Aicina iepazīt Sedas purva bagātības

Inita Nerātne | 2021.09.25

Sestdien, 25. septembrī, plkst.11:00 Valmieras Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina uz pārgājienu Sedas purvā, kā laikā varēs iepazīt purvā mītošās bagātības kopā ar dabas zinātāju Ivetu Enci.

Pārgājiena laikā tiks iziets viens no diviem Sedas purvā esošajiem maršrutiem – Jērcēnu puses aplis – un būs iespēja uzkāpt putnu vērošanas tornī. Kopējais maršruts plānots aptuveni 8 km garš un aptuveni 3 stundas ilgs. Lai nokļūtu pārgājiena sākuma punktā, jābrauc no Jērcēnu puses, tad jāseko norādei uz Kaņepju ozolu un pirmajā V veida krustojumā jābrauc pa labi aptuveni 4,1 km līdz stāvlaukumam.

Ejot pa Sedas purva taku, būs iespējams apskatīt kūdras ieguves laukus, purva dīķus un šaursliežu dzelzceļu, kas savulaik izbūvēts, lai transportētu kūdras kravas un darbavietā nogādātu kūdras ieguves strādniekus. Taka ved pa iemītu meža celiņu līdzenā reljefā caur dažādiem meža augšanas apstākļu tipiem, kur dabas zinātāja iepazīstinās ar  interesantiem zemsedzes augiem un koku sugām. Iespējams, izdosies sastapt arī kādu meža dzīvnieku, apskatīt bebru “nedarbus” vai pat ieraudzīt vilku pēdas!

Maršruts būs vidējas grūtības pakāpes, taču to nav ieteicams veikt maziem bērniem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ar bērnu ratiņiem. Aicinām apģērbties atbilstoši laika apstākļiem, jo pēc lietainiem laika apstākļiem takā var būt arī nedaudz mitri posmi.

Dalības maksa pārgājienā – 4 EUR/personai, apmaksu veicot līdz 24. septembra plkst.18:00 Valmieras TIC (Rīgas ielā 10). Klātienē pirms pārgājiena apmaksu par dalību pasākumā nebūs iespējams veikt.

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc dalību lūgums pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213 vai rakstot e-pastu tic@valmiera.lv. Pieteikšanās iespējama arī klātienē Valmieras TIC (līdz 24. septembrim).

Pārgājiens notiks, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai.

Avots: Visit.valmiera.lv



Viesu māja “Jūras ērglis”

Viesu māja “Jūras ērglis”

Viesu māja “Jūras ērglis” piedāvā atpūsties priežu meža parka zonā Riču ezera krastā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Piedzīvojumu ceļojumu atlaides!

Piedzīvojumu ceļojumu atlaides!

Jauns mēnesis - jaunas atlaides! Rezervējiet līdz 31.07. un iedvesmojaties piedzīvojumiem!

EUR 489 | Estravel Latvia

Malaga. Agrā izpārdošana

Malaga. Agrā izpārdošana

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu / 19.09. - 17.10.2026.

EUR 885 | Estravel Latvia

3★ viesnīca nav par greznību Rīgā!

3★ viesnīca nav par greznību Rīgā!

Rīgas centrā, viesim parasti svarīgākais ir praktiskais: ērta nokļūšana, privāta vannasistaba, Wi-Fi, tīrs numurs un iespēja izvēlēties piemērotu gultu

Hotel Viktorija

 🏨 HOVIMA Santa María 3*

🏨 HOVIMA Santa María 3*

✈️ Tenerife, Spānija – Lieliska atrašanās vieta Costa Adeje kūrortā, tikai dažu minūšu gājienā līdz pludmalei, plaši apartamenti – ērti gan pāriem, gan ģimenēm.

EUR 1182 | Atlantic Travel

GRIEĶIJA, PELEPONESA

GRIEĶIJA, PELEPONESA

GRECOTEL CASA MARRON 4 *- Lieliska izvēle ģimenēm ar bērniem – aktivitātes gan mazajiem, gan pieaugušajiem

EUR 1378 | Atlantic Travel

Ziemas agrā rezervēšana ir klāt!

Ziemas agrā rezervēšana ir klāt!

Vai jau sapņo par sauli, siltu jūru un atpūtu ziemas vidū? Tagad ir īstais laiks plānot savu nākamo ceļojumu! Neatliec sapņu atvaļinājumu uz pēdējo brīdi!

Tez Tour Latvia

Mierīga elegance un izsmalcināts mājīgums!

Mierīga elegance un izsmalcināts mājīgums!

Vecrīgas 5 zvaigžņu viesnīca DOME HOTEL ir ieguvusi prestižo MICHELIN Key 2025, kas izcila kvalitātes, rūpīga darba un neaizmirstamas viesmīlības atzinība.

Dome Hotel

Viesu māja “Mežmalas”

Viesu māja “Mežmalas”

Viesu māja “Mežmalas” piedāvā atpūtu komfortablos numuros un brokastis, svinību telpas, galdu klāšanu, melno pirti, telšu vietas, bērnu rotaļu laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Atspīdumi laikā

Atspīdumi laikā

Muzikāls veltījums ērģeļu eksperta Tālivalda Dekšņa astoņdesmitās jubilejas atcerei

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Muižas restorāns ar terasi Ventas krastā!

Muižas restorāns ar terasi Ventas krastā!

Gaidīsim ciemos muižas restorānā katru nedēļu līdz septembrim, no trešdienas, līdz svētdienai. Restorāna darba laiks no 12:00-20:00(22:00 piektdien, sestdien).

Skrundas muiža

Piedāvājumā ir arī lidojumu biļetes!

Piedāvājumā ir arī lidojumu biļetes!

Čarterlidojumi no Rīgas uz 11 galamērķiem. Cenā ir iekļauta arī reģistrējamā bagāža. Klāt lidojuma biļetei var pievienot arī transfēra pakalpojumus galamērķī.

Novatours

Atklāj Latgali!

Atklāj Latgali!

Latgales tradīcijas un viesmīlīgie cilvēki, ir tas, kas to padara par tik īpašu. Latgale, vai kā vietējie teiks Latgola, ir viens no skaistākajiem novadiem!

Latgale.travel

Jaunjelgava aicina uz pilsētas svētkiem!

Jaunjelgava aicina uz pilsētas svētkiem!

Jaunjelgavas pilsētas svētki "Kultūras reSTARTS" aicina no 24. līdz 26. jūlijam baudīt koncertus, izklaides, radošas aktivitātes un svētku atmosfēru!

Aizkraukles novada TIC

Visusjūras Ziemas kruīzi ar Celestyal

Visusjūras Ziemas kruīzi ar Celestyal

7 vai 14 naktis // gandrīz katru dienu jauna ostas poilsēta, jauna izkalides programma katru dienu, pilna pansija, nekādu galvassāpju, plānojot ceļojumu

EUR 639 | CRUISEcentre

Pārgājiens

Pārgājiens "Blomes medusmaize ar pienu"

26. jūlijā aicinām uz Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra organizēto pārgājienu no pārgājienu cikla "Smiltenes novads–vieta, ko atklāt".

Smiltenes TIC

Horvātija! Cena sākot no 549 eur!

Horvātija! Cena sākot no 549 eur!

Horvātija ir slavena ar savām daudzajām burvīgajām pludmalēm, kas piesaista tūristus no visas pasaules.

EUR 549 | Itaka Latvia

Īsās ģimenes brīvdienas Nallikari, no Oulu

Īsās ģimenes brīvdienas Nallikari, no Oulu

4 naktis izvēlētajā naktsmītnē, 2 dienu ieeja Vauhtipiusto atrakciju parkā un pilsētas vilcieniņš, atpūtas iespējas Nallikari

EUR 155 | Estravel Latvia

Transfērs: Parīze - Disnejlenda

Transfērs: Parīze - Disnejlenda

Izmantojiet savai grupai privāta transfēra pakalpojumu esot Parīzē.

EUR 530 | OsaBus

Viesu māja “Manturi”

Viesu māja “Manturi”

Jauna un komfortabla guļbūves pirts un viesību māja svinību rīkošanai un atpūtai draugu lokā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -