Čarterreisos no Ēģiptes Rīgas lidostā nav bijuši Covid-19 pozitīvi gadījumi

Ludmila Glazunova | 2021.04.08

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs 2021. gada 7. aprīļa Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas sēdē prezentēja datus, kas liecina, ka pēdējo trīs nedēļu laikā Latvijā “ievesti” 75 Covid-19 pozitīvi gadījumi.

Pēc Jurija Perevoščikova teiktā 12 inficētie ieradušies no Vācijas, 11 no Zviedrijas, 10 no Ukrainas, deviņi no Igaunijas, astoņi no Lietuvas un septiņi no Ēģiptes. Ēģiptes, kas ir trešā valsts, iekļūšana šo valstu “topā” izraisīja gana lielu negatīvisma vilni – redz, kā, tikko atļauj lidot uz Ēģipti, tā gadījumu skaits palielinās.

Taču mest akmeni tūrisma operatoru lauciņā, kas šobrīd organizē čarterlidojumus uz Ēģipti, ir pāragri! Proti, vēl pirms Lieldienās Travelnews.lv mēģināja noskaidrot, cik Latvijā ir ieradušies Covid-19 pozitīvi cilvēki no trešajām valstīm, taču pie skaidrības tikt neizdevās. Institūcijas ar šo jautājumu “pasūtīja” no vienas iestādes uz citu, tostarp arī SPKC, kur norādīja, ka ar šādu jautājumu jāgriežas pie Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA). Izrādījās, ka nevienai no institūcijām šādas statistikas nav.

Taču neoficiāli Travelnews.lv saņēma informāciju, ka vismaz lidostā atbraucēji no trešajām valstīm nav bijuši inficēti ar Covid-19.

Travelnews.lv vērsās ar šo jautājumu arī pie tūrisma operatora “Novatours”, kas organizē čarterlidojumus uz Ēģipti, un operatora vadītājs Leonīds Močeņovs atbildēja šādi: “Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, visi ceļotāji no atpūtas Ēģiptē ir atgriezušies veseli.”

Tātad, visdrīzāk tie gadījumi, kas skar ceļotājus no Ēģiptes, tomēr bijuši starp tiem, kas lidojuši caur Latvijas kaimiņvalstu lidostām, vai arī atpūsties braukuši pašu spēkiem.

Mazās nianses  par šo ceļotāju gaitām statistikas ailītēs, protams, neparādās, lai gan tā tam būtu jābūt! Publicējot pilnu statistiku arī atklātos, ka daudz lielāks risks saslimt ar Covid-19 ir nevis organizētos ceļojumos no Rīgas, bet gan ceļojot no citām valstīm vai veicot pārsēšanos citās lidostās.

Vietā atgādināt, ka atbraucējiem no trešajām valstīm ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma ir jāveic PCR tests un jāuzrāda tā negatīvs rezultāts, kā arī, ielidojot lidostā, jāveic vēl viens tests. Un, par spīti tam, ka abi testi ir negatīvi, personai ir jādodas desmit dienu pašizolācijā.

Avots: BalticTravelnews.com


celojumubode - 3967
Seišelu salas! Cena sākot no 1519 eur!

Seišelu salas! Cena sākot no 1519 eur!

EUR 1519 | Itaka Latvia

Atpūta ūdens atrakciju parkā!

Atpūta ūdens atrakciju parkā!

Atvērts trešdien - svētdien no plkst. 12.00 līdz plkst. 21.00.

Ventspils TIC

Amsterdama! Cena sākot no 459 eur!

Amsterdama! Cena sākot no 459 eur!

EUR 459 | Itaka Latvia

Japāna! Cena sākot no 1539 eur!

Japāna! Cena sākot no 1539 eur!

EUR 1539 | Itaka Latvia

Jamaika! Cena sākot no 2339 eur !

Jamaika! Cena sākot no 2339 eur !

EUR 2339 | Itaka Latvia

Maldīvas! Cena sākot no 1839 eur!

Maldīvas! Cena sākot no 1839 eur!

EUR 1839 | Itaka Latvia

Bebrenes muižas komplekss

Bebrenes muižas komplekss

Bebrenes muižas ansamblis ir viens no nedaudzajiem Sēlijā, kurā pilnībā ir saglabājušies visi 19. gs.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Viesu māja “Saules nams”

Viesu māja “Saules nams”

Viesu māja “Saules nams” piedāvā banketu zāli, visu nepieciešamo Jūsu prezentācijām, nakšņošanas iespējas 18 personām, pirti, ugunskura un telts vietas u.c.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Slutišķu sādža

Slutišķu sādža

Slutišķu ciems ir autentiska apdzīvota sādža, kur apmeklētāji var iepazīties ar unikālām Latgales vecticībnieku kultūras un sadzīves ekspozīcijām.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Vēsturisko ēku atjaunošana

Vēsturisko ēku atjaunošana

Aicina uz semināru, kas veltīts vēsturisko ēku atjaunošanas un restaurācijas jautājumiem

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Izrāde Boeing, Boeing!

Izrāde Boeing, Boeing!

Lugas galvenais varonis Bernārs ir pārliecināts, ka spēj uzsākt mīlas dēku ar trim burvīgajām stjuartēm no trim pasaules lielākajām aviokompānijām…

Līvānu TIC

Londona! Cena sākot no 619 eur!

Londona! Cena sākot no 619 eur!

EUR 619 | Itaka Latvia

Galvassāpes?

Galvassāpes?

Galvassāpes ir bieži sastopams, bet ļoti daudzveidīgs simptoms. Lai gan lielākā daļa gadījumu nav bīstami, neirologa konsultācija ir svarīga.

Republikas laukuma klīnika

Skrindu dzimtas muzejs

Skrindu dzimtas muzejs

Muzeja pastāvīgā ekspozīcija ir veltīta pirmajiem tautas atmodas darbinieku, brāļu Skrindu dzīvei un darbam.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Droša ceļošana ziemas sezonā!

Droša ceļošana ziemas sezonā!

Tavs uzticamais spēkrats ir gatavs ziemas ceļiem visos apstākļos - akumulators, riepas, bremzes, logu šķidrums un sildīšanas un ventilācijas sistēma.

Avis

Vēl vairāk ZIEMAS!

Vēl vairāk ZIEMAS!

Somijas neskartās dabas skaistums, unikāla pieredze un ilgstošas atmiņas - ceļojumā ar ģimeni vai draugiem. // Tūres ar nakšņošanu no 3 naktīm

EUR 310 | Estravel Latvia - A/S Estravel Group filiāle

Tabores muiža

Tabores muiža

Muiža celta 19. gadsimta 2. pusē (iespējams 1875. gadā). 1.pasaules kara laikā muiža stipri cietusi.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Ziemas piedāvājumi

Ziemas piedāvājumi

Izbaudi ekskluzīvus ziemas piedāvājumus un saņem atlaides automašīnu nomai. Rezervē līdz 21. janvārim un saņem atlaides auto nomai līdz pat 30. jūnijam!

Europcar

Kalkūnes muižas pils

Kalkūnes muižas pils

Celta 1890. – 1892.g. pēc pazīstamā arhitekta V. Neimaņa projekta. Pils ēka ir asimetriska, kopā ar torņiem, tornīšiem un jumta izbūvēm.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Dārtas Danevičas monoizrāde

Dārtas Danevičas monoizrāde

30. un 31. janvārī Liepājas teātrī viesosies Dārtas Danevičas monoizrāde "Zēni nav meitenes".

Liepājas reģiona TIB

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -