 | Itaka Latvia

Šrilnaka! Cena sākot no 1229 eur!

Šrilnaka! Cena sākot no 1229 eur!

EUR 1229 | Itaka Latvia

Itālija ! Cena sākot no 449 eur!

Itālija ! Cena sākot no 449 eur!

EUR 449 | Itaka Latvia

Brīvdienu māja “Meijas nams”

Brīvdienu māja “Meijas nams”

Labiekārtota divstāvu guļbaļķu māja ar 3 guļamistabām, viesību telpu, virtuvi, iekštelpu pirti un āra baļļu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka

Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Amsterdama! Cena sākot no 549 eur!

Amsterdama! Cena sākot no 549 eur!

EUR 549 | Itaka Latvia

Liepājas Pavasara restorānu nedēļa 2026

Liepājas Pavasara restorānu nedēļa 2026

Radoši šefpavāru eksperimenti, pavasarīgas garšas un īpaši šim notikumam radītas maltītes – no 10. līdz 19. aprīlim norisināsies Liepājas restorānu nedēļa.

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -