Latvija pievienojas Eiropas Savienības nakts vilcienu iniciatīvai

Sam.gov.lv | 2021.04.08

Lai radītu iedzīvotājiem un videi draudzīgu mobilitāti, Vācijas vadībā sagatavota nodomu deklarācija starptautisko ātrvilcienu nakts vilcienu attīstībai. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits parakstījis Latvijas pievienošanos šai iniciatīvai, tādējādi kopā ar citiem Eiropas Savienības (ES) valstu transporta ministriem un Eiropas Komisiju apņemoties veicināt nakts ātrvilcienu pakalpojumu attīstību.

Dzelzceļa transporta nozīmība Eiropas Savienībā tiek attīstīta, lai virzītos uz Zaļā kursa mērķiem. Ar šo deklarāciju tiek sniegts politiskais atbalsts jaunajai iniciatīvai Transeiropas Ekspresis, kas ir simbols Eiropas tālākai integrācijai un savienojamībai starp dažādām Eiropas pilsētām un kultūras vietām. Jaunā iniciatīva ir platforma, uz ko arī balstīt un attīstīt “Rail Baltica” satiksmi, lai nākotnē nodrošinātu efektīvu “Rail Baltica” pasažieru vilcienu iekļaušanos Eiropas kopējā dzelzceļa pārvadājumu tīklā.

“Pagājušā gadsimta 20.–30. gados no Rīgas līdz Berlīnei ar nakts ātrvilcienu varēja aizceļot vidēji 15 stundās, un šie pārvadājumi bija pieprasīti. Pašlaik būvējam jauno “Rail Baltica” dzelzceļa infrastruktūru, kas atkal savienos Baltijas valstis ar Rietumeiropu un dos iespējas veidot nakts ātrvilcienu maršrutus,” saka satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Politiskā apņemšanās paredz vairākus soļus, kā, piemēram, nepieciešamību pēc tehniskiem un operacionāliem risinājumiem, lai šādus pakalpojumus veidotu, prasīt Eiropas Komisijai finansējumu dzelzceļa ritošā sastāva atjaunošanai tiem sastāviem, kas veic pārrobežu pārvadājumus, sniegt atbalstu dzelzceļa operatoriem, infrastruktūru pārvaldniekiem šādu pakalpojumu attīstīšanā, veicinot darbu pie vienotas un savstarpēji savietojamas biļešu rezervēšanas sistēmas. Jaunā iniciatīva arī popularizēs nakts vilcienus, radot interesi par tādiem maršrutiem no pasažieru puses.

Nakts vilcienu savienojums pa “Rail Baltica” ātrgaitas dzelzceļa līniju tika paredzēts jau agrīnajā ieguvumu izpētē. Balstoties uz paredzamo pasažieru pieprasījuma novērtējumu, tas ir iekļauts “Rail Baltica” ātrgaitas vilcienu kustības plānā 2026.–2056. gadam. Plāns atspoguļo modernu, integrētu pieeju, kas paredz, ka tirgus pieprasījums ir galvenais kritērijs, pēc kura tiek plānots vilcienu kustības grafiks. Plāns iekļauj arī divus nakts vilcienus: Tallina–Rīga–Kauņa–Varšava–Berlīne un Viļņa–Kauņa–Varšava–Berlīne, dodot iespēju pasažieriem sasniegt tālākus galamērķus Eiropā, arī ar skatu uz jauno Transeiropas Ekspresi. Šo plānu izstrādāja Vācijas uzņēmums “ETC Gauff Mobility GmbH”, sadarbībā ar “COWI A/S” (Dānija) un “Institut fur Bahntechnik GmbH” (Vācija).

Avots: Sam.gov.lv



Norvēģija 14.08.! Cena 1539 eur!

Norvēģija 14.08.! Cena 1539 eur!

EUR 1539 | Itaka Latvia

Madeira! Cena sākot no 639 eur!

Madeira! Cena sākot no 639 eur!

EUR 639 | Itaka Latvia

Karstums nāk - cenas kūst!

Karstums nāk - cenas kūst!

airBaltic lidojumu Supercenas! ceļo: no 01.07.2026. - 31.08.2026. pārdošanā: līdz 19.06.

EUR 89 | SKY24.LV

Salido Smiltenē!

Salido Smiltenē!

Smiltenes pilsētas svētki šogad notiks no 16. līdz 19. jūlijam, svētku moto "Salido Smiltenē!"

Smiltenes TIC

Pārgājiens

Pārgājiens "Trapenes medību alejas"

24. maijā norisinājās piektais Smiltenes novada TIC rīkotais pārgājiens no pārgājienu cikla "Smiltenes novads – vieta, ko atklāt 2026".

Smiltenes TIC

Sākas akcija

Sākas akcija "Atklāj Aizkraukles novadu"!

Aizkraukles novada Tūrisma nodaļa no 1. maija līdz 1. oktobrim aicina piedalīties jaunā novada apceļošanas akcijā “Atklāj Aizkraukles novadu”.

Aizkraukles novada TIC

Prāga! Cena sākot no 359 eur!

Prāga! Cena sākot no 359 eur!

EUR 359 | Itaka Latvia

Smiltenes kauss riteņbraukšanā

Smiltenes kauss riteņbraukšanā

25. jūlijā norisināsies Smiltenes kauss riteņbraukšanā, kas ir senākās joprojām notiekošās šosejas riteņbraukšanas sacensības Latvijā.

Smiltenes TIC

Wagenkull pils Pavasara piedāvājums

Wagenkull pils Pavasara piedāvājums

Nakšņošana 2 personām muižas Parka mājā vai Pilī, brokastis, atpūta viesnīcā

EUR 99 | Estravel Latvia

Ekskursija ar vilcieniņu

Ekskursija ar vilcieniņu "Libau Train"

Izklaidējošs un izzinošs 35 minūšu ceļojums pa Vecliepāju ar vilcieniņu audio-vizuālā gida pavadībā ar Liepājas vēstures akcentu.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja “Rozes”

Viesu māja “Rozes”

Viesu mājā tiek piedāvāta banketu zāle dažādām svinībām līdz 90 personām. Vasaras sezonā var izmitināt līdz 50 personām.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Īsais Vidusjūras kruīzs

Īsais Vidusjūras kruīzs

No Marseļas, 3 naktis uz kuģa MSC Orchestra // no 193 € / personai / Marseļa – Taragona - Valensija

EUR 193 | CRUISEcentre

International Sigulda Opera Festival

International Sigulda Opera Festival

Original production of Giacomo Puccini's opera "Madama Butterfly" on an open-air stage. Sacred music concert, Gala concert

Siguldas novada TIC

Azerbaidžāna - 6 naktis, no Rīgas

Azerbaidžāna - 6 naktis, no Rīgas

Azerbaidžāna - no debesskrāpjiem līdz dubļu vulkāniem // ar lidojumu no Rīgas // ar grupas vadītāju

EUR 930 | Estravel Latvia

Glempings

Glempings "Daugavas lokos"

Vienā no skaistākajām vietām Latvijā, pašas likteņupes krastā atrodas jaunais Glempings Daugavas lokos.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Slēpošana- sākam izpārdošanu. Ruka, Somija

Slēpošana- sākam izpārdošanu. Ruka, Somija

Gudrie rezervē laikus! Labākie kūrorti, ieplānots atvaļoinājums, izmantotas iespējas! Sākot no 3 naktīm, aviobiļetes un viesnīcas

EUR 549 | Estravel Latvia

Nāntali - īsās brīvdienas Somijā

Nāntali - īsās brīvdienas Somijā

Lidojums no Rīgas, transfēri: lidosta-viesnīca-lidosta, 3 izvēlētajā naktis viesnīcā, brokastis

EUR 515 | Estravel Latvia

Itālijas ezeru burvība 31.07!Cena 1029 eur

Itālijas ezeru burvība 31.07!Cena 1029 eur

EUR 1029 | Itaka Latvia

Atpūta lauku pirtī. Sigulda

Atpūta lauku pirtī. Sigulda

1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis un lauku pirts rituāls pirtnieka vadībā

EUR 280 | Estravel Latvia

TOP PIEDĀVĀJUMS TURCIJĀ

TOP PIEDĀVĀJUMS TURCIJĀ

SEVEN SEAS HOTEL LIFE 5* - rada ideālus apstākļus neaizmirstamam atvaļinājumam Vidusjūras piekrastē. ✈ 13-07-26 uz 7 naktīm

EUR 1495 | Atlantic Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -