30. aprīlis vēsturē: Atklāj Jeruzalemes ielu Rīgā

30. aprīlis vēsturē: Atklāj Je

Foto: copilot.microsoft.com | Autors: Jānis Pēteris Bērziņš | 2026.04.30

Jeruzalemes iela atrodas Rīgas centrā, savienojot Elizabetes ielu ar Dzirnavu ielu. Tā ir neliela, bet kultūrvēsturiski nozīmīga iela, kuras nosaukums gadsimtu gaitā mainījies vairākas reizes. Pirmo reizi tā parādās 18. gadsimta vidū ar nosaukumu Mazā Lazaretes iela (Малая Лазаретная улица), kas saistīts ar lazareti — militāro hospitāli, kas atradās šajā apkaimē. 1885. gadā iela tika pārdēvēta par Lazaretes ielu (Лазаретная улица), saglabājot saikni ar medicīnas vēsturi.

1998. gada 30. aprīlī, par godu Izraēlas Valsts 50. gadadienai, Rīgā notika svinīga ceremonija, kurā iela ieguva savu pašreizējo nosaukumu — Jeruzalemes iela. Šis notikums bija simbolisks žests, kas apliecināja Latvijas un Izraēlas draudzīgās attiecības un cieņu pret Latvijas ebreju kopienas vēsturisko klātbūtni. Ceremonijā piedalījās Latvijas un Izraēlas diplomāti, garīdznieki un sabiedrības pārstāvji, un tā kļuva par vienu no redzamākajiem kultūras un diplomātiskās sadarbības simboliem 90. gadu Rīgā. 

Jeruzalemes iela šodien ir mierīga, īsa iela ar vēsturiskām ēkām, kas atspoguļo Rīgas arhitektūras daudzveidību. Tā atrodas netālu no pilsētas centra aktīvās daļas, kur satiekas vēsture, kultūra un diplomātija. Nosaukums “Jeruzalemes iela” simbolizē garīgu un kultūras saikni starp Rīgu un Jeruzalemi — divām pilsētām ar dziļu vēsturisku identitāti.

Avots: BalticTravelnews.com/Citariga.lv/Jauns.lv


b2b - 3993
4. maijā pasākums Salaspilī

4. maijā pasākums Salaspilī

L4. maijā plkst. 13.00 kultūras namā “Rīgava” Mūzikas un mākslas dārzā norisināsies Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienas pasākums.

Salaspils novada TIC

Maija svētki Tukuma novadā

Maija svētki Tukuma novadā

Tukuma novadā svētku dienas iekrāsos koncerti, pārgājieni, tirgi, meistarklases un ģimeniskas svinības, aicinot maija svētkus baudīt dabas plaukumā.

Tukuma TIC

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

9. maijā Piedzīvojumu parkā ar velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Šogad īpašs jaunums – Tūrisma informācijas tirgus!

Ventspils TIC

Pavasara gadatirgus Ventspilī

Pavasara gadatirgus Ventspilī

Sestdien, 2.maijā no plkst. 8.00 līdz 14.00 Ventspils tirgū notiks Pavasara gadatirgus.Viss dārzam – bagātīgs stādu un ziedu klāsts. Mājražotāji un amatnieki.

Ventspils TIC

Jūrmalas gadskārtas 2026

Jūrmalas gadskārtas 2026

2026. gadā Jūrmala aicina izstaigāt vietas, kur nozīmīgas gadskārtas atklāj kūrorta, arhitektūras un sabiedriskās dzīves stāstu.

Jūrmalas TIC

Vasara tik karsta kā ..

Vasara tik karsta kā ..

CORAL grupas viesnīcām Turcijā īpašs piedāvājums ģimenēm ⭐🛫

Coral Travel Latvia

Koncerts “Bahs un latvieši”

Koncerts “Bahs un latvieši”

3.maijā plkst. 14.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā skanēs koncerts “Bahs un latvieši”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Regnum piedāvājums ģimenēm - 2+2

Regnum piedāvājums ģimenēm - 2+2

Jūnija mēnesī Regnum viesnīcas (Carya & The Crown) piedāvā īpašu atlaidi 2+2 - otrajam bērnam izmitināšana bezmaksas!

Coral Travel Latvia

Kino vakars | Ar mīlestību no okeāna

Kino vakars | Ar mīlestību no okeāna

4. maijā plkst. 16.00 Valmiermuižas alus viesistabā aicinām uz dokumentālo filmu "Ar mīlestību no okeāna” – Kārļa Bardeļa stāstu par Indijas okeāna šķērsošanu.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs

Ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs

Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis Hercogs Jēkabs uzsāk sezonu 1. maijā!

Ventspils TIC

"UzKūko" brīvdienu bufete Rencēnos

4. maijā plkst. 12.00–16.00 Rencēnos, Valmieras ielā 12 “UzKūko” Brīvdienu bufete. Kūkas, makarūni līdzņemšanai. Norēķini skaidrā naudā un ar karti.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspilī notiks Kurzemes biznesa forums

Ventspilī notiks Kurzemes biznesa forums

No 20. līdz 22. maijam Ventspilī norisināsies Kurzemes biznesa forums, kas šogad veltīts IT nozares izaicinājumiem mākslīgā intelekta laikmetā.

Ventspils TIC

Tava īstā brīvdienu izvēle!

Tava īstā brīvdienu izvēle!

Ģimeniskas brīvdienas Coral Grupas viesnīcās ⭐

Coral Travel Latvia

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.

Rēzeknes pilsētas TIC

Pavasara brīvdienas

Pavasara brīvdienas

Iepazīsties ar pavasara ekskursiju piedāvājumu skolēnu grupām Ventspilī.

Ventspils TIC

Olimpiskais centrs

Olimpiskais centrs "Ventspils"

Aktīvās atpūtas cienītājus Ventspilī gaida Ūdens piedzīvojumu parks, Ledus halles slidotava, Piedzīvojumu parka rodelis un daudz kas cits.

Ventspils TIC

Tulpju ziedēšana Rundāles pils dārzā

Tulpju ziedēšana Rundāles pils dārzā

Atklāj tulpju simfoniju Rundāles pils franču dārzā.

Bauskas TIC

Pārgājiens

Pārgājiens "Mežs kā tuvs draugs"

Aizraujošs pārgājiens Jaunmoku pils apkārtnē aicinās doties dabā kopā ar Latvijas valsts mežu mežierīcības meistaru un iepazīt meža bagātības jaunā skatījumā.

Tukuma TIC

Darba laiks tūrisma objektos maija svētkos

Darba laiks tūrisma objektos maija svētkos

Maija svētku brīvdienās aicinām apmeklēt Bauskas novadu – kultūrvēsturiskos objektus, muzejus, dabas takas un atpūtas vietas.

Bauskas TIC

Karogu brauciens Tukumā 2026

Karogu brauciens Tukumā 2026

Vienotības un patriotisma apliecinājums – mūsu iespēja kopā ar paceltiem Latvijas karogiem parādīt lepnumu par savu valsti un valodu.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -