29.jūnijs vēsturē: Rīgas Svētā Pētera baznīcā tika iesvētīts jaunradītais altāris

BalticTravelnews.com | 2022.06.29

Pirms sešdesmit gadiem Sv. Pētera baznīca Rīgas centrā piedzīvoja vienu no sava mūža drūmākajām dienām – Otrajam pasaules karam ienākot Latvijā, tika nopostīts Latvijas galvaspilsētu simbolizējošais tornis un ugunsgrēkā izdega pati baznīca, bojā gāja arī 1853.gadā Ķelnē izgatavotais altāris. 2001.gada 29.jūnijā – Rīgas 800. jubilejas gada Pēterdienā — baznīcu atkal rotā un tai sāk kalpot neogotiskā stilā veidots iepriekšējā altāra līdzinieks. Tieši tāds, kāds Pēterbaznīcai piederas un pienākas.

Jaunais altāris tapis daudzu cilvēku un organizāciju pašaizliedzīgā kopdarbā. Tā tapšanas ideja pieder latviešu — vācbaltiešu centram “Domus Rigensis”. Tie paši cilvēki, kas pirms vairākiem gadiem atbalstīja Pēterbaznīcas kanceles atjaunošanu, deva pirmo mērķziedojumu arī altāra veidošanai. Ideju īstenot uzticēja Rīgas Amatniecības vidusskolas Koka mākslinieciskās apstrādes nodaļai. Izvēle nebija nejauša — skolas pedagogi un audzēkņi kopš 1998.gada ar panākumiem jau realizējuši deviņus līdzīgus projektus — atjaunotas un izgatavotas no jauna baznīcas iekārtas Priekulē, Liepupē, Straupē, Strutelē un citur Latvijā.

Piedāvājums savu meistarību apliecināt Rīgas centra baznīcā bijis īpašs, atzīst projekta māksliniece, Rīgas Amatniecības vidusskolas Koka mākslinieciskās apstrādes nodaļas pasniedzēja mag. art. Maija Avota. Ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa Dr. Jāņa Vanaga, Sv. Pētera baznīcas īpašnieku SIA “Rīgas nami”, kā arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas un Rīgas pilsētas pieminekļu aizsardzības inspekcijas piekrišanu tika nolemts jauno altāri veidot apjomā un formās tuvu iepriekšējam, par kuru liecības bija saglabājušās tikai dažās senās fotogrāfijās.

Lai to izdarītu, projekta autoriem bija rūpīgi jāiepazīstas ar līdzīgiem neogotiskiem veidojumiem citās Latvijas un Eiropas baznīcās. Viens no altāra izgatavošanas sarežģītākajiem posmiem bija divpadsmit apustuļu skulptūru izgatavošana, kas tika darinātas, rūpīgi sekojot fotogrāfijās fiksētajiem Nirnbergas Sv. Zēbalda baznīcas apustuļu tēliem.

Tomēr, neraugoties ne uz projekta apjomu — ozolkokā darinātā altāra augstums ir 18 metru, svars — 5,9 tonnas —, ne uz daudzajiem galvenokārt finansiāla rakstura sarežģījumiem tā tapšanas gaitā (organizācijas “Domus Rigensis” ziedotā nauda ne tuvu nav bijusi pietiekama), darbs ir pabeigts laikā.

Avots: BalticTravelnews.com/vestnesis.lv


celojumubode - 3762
Satiec Bausku vasarā!

Satiec Bausku vasarā!

Izdots jaunākais kultūras un tūrisma ceļvedis - aktuālās vasaras norises un iedvesmas!

Bauskas TIC

ROŽU svētki Tukumā notiks 21.-23.jūlijā

ROŽU svētki Tukumā notiks 21.-23.jūlijā

Būs svētku gājiens, Rožu vāģu parāde, milzīgais Rožu vainags, dažādu mākslinieku uzstāšanās, kā arī - Laimas Vaikules koncerts! Vairāk Rožu svētku FB lapā!

Tukuma TIC

Lapmežciemā fotogrāfiju izstāde

Lapmežciemā fotogrāfiju izstāde

Lapmežciema Tautas namā no 18.jūnija līdz 4.septembrim skatāma fotogrāfiju izstāde “Dejas maģija”.

Lapmežciems

Tukuma teātra izrāde

Tukuma teātra izrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Tukuma teātra jaunākais iestudējums Jāņu ieskaņā būs skatāms Tukku Magi pagalmā 21.jūnijā pulksten 19:00

Tukuma TIC

Izbrauciens ar elektromobili

Izbrauciens ar elektromobili "Līvens".

Mums ir lieliskas ziņas - mūsu Elektromobīlis "Līvens" ir gatavs uzņemt visus, kuri vēlas iepazīties ar Smiltenes pilsētas ainavas šarmu, vēsturi un doties skaistā, izzinošā braucienā! 🤗 Šī būs neaizmirstama un piedzīv...

Smiltenes TIC

17.jūn. rallija posms trauksies pa Tukumu!

17.jūn. rallija posms trauksies pa Tukumu!

Seko līdzi informācijai par TET RALLY LIEPĀJA!

Tukuma TIC

UNESCO mantojums Smiltenes novadā!

UNESCO mantojums Smiltenes novadā!

Strūves ģeodēziskais loks ir unikāla sava laika garākā un precīzākā ģeodēzisko mērījumu sistēma un izcila zinātnes vēstures attīstības liecība. Viens no šī loka punktiem – Palzmar – atrodas Grundzāles pagastā, Smiltenes ...

Smiltenes TIC

Tukuma puses dabas takas aicina>>

Tukuma puses dabas takas aicina>>

Ir lielisks laiks dabas taku izzināšanai, tāpēc izvēlies piemērotāko dabas taku un dodies ceļā!

Tukuma TIC

“Apceļo pilis un muižas 2023” arī Tukumā!

“Apceļo pilis un muižas 2023” arī Tukumā!

No 1. jūnija līdz 28. oktobrim visā Latvijā norisinās akcija “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”, kurā piedalās arī Tukuma puses pilis un muižas!

Tukuma TIC

Sv. Jēkaba ceļš Bauskas novadā

Sv. Jēkaba ceļš Bauskas novadā

Sv. Jēkaba ceļš (Camino de Santiago) ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē - tā maršruts vijas arī caur Bauskas novadu!

Bauskas TIC

VisitBauska fotomirklis:ģimenēm ar bērniem

VisitBauska fotomirklis:ģimenēm ar bērniem

Piedalies VisitBauska Fotomirklī - dalies fotogrāfijās par tēmu "Bauskas novads ģimenēm ar bērniem!"

Bauskas TIC

Baudi maltīti terasēs!

Baudi maltīti terasēs!

Baudi maltīti uz terasēm - Bauskas novada restorānos, kafejnīcās, picērijās un krodziņos!

Bauskas TIC

Ielīgošana Tukumā | JĀŅU VAINAGĀ

Ielīgošana Tukumā | JĀŅU VAINAGĀ

Tukuma pilsētas parkā 17.jūnijā no pulksten 22:00 svētku sajūtu radīs Katrīna un Laima Dimantas ar pavadošo grupu un Tukuma pilsētas Kultūras nama kolektīvi.

Tukuma TIC

“Tukumnieki Dziesmu un deju svētkiem”

“Tukumnieki Dziesmu un deju svētkiem”

Izstādes atklāšana Tukuma Audēju darbnīcā 22.jūnijā pulksten 19:00. Aicinām skatīt TLMS “Durbe” darinājumus un Tukuma muzeja krājuma priekšmetus.

Tukuma TIC

Vasaras garšas Aizkraukles terasēs

Vasaras garšas Aizkraukles terasēs

Aizkraukles pilsētā āra terases piedāvā astoņi ēdināšanas uzņēmumi - katrs ar savu šarmu. Iepazīsti tos un izvēlies sev piemērotāko!

Aizkraukles novada TIC

Iepazīsti Smiltenes novadu ar auto!

Iepazīsti Smiltenes novadu ar auto!

Došanās atpūtas izbraukumā uz Smiltenes novadu ar auto ir lielisks veids, kā izbaudīt skaisto dabu un apmeklēt interesantas apskates vietas. Smiltene ir viena no ainaviskākajām Latvijas pilsētām, kas pārsteidz gan ar dab...

Smiltenes TIC

Iepazīsti Madonas novada skaņas

Iepazīsti Madonas novada skaņas

Šovasar ceļotājus aicinām iepazīt Madonas novadu skanoši un muzikāli. Tūrisma piedāvājumā “Iepazīsti Madonas novada SKAŅAS”, esam apkopojuši informāciju par 15 vietām, kur: saklausīt dabas skaņas (zvēru sarunas, putn...

Madonas TIC

Saulgrieži Stāmerienas pilī

Saulgrieži Stāmerienas pilī

Stāmerienas pils Saulgriežos aicina uz burvīgu koncertu un vides objektu izstādes atklāšanu.

Gulbenes novada TIC

Pārgājiens

Pārgājiens "Jāņu zāles meklējot"

18.jūnijā ikviens aicināts uz bezmaksas pārgājienu gida pavadībā Jelgavas apkārtnē. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālruni 63005447

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -