Vēsturiskais vides objekts "Globuss", kura diametrs ir divi metri, uzskatāms par lielāko globusu Latvijā. Globuss atrodas Jūrmalā, Turaidas un Jomas ielas krustojumā, netālu no Dzintaru koncertzāles. Vides objekts tika uzstādīts pagājušā gadsimta 70. gadu sākumā, līdz ar to daudzu pilsētas viesu uztverē skulptūra ir šī laika simbols, ko apliecina arī globusa kartē iezīmētās valstu teritorijas. Kartē ar gaismas aplīšiem ietvertas arī Jūrmalas sadraudzības pilsētas kopš 70. gadiem. 2003. gada 28.jūnijā tika veikti rekonstrukcijas darbi.
Globusu pēc Jūrmalas pilsētas domes pasūtījuma 2016. gadā vēlreiz atjaunoja. Tā metālmākslinieks ir Ainārs Sils (SIA "Sils un Sili").
Lai aizsargātu no ārējās vides ietekmes globusa nesošo konstrukciju, tā atjaunošanai izmantots cinkots tērauds. Daļa laika ietekmē cietušo vara apdares paneļu tika restaurēti, daļa – veidoti no jauna, izmantojot vēsturisko vara apstrādi cizelēšanas tehnikā, un izvietoti uz no jauna izgatavotā ekvatora, meridiāniem un globusa lodes nesošās konstrukcijas. Tāpat atjaunoti kustības un gaismas mehānismi.
Ekspozīcija, kas sastāv no vairākām daļām – iela ar tā laika spēkratiem, HES būvniecības vēsture, bibliotēka, dzīvoklis, funkcionāra kabinets, kolhoza laiki...
Aizkraukles novada TIC
Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā
Melngalvju nams
Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.
Splendid Palace
Koncertā skanēs grupas mīļākie skaņdarbi, kas gadiem ritot, kopā priecājoties un skumstot, to visu izdzīvojot mūzikā, kļuvuši tuvi
ATTA Centre
Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!
latgale.travel
Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām sācis tūrisma informatīvo kampaņu “Zemgale aicina!”
Aizkraukles novada TIC
Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».
EUR 45 | Hotel Virkas Muiža
Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.
Gulbenes novada TIC
Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.
Melngalvju nams
Arī Bauskas novads piedalās "Mājas kafejnīcu dienās" ar tēmu - Bauskas novada smeķis, piedāvājot ēdienus sešās kafejnīcās
Bauskas TIC