Daugavpils gatavojas pilsētas svētkiem.

Daugavpils gatavojas pilsētas

Foto: daugavpils.lv | Gunta Ločmele | 2021.06.10

No 15. līdz 20. jūnijam ar devīzi “Mana pils – Daugavpils” tiks svinēti Daugavpils pilsētas svētki. Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, daugavpiliešiem un pilsētas viesiem būs iespēja piedalīties un baudīt dažādas svētku aktivitātes.

Daugavpils pilsētai šogad aprit 746 gadi, savukārt vairākas nozīmīgas jubilejas saistītas ar transporta nozari. Daugavpils vēsturiski atrodas svarīgu ceļu krustpunktā, tāpēc transportam un ceļu infrastruktūrai vienmēr bijusi nozīmīga loma pilsētas attīstībā. Svarīgs ūdens ceļš agrākos vēstures laika posmos bijusi Daugava. 19. gadsimtā pilsētu šķērsoja Imperatora zirgu pasta ceļš un attīstījās dzelzceļš. Arī mūsdienās Daugavpils ir vieta, kur saplūst ceļi, kultūras un valodas. Uzsverot daudzveidīgo pilsētas kultūrvidi, kas vieno te dzīvojošos ļaudis, ar devīzi „Kopīga valoda: meklēt, radīt, runāt” (“Lingua Franca”) Daugavpils piedalās konkursā par titula „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” iegūšanu. Arī šī gada pilsētas svētku kultūras piedāvājums ir viens no šī nozīmīgā ceļa posmiem.
Svētku laikā pilsētniekiem un viesiem pieejama plaša aktivitāšu programma. No 15. līdz 20. tiešsaistē norisināsies Daugavpils Ģimenes Sporta festivāls. Ģimenēm katru dienu būs jāveic konkrēti uzdevumi dažādās disciplīnās un sporta spēlēs. 

15. un 16. jūnijā pilsētas mikrorajonus ieskandinās pūtēju orķestris “Daugava” ar koncertprogrammu “Pilsētas ritmi pilsētas pagalmos”. Savukārt, 18., 19., un 20. jūnijā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ielūdz svinēt 746 Daugavpils dzimšanas dienu, bezmaksas apmeklējot muzeja ekspozīcijas un izstādes. 19. un 20. jūnijā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja izmantot pilsētas sabiedrisko transportu bez maksas.

18. jūnijā no plkst. 16.00 – 22.00 Dubrovina parkā āra kafejnīcas aicinās baudīt saldumus, uzkodas un atspirdzinājumus. Sākot no 20.00 debesis virs pilsētas rotās gaisa baloni, kas savu lidojumu sāks no Daugavpils Universitātes Parādes ielā 1. No plkst. 19.00 līdz pat pusnaktij ikviens aicināts baudīt romantiskas noskaņas un pastaigas muzikālā gaisotnē Dubrovina parkā, bet no 19.00 – 22.00 muzikālās noskaņas varēs baudīt A. Pumpura skvērā un Vienības laukumā. Daugavpiliešus un pilsētas viesus sagaida īpašs pārsteigums, jo no 23.00 – 24.00 Parādes ielā 1 aiz Daugavpils Universitātes būs apskatāma Muzikālo strūklaku instalācija. Tajā pašā laikā pie Parādes ielas 1, Vienības laukumā un Daugavpils cietoksnī pie Nikolaja vārtiem būs vērojama Gaisa balonu spīdēšana.

19. jūnija svētku rīts sāksies ar Gaisa balonu rīta lidojumu pēc plkst. 5.00. Iegādāties svētku gardumus no plkst. 12.00 – 20.00 varēs Svētku tirdziņā Rīgas ielā. Āra kafejnīcas no 12.00 – 23.00 darbosies Dubrovina parkā. No 14.00 līdz 20.00 neparastas un senlaicīgas lietas varēs iegādāties Krāmu tirdziņā Daugavpils cietoksnī. Savukārt no plkst. 20.00 pie Daugavpils Universitātes sāksies Gaisa balonu vakara lidojums. No 18.00 Vienības laukumā un A. Pumpura skvērā varēs baudīt muzikālās noskaņas. Sākot ar plkst. 19.00 līdz pat pusnaktij – Muzikālā novakare Dubrovina parkā. Tās ietvaros no plkst. 19.00 – 22.00 īpašo pastaigu gaisotni papildinās foto un video instalācijas, dzīvā skulptūra – Zelta arlekīns, Daugavpils cietokšņa vēsturiskās rekonstrukcijas kluba “Dinaburga 1812” dalībnieki, kā arī sporta deju kluba “Daugavpils” un Tabores Sabiedriskā centra dejotāji krāšņajos 19. un 20. gadsimta tērpos. Vakara kulminācijā no 23.00 – 24.00 pie Daugavpils Universitātes ikvienam būs iespēja baudīt Muzikālo strūklaku instalāciju un Gaisa balonu degļu šovu.

Arī svētdienas, 20. jūnija rīts sāksies ar Gaisa balonu rīta lidojumu pēc plkst. 5.00. Dubrovina parkā no plkst. 11.00 – 16.00 turpināsies Muzikālās noskaņas, kurās izskanēs Daugavpils bērnu un jauniešu muzikālie sveicieni pilsētai. No plkst. 18.00 – 20.00 Svētku noskaņu bagātinās Lūznavas muižas kadriļu deju grupa, Daugavpils cietokšņa vēstures rekonstrukcijas kluba “Dinaburga 1812” dalībnieki, sporta deju kluba “Daugavpils”, Tabores Sabiedriskā centra dejotāji un dzīvā skulptūra – Zelta arlekīns. No plkst. 10.00 Dubrovina parkā darbosies āra kafejnīcas. No 11.00 – 18.00 pilsētnieki un viesi varēs baudīt muzikālās noskaņas Vienības laukumā un A. Pumpura skvērā. Bet no plkst. 11.30 Daugavpils cietokšņa vēsturiskās rekonstrukcijas kluba vadībā notiks svinīga Cietokšņa karoga pacelšana, Nikolaja vārtu svinīga atvēršana un pusdienu lielgabala šāviens. Savukārt plkst. 12.00 aiz Daugavpils Universitātes Parādes ielā 1 notiks Izpletņlēcēju paraugdemonstrējumi.

Sākot ar 15. jūniju Daugavpils pilsētas Facebook.com lapā tiks publicēti video sveicieni, bet Rīgas ielas digitālajos stendos – pilsētnieku veidotās virtuālās atklātnes. Vēl līdz 13. jūnijam ikviens var pagūt iesūtīt savu apsveikumu pilsētai. Video apsveikuma failus līdz 1 min. un virtuālās atklātnes jeb vertikāli orientētus attēlu failus jpg vai png formātā ar izšķirtspēju 3840x2160, kas nepārsniedz 10Mb aicinām iesūtīt uz e-pastu gunta.locmele@daugavpils.lv.


Avots: daugavpils.lv

Turība - 3559
Viesu māja

Viesu māja "Kalnu pūpoli"

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Stārķis"

Viesu māja „Stārķis” piedāvā vairākas aprīkotas banketu zāles svinībām, ēdināšanas pakalpojumus, karaoke, deju zāli, krievu pirti, labiekārtotu pludmali...

TAKA

Lauku māja

Lauku māja "Gaišā"

Atrodas Sila ezera krastā. Piedāvā: - naktsmītnes; - pirti; - banketu zāli, kamīnzāli; - sporta laukumu ar volejbola tīklu; - telšu vietas; - ugunskura vietu...

TAKA

Roadgames spēle “Cēsu kaujas

Roadgames spēle “Cēsu kaujas"

22.jūnijā tiek svinēta Latvijas Uzvaras diena! Sumini šos svētkus ar izzinošu Roadgames spēli “Cēsu kaujas". Tā ir pieejama no 22.06. līdz 27.06.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Cēsis aicina svinēt Latvijas Uzvaras dienu

Cēsis aicina svinēt Latvijas Uzvaras dienu

Godinot Latvijas brīvības cīnītāju varonību un Latvijas Uzvaras dienu, Cēsu kauju 102.gadadienu, 22.jūnijā Cēsīs norisināsies vairāki izzinoši pasākumi.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Pasākumi Daugavpils novadā Līgo svētkos

Pasākumi Daugavpils novadā Līgo svētkos

Pavisam drīz būs vasaras nozīmīgākie svētki – Jāņi. Lielais Līgo svētku pasākums, kas parasti notiek Višķu estrādē, šogad, diemžēl, nenotiks.

TAKA

Svinēs

Svinēs "Cēsis - 815"

Sestdien un svētdien, 17. un 18.jūlijā, Cēsis svinēs savus gada lielākos svētkus – “Cēsis 815”. Arī šogad svētkus aicinām svinēt, lai arī attālināti, taču kopā!

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Viesu māja

Viesu māja "Ezermala"

Viesu māja atrodas gleznainā vietā – dabas parka “Svente” teritorijā līdzās Sventes ezeram.

TAKA

Atpūtas komplekss „Beļmonti”

Atpūtas komplekss „Beļmonti”

Atpūtas komplekss “Beļmonti” piedāvā naktsmītnes 3 viesu mājās (kopā 20 guļvietas), pirti, ugunskura vietas, labiekārtotas peldēšanas vietas...

TAKA

Viesu māja

Viesu māja "Vintāža"

Viesu nams “Vintāža”, kas atrodas 10 min. braucienā no Daugavpils, piedāvā patīkamu atpūtu ezera krastā.

TAKA

Cēsīs atklās izstādi

Cēsīs atklās izstādi "Lauka pētījumi"

Jūlijā Cēsīs tiks atklāta Vides risinājumu institūta veidotā zinātnes un mākslas izstāde “Lauka pētījumi”, piedāvājot apmeklētājiem tūres ar izstādes autoriem.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Viesu māja

Viesu māja "Rudzupuķes"

Atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā – Sventē, netālu no dabas parka “Svente”.

TAKA

Atpūtas komplekss „Saulesstari”

Atpūtas komplekss „Saulesstari”

Atpūtas komplekss „Saulesstari” piedāvā neaizmirstamu atpūtu un aktīvu laika pavadīšanu skaistā vietā Medumu ezera krastā.

TAKA

Silene Resort Spa

Silene Resort Spa

Silene Resort & Spa piedāvā visu nepieciešamo neaizmirstamai atpūtai: dzīvošanu atpūtas namiņos vai labiekārtotos numuros, atslābinošās SPA procedūras...

TAKA

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Beibuki"

Brīvdienu mājas “Beibuki” atrodas Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils, Krāslavas virzienā.

TAKA

Večellas Varslavānes tērpu izstāde Cēsīs

Večellas Varslavānes tērpu izstāde Cēsīs

Cēsu muzejs atklāj jaunu izstādi, kas veltīta vienai no ievērojamākām, šarmantākajām un elegantākajām kostīmu māksliniecēm Latvijā Večellai Varslavānei.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Naktsmītne

Naktsmītne "Raiņa māja Berķenelē"

Berķeneles pusmuižā ir iespējams apskatīt dzejniekam Jānim Rainim veltītas ekspozīcijas, dažādas mākslas izstādes, pasūtīt ekskursijas...

TAKA

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Pakrasti"

Liels plašums klusai atpūtai uz pussalas Sventes ezera krastā, dabas parka “Svente teritorijā.

TAKA

Viesnīca Promenade 5*, romantika Liepājā

Viesnīca Promenade 5*, romantika Liepājā

1 nakts 2 personām Junior Suite numurā, brokastis, spa un romantisks cienasts

EUR 179 | Estravel Latvia

Brīvdienu māja

Brīvdienu māja "Meža skuķi"

Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv