Pētījums: 34% autovadītāju ir braukuši reibumā

Marta Mackeviča | 2021.09.20

34% autovadītāju vismaz reizi dzīvē ir braukuši reibumā – 25% norādīja, ka ievērojuši pieļaujamo 0,5 promiļu robežu, 8% norādīja, ka vismaz vienu vai dažas reizes ir pārsnieguši pieļaujamo robežu, bet 1% norādīja, ka šo robežu, sēžoties pie stūres, pārsniedz vairākas reizes gadā, liecina “GO atbildīgas braukšanas indeksa” dati.

Aptaujas dati liecina, ka sievietes daudz retāk sēžas pie stūres reibumā, piemēram, 31% vīriešu norādīja, ka ir braukuši reibumā līdz pieļaujamai 0,5 promiļu robežai, kamēr šādu atbildi sniedza vien 18% sieviešu. 12% vīriešu norādīja, ka vienu vai dažas reizes pārsnieguši pieļaujamo promiļu slieksni, kamēr sievietes – 3%.

“Neraugoties uz to, ka šobrīd likums pieļauj nelielu alkohola daudzumu asinīs, es aicinātu autovadītājus atturēties no alkohola lietošanas, ja jāsēžas pie stūres. Arī līdzcilvēkus aicinu nepalikt vienaldzīgiem un apzināties, ka negatīvā statistika un negadījumi uz ceļiem ir mūsu visu atbildība. Ja redzat kādu, kurš reibumā grasās sēsties pie stūres, noteikti iesaistieties ne tikai aizrādot, bet arī informējot atbildīgās iestādes, ja neizdodas pārgalvīgo braucēju apturēt. Kādam varētu šķist, ka šādi rīkojoties viņš jutīsies slikti, bet padomājiet, kādas būs sajūtas, kad notiks negadījums, ko varējāt novērst?!” iesaka Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks.

“18. septembris pasaulē tiek atzīmēts kā Atbildīga alus lietošanas diena (Global Beer Responsible Day), un tas ir labs iemesls, lai atgādinātu, ka gadījumos, kad jāsēžas pie stūres, labāk izvēlēties bezalkoholiskos dzērienus. Tāpat jāatceras, ka tā nav tikai katra autovadītāja darīšana, jo iereibis šoferis apdraud ne tikai sevi – ciest var arī nevainīgi cilvēki. Turklāt, tas attiecas ne tikai uz autovadītājiem, bet arī uz iereibušiem motociklu, motorolleru, velosipēdu u.c. transporta līdzekļu vadītājiem,” uzsver bezalkoholiskā alus “GO” zīmola vadītāja Ieva Anita Rieksta.

Analizējot rezultātus dažādās vecuma grupās, iespējams secināt, ka reibumā pie stūres biežāk sēžas vecāka gadu gājuma autovadītāji, piemēram, 60 līdz 74 gadu vecuma grupā 10% autovadītāju norādījuši, ka vienu vai dažas reizes pārsnieguši pieļaujamo promiļu slieksni (9% vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem, 3% vecuma grupā no 40 līdz 49 gadiem), bet 2% - ka pārsniedz to vairākas reizes gadā (3% vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem). 27% šajā vecumā grupā norādīja, ka ir braukuši reibumā, ievērojot pieļaujamo robežu. Šādu atbildi snieguši 23% vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem, 24% vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem).

“GO atbildīgas braukšanas indekss” ir bezalkoholiskā alus “GO” pētījums, kas tapis sadarbībā ar Drošas braukšanas skolu un pētījumu centru Norstat. Pētījumā, kas veikts maijā, piedalījās 1007 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Avots: Strategies.lv



Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

“Botania uzzināts – Salaspilī ieraudzīts” ir aizraujošs pastaigu maršruts aptuveni 4,5 km garumā.

Salaspils novada TIC

SVĒTKI PILSĒTĀ | Blūza vakars

SVĒTKI PILSĒTĀ | Blūza vakars

Koncerta gaitā skanēs blūza klasika jaunās kaverversijās, oriģinālmūzika un improvizācijas – no lēnas melanholijas līdz dzīvai, enerģijas pilnai skanējumam.

Tukuma TIC

"Opus Pro" jubilejas koncerts

Grupas “Opus Pro” jubilejas koncerts Šlokenbekas muižā kļūs par jaudīgu un emocionālu rokmūzikas notikumu, kas vienos vairākas klausītāju paaudzes.

Tukuma TIC

Apmeklē Rundāles reisā no Rīgas

Apmeklē Rundāles reisā no Rīgas

No 1. maija līdz 30. septembrim ir pieejami tiešie sabiedriskā transporta reisi maršrutā Rīga – Rundāles pils – Rīga.

Bauskas TIC

Vasara tik karsta kā ..

Vasara tik karsta kā ..

CORAL grupas viesnīcām Turcijā īpašs piedāvājums ģimenēm ⭐🛫

Coral Travel Latvia

Bērnu svētki Ventspilī

Bērnu svētki Ventspilī

Svētdien, 31. maijā Ventspilī norisināsies Bērnu svētki “Visuma iemītnieku karnevāls”, kuros šogad īpaša uzmanība pievērsta Visuma tēmai.

Ventspils TIC

Otrie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē

Otrie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē

30. maijā Rundāles pils goda pagalmā norisināsies otrie Latvijas vīndaru svētki Rundāles pilī.

Bauskas TIC

“Auto-Moto-Velo 2026” Mūrmuižā

“Auto-Moto-Velo 2026” Mūrmuižā

30. maijā no plkst. 11.30 Mūrmuižas centrā notiks tradicionālās ģimeņu sporta spēles “Auto-Moto-Velo”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Aicinām pieteikties tirdzniecībai

Aicinām pieteikties tirdzniecībai

Aicinām tirgotājus un amatniekus izmantot iespēju būt daļai no svētkiem un pieteikties tirdzniecībai svētku aktīvākajā dienā – 1. augustā.

Ventspils TIC

Vasaras nometne zinātnes centrā

Vasaras nometne zinātnes centrā

Arī šogad VIZIUM aicina sešgadniekus un 1.–4. klašu skolēnus piedalīties nometnē, kur bērnus sagaidīs robotika, virtuālā realitāte, kosmosa un vides tēmas...

Ventspils TIC

Kandavas svētki

Kandavas svētki "Kandavā kā karuselī"

Kandavas pilsētas svētki aicinās iekāpt krāsainā notikumu karuselī, kur prieks, kustība un svētku noskaņa savīsies vienā virpulī.

Tukuma TIC

Velotūre Bānīša zemē

Velotūre Bānīša zemē

30.maijā aicinām ģimenes, draugu kompānijas un veloentuziastus doties neaizmirstamā pavasara piedzīvojumā, piedaloties pasākumā "Velotūre Bānīša zemē".

Gulbenes novada TIC

Jūrmalā notiks Kūrorta svētki

Jūrmalā notiks Kūrorta svētki

30. maijā Jūrmala aicina uz Kūrorta svētkiem ar koncertiem, aktivitātēm ģimenēm, ielu ēdieniem, sportu un vakara programmu Majoru pludmalē.

Jūrmalas TIC

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.

Rēzeknes pilsētas TIC

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki norisināsies Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā, aicinot ceļot laikā, lai iepazītu ne tikai Rundāles pili, bet arī mazāk zināmas vēs

Bauskas TIC

Saldējuma svētki Rūjienā

Saldējuma svētki Rūjienā

30. maijā Rūjienā svinēsim Saldējuma svētkus! Amatnieku un mājražotāju tirdziņš no 9.00-15.00, aktivitātes lieliem un maziem, kocerti.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Kandavas svētki

Kandavas svētki "Kandavā kā karuselī!"

Kandavas pilsētas svētki aicinās iekāpt krāsainā notikumu karuselī, kur prieks, kustība un svētku noskaņa savīsies vienā virpulī.

Tukuma TIC

Ventspils gotiņas pastaigu aplikācijā

Ventspils gotiņas pastaigu aplikācijā

Ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili, izmantojot mobilo lietotni Walk15.

Ventspils TIC

8. Vidzemes stāstnieku festivāls

8. Vidzemes stāstnieku festivāls

29. un 30. maijā aicinām uz 8. Vidzemes stāstnieku festivālu “Stāsti krēslā”, kas norisināsies Valmieras novadā – Valmierā, Vērsī, Sēļos un Burtniekos.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspilī drukā arī naudu

Ventspilī drukā arī naudu

Izstāde "Drukāts Ventspilī" Livonijas ordeņa pilī pieejama līdz 18. novembrim.

Ventspils TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -