10.jūnijs vēsturē: Tiek atzīmēta Pasaules Jūgendstila diena

10.jūnijs vēsturē: Tiek atzīmē

Foto: Pixabay.com | Madara Ķešane | 2021.06.10

Pasaules Jūgendstila diena ir jūgendstilam veltīts pasākums, kas tiek svinēts katru gadu 10. jūnijā. Pirmo pasaules jūgendstila dienu 2013.gadā organizēja Ungārijas Lietišķās mākslas muzejs Budapeštā sadarbībā ar žurnālu “Szecessziós Magazin”, kas ir ungāru žurnāls par jūgendstilu. Ir izvēlēts tieši 10. jūnijs, jo tas atzīmē divu arhitektu Antonija Gaudi un Odena Lehnera nāves gadadienu. Galvenais mērķis ir palielināt sabiedrības izpratni par jūgendstila mantojumu.

Rīgā Jūgendstila arhitektūra pārsvarā koncentrējusies pilsētas kvartālā, ko dēvē par “Kluso centru” un kas atrodas 10 minūšu gājiena attālumā no Vecrīgas. Tas ir krāšņs vēstures vaibsts Rīgas sejā.

Alberta iela ir Rīgas jūgendstila pērle – tās visā garumā izvietotas krāšņas, vēsturiskas “art noveau” stila ēkas. Katrs no tās namiem ir neatkārtojams 20.gs. būvniecības sasniegums, turklāt tās apbūve noritējusi diezgan īsā laikā – no 1901.līdz 1908.gadam. Astoņi no ne pārāk garajā ieliņā atrodamajiem namiem atzīti par Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļiem.


Avots: BalticTravelnews.com/wishesdb.com/liveriga.com

Turība - 3559
Burvīgas brīvdienas Dienvidkurzemē!

Burvīgas brīvdienas Dienvidkurzemē!

Dienvidkurzemes novads ir teiksmu, muižu, parku un dabas taku bagāts. Izvēlies savu maršrutu un sakrāj iedvesmojošas atmiņas.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja

Viesu māja "Kalnu pūpoli"

Atpūtas māja “Kalnu pūpoli” atrodas pie Šenheidas ezera. Piedāvā nakšņošanu, svinību un semināru telpas, pavāra pakalpojumus, atpūtas iespējas u.c.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv