«Rīgas Ritmi 2021» izsludina pilno festivāla programmu

Kaspars Zaviļeiskis | 2021.06.11

Starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi 2021”, kas vairākās galvaspilsētas vietās norisināsies no 30. jūnija līdz 3. jūlijam, izsludinājis pilno koncertprogrammu.

Festivāla 21. izlaidumā piedalīsies gan ārzemju zvaigznes, gan vietējie mākslinieki. Koncerti notiks VEF kultūras pilī, mūzikas namā “Daile”, “Jersika Records Stage” mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, kā arī kultūrtelpā “M/Darbnīca” fon Stricka villas kvartālā.

VEF kultūras pilī 2. jūlijā uzstāsies Grammy nominanti jaudīgā globālās mūzikas supergrupa “Bokanté”, bet 3. jūlijā – jaunā flamenko stilistikā muzicējošais spāņu saksofonists un dziedātājs Antonio Lizana. “Šī ir mūsu pirmā viesošanās reize jūsu pilsētā un gandrīz pirmā starptautiskā uzstāšanās pēc pandēmijas, tāpēc esam ļoti priecīgi, ka mums ir iespēja dalīties ar savu mūziku ar klausītājiem Rīgā,” saka Antonio. “Mūsu ideja ir izveidot koncertu, kurā klausītāji var izbaudīt muzikālu ceļojumu no flamenko saknēm līdz mūsdienu džeza mūzikas dziļumiem, tādēļ ceļojam ar savu pilno grupu, ar diviem flamenko dejotājiem, flamenko ģitāristu un džeza kvartetu…”

Mūzikas namā “Daile” 1. jūlijā uzstāsies “Riga Jazz Allstars” kopā ar pianistu Viktoru Ritovu un jauno dziedātāju Saiju Paulu, 2. jūlijā – lietuviešu modernā džeza meistari “Shinkarenko Jazz 4N” kopā ar kolorīto dziedātāju Nedu, bet 3. jūlijā – pianists Kristaps Vanadziņš ar saviem muzikālajiem draugiem, ieskaitot spēcīgās balss īpašnieci Ievu Kerēvicu.

Mākslas centrā “Noass” uz AB dambja darbosies “Jersika Records Stage”, kur norisināsies publiski pieejamas Latvijas un Lietuvas mākslinieku koncertskates, kas tiks prezentētas arī mūzikas industrijas profesionāļiem un prestižu masu mediju žurnālistiem no ārvalstīm. “Jersika Stage Stage” 2. jūlijā uzstāsies džeza dzejas projekts “klausies” un Kristapa Vanadziņa trio, bet vinila DJ setu piedāvās izdevniecības “Jersika Records” dibinātājs Mareks Ameriks, savukārt 3. jūlijā muzicēs ģitārists Jānis Ruņģis, lietuviešu saksofonistu duets Liudas Mockūnas un Arvydas Kazlauskas, kā arī vibrofonists Miķelis Dzenuška ar grupu “Uzvaras bulvāris”.

Fon Stricka villas kvartālā sadarbībā ar kultūrtelpu “M/Darbnīca” notiks gan īpaša festivāla satelītprogramma, gan “Rīgas Ritmi 2021” oficiālās jam sesijas kopā ar saksofonistu Tomu Rudzinski, kontrabasistu Tomu Poišu, bundzinieku Ivaru Arutjunjanu un citiem Latvijas džeza mūziķiem. Festivāla satelītprogrammu jau 30. jūnijā ieskandinās Rūdolfa Macata kvartets, 1. jūlijā “M/Darbnīcas” terasē uzstāsies Toma Mikāla trio, 2. jūlijā – somu pianista Tuomo Usitalo trio, kā arī pianista Gata Breijera sekstets, bet 3. jūlijā – bundzinieka Ivara Arutjunjana kvartets.

Novērtējot māksliniecisko programmu un organizatoriskās kvalitātes, kā arī nozīmību starptautiskajā apritē, Eiropas festivālu asociācija šā gada maijā atkārtoti piešķīra festivālam “Rīgas Ritmi” prestižo kvalitātes zīmi “EFFE Label”. Šis panākums ļaus plašai starptautiskajai auditorijai atspoguļot gan Latvijas mākslinieku talantu, gan festivāla ieguldījumu Eiropas kultūrdzīvē.

“Rīgas Ritmi 2021” organizētāji Mūsdienu mūzikas centrs izsaka pateicību festivāla atbalstītājiem: Rīgas domei, LIAA, VKKF, A/S “Tele 2”, ASV vēstniecībai, Itālijas Republikas vēstniecībai, A/S “Latvenergo”, lidsabiedrībai “Turkish Airlines” un “Audi Latvija”.

Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas aula.lv. Plašāka informācija par festivālu pieejama mājas lapā rigasritmi.lv.


Avots: rigasritmi.lv



Moto parāde Sedā

Moto parāde Sedā

15. augustā plkst. 18.00 VBO MC Strenču Chapter un Strenču Kultūras centrs aicina uz moto parādi. Pulcēšanās no 17.30 pie dzelzceļa stacijas

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Piļu un muižu apceļošanas festivāls

Piļu un muižu apceļošanas festivāls

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās “Piļu un muižu apceļošanas festivāls 2026“, aicinot viesoties arī Valmiermuižā, Sēļu un Naukšēnu muižās un Jērcēnmuižā.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi"

No 10. jūnija līdz 29. augustam Valmieras novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “Priekšmetu piedzīvojumi ceļos”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš VENTSPILS TRAIN kursē katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00. Lielisks veids, kā iepazīt Ventspili un tās vēsturi!

Ventspils TIC

Frīdriha Ladegasta ērģelēm Valmierā – 140

Frīdriha Ladegasta ērģelēm Valmierā – 140

Koncertā muzicēs operdziedātāja Ilona Bagele un ērģelniece Ilona Birģele. Programmā: Nikolā de Griņī, Gabriels Forē, Sezārs Franks, Leons Belmans u.c.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Kas notiek Jūrmalas izstāžu zālēs?

Kas notiek Jūrmalas izstāžu zālēs?

Jūrmalas izstāžu zālēs un brīvdabas telpās skatāma plaša vasaras programma – laikmetīgā māksla, fotogrāfija, vēsture, arhitektūra un personību stāsti Jūrmalā.

Jūrmalas TIC

Pilnveidota Slutišķu gravu taka

Pilnveidota Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka Naujenes pagastā kļuvusi vēl interesantāka apmeklētājiem.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Programma

Programma "Figūrai & labsajūtai"

Atgriežoties mājās pēc šīs programmas, arī turpmāk vēlēsieties gatavot un ēst veselīgāk, neatteikties no vingrošanas un turpināt jaunos dzīvesveida paradumus.

EUR 378 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Planēta Zeme

Planēta Zeme

Ventspils zinātnes centrā "VIZIUM" atklāts jauns eksponāts "Planēta Zeme".

Ventspils TIC

Dragreiss un avio šovs

Dragreiss un avio šovs

Ventspilī dārdēs vairāk nekā tūkstoš zirgspēki – “LuckyBet Dragreisa Festivāla’’ ietvaros, kas norisināsies Pilsētas svētku laikā no 31. jūlija līdz 2. augustam

Ventspils TIC

Atklāj Bausku pastaigu maršrutā

Atklāj Bausku pastaigu maršrutā

Atklāj Bauskas vecpilsētu, pili, rātslaukumu un gleznainās upju ainavas, dodoties tematiskajā pastaigu maršrutā pa pilsētu.

Bauskas TIC

Valmieras svētku rogainings

Valmieras svētku rogainings

Svētdien, 26. jūlijā plkst. 11.00 Jāņa Daliņa stadionā norisināsies tradicionālais Valmieras dzimšanas dienas svētku rogainings.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

17.nūjošanas un iešanas festivāls

17.nūjošanas un iešanas festivāls

Latvijas lielākais nūjotāju saiets – Vislatvijas 17. nūjošanas un iešanas festivāls – šogad notiks 8. augustā plkst. 11.00 Ventspils Piedzīvojumu parkā.

Ventspils TIC

ĒĢIPTE 2026/27 sezona

ĒĢIPTE 2026/27 sezona

⭐Ziema tik pat karsta kā vasara! Rezervē savu ziemas atvaļinājumu līdz 4.augustam un izmanto -50EUR atlaidi rezervācijai

Coral Travel Latvia

Mājas kafejnīcu dienas Valmieras novadā

Mājas kafejnīcu dienas Valmieras novadā

1. un 2. augustā Valmieras novadā jau sesto reizi norisināsies Mājas kafejnīcu dienas, kurās apmeklētāji varēs izbaudīt 20 dažādu mājas kafejnīcu piedāvājumu.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Dizaina tirgus Valmierā 25. jūlijā

Dizaina tirgus Valmierā 25. jūlijā

Dizaina tirgus Valmieras pilsētas svētku laikā - 50 Baltijas labākie dizaineri, rotas, apģērbi, preces mājai, atpūtai un bērniem.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Māla pirts

Māla pirts

Miers, siltums un pieskāriens dabai – Māla pirts ir īpaša pieredze Gaujas Nacionālā parka sirdī

EnterGauja

Laivu un SUP noma Bauskas pusē

Laivu un SUP noma Bauskas pusē

Izvēlies kādu no 11 laivu un SUP nomām un iepazīsti Mēmeli, Mūsu, Iecavu, Lielupi, Rundāles ūdensdzirnavas vai Vecumnieku Veco ezeru.

Bauskas TIC

Labākās vietas sporta spēlēm un nometnēm

Labākās vietas sporta spēlēm un nometnēm

Šeit ir piemērota vieta sporta spēļu, uzņēmumu komandu saliedēšanas pasākumu, bērnu un jauniešu nometņu, korporatīvo pasākumu un aktīvās atpūtas organizēšanai.

Bauskas TIC

Ventspils pilsētas svētki

Ventspils pilsētas svētki

Ieskaties Ventspils pilsētas svētku programmā 2026

Ventspils TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -