Rīgas Porcelāna muzejs izsludina pieteikšanos 15. starptautiskajai mazo formu porcelāna izstādei «Augi»

Ieva Nagliņa | 2021.06.11

No 2021. gada 1. oktobra līdz 14. novembrim Rīgas Porcelāna muzejā norisināsies 15. starptautiskā mazo formu porcelāna izstāde «Augi». Mākslinieki ir aicināti radīt darbus un pieteikt dalību izstādei līdz šī gada 22. augustam.

Dzīvojot pilsētvidē, no augiem varam kļūt atsvešināti vai uztvert tos kā dekoratīvus elementus. Taču to ietekme uz cilvēka dzīvi un savstarpējā saistība ir lielāka nekā spējam iztēloties. Atrodoties dabā, varam atkārst tās arhetipisko varu pār mums un neizbēgamo savstarpējo atkarību. Dabas un augu cikliskais atjaunošanās process mūs var gan biedēt, gan iedvesmot. Dzīvības nerimstošais process mums atgādina, ka nav iespējams stāvēt uz vietas, apstādināt neapstādināmo vai paātrināt lietu dabisko kārtību.

Starptautisko mazo formu porcelāna izstāžu tradīcija aizsākās 2016. gadā un gadu gaitā pulcina arvien plašāku autoru loku. 2021. gada izstādes tēma ir “Augi”, un mākslinieki savos darbos no porcelāna ir aicināti interpretēt tēmas, kas saistītas ar cilvēka, auga un dabas savstarpējām attiecībām. Darbiem jābūt radītiem no porcelāna pēdējo divu gadu laikā, savukārt darba izmēri nedrīkst pārsniegt 21cm x 21 cm x 21cm. Katrs mākslinieks piesaka savu dalību atsūtot pieteikuma anketu un darbu foto uz e-pastu: rpm@riga.lv noteiktajā termiņā.

Pieteikšanās anketa un izstādes nolikums pieejams Rīgas Porcelāna muzeja mājaslapas sadaļā “Jaunumi”.
Pieteikumus izskatīs un darbus eksponēšanai izstādē atlasīs žūrija.
Rezultāti tiks paziņoti 2021. gada 27. augustā.


Avots: porcelanamuzejs.riga.lv



Rūdolfs Blaumanis

Rūdolfs Blaumanis "No saldenās pudeles"

Rūdolfa Blaumaņa komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.

Tukuma TIC

Velotūre Bānīša zemē

Velotūre Bānīša zemē

30.maijā aicinām ģimenes, draugu kompānijas un veloentuziastus doties neaizmirstamā pavasara piedzīvojumā, piedaloties pasākumā "Velotūre Bānīša zemē".

Gulbenes novada TIC

Muzeju nakts Jūrmalā

Muzeju nakts Jūrmalā

23. maijā Muzeju nakts Jūrmalā aicina uz izstādēm, koncertiem, radošām darbnīcām, ekskursijām un aktivitātēm visai ģimenei dažādās pilsētas vietās.

Jūrmalas TIC

SKRODERDIENAS SILMAČOS - Rēzeknē!

SKRODERDIENAS SILMAČOS - Rēzeknē!

Leģendārās “Skroderdienas Silmačos” atgriežas ar īstu Jāņu sajūtu, humoru un latviskām tradīcijām

Rēzeknes pilsētas TIC

"Engure. Osta. Stīgu kvartets"

Kamermūzikas koncerts Engures ostas elingā piedāvās unikālu pieredzi, kur klasiskā mūzika sastapsies ar neierastu vidi. Telpā, kur parasti mājo laivas.

Tukuma TIC

Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

“Botania uzzināts – Salaspilī ieraudzīts” ir aizraujošs pastaigu maršruts aptuveni 4,5 km garumā.

Salaspils novada TIC

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmalā pieejamas pludmales, parki, kultūras vietas un infrastruktūra, kas ļauj arī cilvēkiem ratiņkrēslā pilsētu izbaudīt ērtāk un brīvāk.

Jūrmalas TIC

Jūrmalā notiks Kūrorta svētki

Jūrmalā notiks Kūrorta svētki

30. maijā Jūrmala aicina uz Kūrorta svētkiem ar koncertiem, aktivitātēm ģimenēm, ielu ēdieniem, sportu un vakara programmu Majoru pludmalē.

Jūrmalas TIC

Muzeju nakts Zilākalnā

Muzeju nakts Zilākalnā

Aicinām apmeklēt Muzeju nakts norises Zilākalna Kultūrvēstures un apmeklētāju centrā, iepazīstot Zilākalna stāstu caur orientēšanās spēli

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Muzeju nakts Rēzeknē 2026

Muzeju nakts Rēzeknē 2026

23. maijā "Rēzeknis Bryuvers" sezonas atklāšana - Muzeju nakts, “LaikaPaka”, alus, kebabi, DJ un aktivitātes!

Rēzeknes pilsētas TIC

Muzeju nakts Naukšēnu Cilvēkmuzejā

Muzeju nakts Naukšēnu Cilvēkmuzejā

Plaša pasākumu programma no plkst. 18.00 līdz pat 22:3-

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos! Aicinām nākamo “Rītausmas koncertrituālu” piedzīvot kopā ar mums.

Tukuma TIC

Vasara tik karsta kā ..

Vasara tik karsta kā ..

CORAL grupas viesnīcām Turcijā īpašs piedāvājums ģimenēm ⭐🛫

Coral Travel Latvia

Apskatāms Iecavas muižas pils makets

Apskatāms Iecavas muižas pils makets

Makets ļauj iztēloties, kā pils savulaik izskatījās: tās apjomu, formas un arhitektūras detaļas.

Bauskas TIC

Tuvojas Ventspils pusmaratons 2026

Tuvojas Ventspils pusmaratons 2026

7.jūnijā, jau 15.reizi notiks Ventspils skriešanas svētki, kas pulcē gan ventspilniekus, gan viesus no Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm.

Ventspils TIC

Ieplāno Ventspils muzeju!

Ieplāno Ventspils muzeju!

Šogad starptautiskajā akcijā “Muzeju nakts” Latvijas muzeji iepazīstinās ar vēsturisku priekšmetu piedzīvojumiem. Tiekamies Ventspils muzejos!

Ventspils TIC

Jaunmoku sezonas atklāšanas svētki

Jaunmoku sezonas atklāšanas svētki

Jaunmoku pils aicinās uz vasaras sezonas atklāšanas svētkiem, kuros pils dārzi un parks pārtaps par radošu, izzinošu un dzīvības pilnu svētku vietu.

Tukuma TIC

Jau no 1. maija Piedzīvojuma parks gaida

Jau no 1. maija Piedzīvojuma parks gaida

Jau no 1. maija sezonu uzsāk Ventspils piedzīvojuma parks. Jautrības visai ģimenei garantēta. Gaisīsim ciemos!

Ventspils TIC

GARDĒŽIEM | Brančs ar Mārtiņu Zelmeni

GARDĒŽIEM | Brančs ar Mārtiņu Zelmeni

Maija garšas brančs aicinās baudīt izsmalcinātu un pavasarīgu kulināro pieredzi kopā ar šefpavāru Mārtiņu Zelmeni.

Tukuma TIC

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis ar skatu laukumiem un atjaunots mežaparks ar 1,2 km taku, kas savieno vēsturisko kūrorta parku ar dabas teritoriju.

Jūrmalas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -