Valstis, no kurām atgriežoties Latvijā, jāievēro 10 dienu pašizolācija (24.09.2021)

Jānis Pēteris Bērziņš | 2021.09.27

Slimību profilakses un kontroles centrs 2021. gada 24. septembrī aktualizējis valstu sarakstu, uz kurām nerekomendē ceļot Latvijas iedzīvotājiem.

Atbraukušajam no ārzemēm, kur 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 75 gadījumus uz 100 000, jāievēro pašizolācija 10 dienas, ja vien cilvēks nav vakcinējies, pārslimojis Covid-19 - proti, ir bez vakcinēšanās sertifikāta.

Turpmāk pašizolācija būs jāievēro tām personām, kuras atgriežas vai ceļojušas tranzītā caur šīm Eiropas valstīm: Kipra, Francija, Spānija, Īrija, Monako, Islande, Grieķija, Portugāle, Igaunija, Lietuva, Šveice, Sanmarīno, Dānija, Lihtenšteina, Beļģija, Nīderlande, Somija, Malta, Andora, Itālija, Norvēģija, Bulgārija, Rumānija, Slovākkija, Luksemburga, Slovēnija, Austrija, Zviedrija, Horvātija un Vācija. Kā arī Apvinotā Karaliste, Bosnija un Hercegovina, Moldova, Kanāda, Jordānija un Kata. 10 dienu karantīna jāievēro atgriežoties no trešajām valstīm, kur Covid-19 saslimšanas skait pārsniedz 75 uz 100 000 iedzīvotāju - tajā skaitā no Krievijas un Baltkrievijas. Ja vien cilvēks nav pārslimojis Covid-19 vai pilnībā veicis vakcinācijas kursu, ko var apliecināt ar sertifikātu.

Pašizolācija nav jāievēro cilvēkiem, kuri ieradušies no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem nepārsniedz 75 gadījumus uz 100 000. Tas ir tā dēvētais "zaļais saraksts".

Valstis, atgriežoties no kurām nav jāievēro pašizolācija, ir: Čehija,  Ungārija, Polija, Vatikāns, kā arī Katara, Urugvaja, Ruanda, Čīle, Kuveita, Dienvidkoreja, Jaunzēlande, Saūda Arābija, Honkongas īpašās pārvaldes apgabals, Taivāna, Makao īpašās pārvaldes apgabals.

Savukārt ikvienam, kas ierodas Latvijā no valsts, kur saslimstības riska novērtējums ir augstāks par 75 gadījumiem uz 100 000 cilvēku, ir jāievēro pašizolācija. Un atkal jau piepbilde par sertifikātu.

Saraksts stājas spēkā ar esošās nedēļas nākamo dienu (sestdienā, plkst.00:00) pēc tā publicēšanas SPKC mājaslapā (saraksts PDF).

Aktuālā informācija - Valstu saslimstības rādītāji ar COVID-19 - ir pieejama SPKC mājaslapā - spkc.gov.lv.

Avots: BalticTravelnews.com



Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi"

No 10. jūnija līdz 29. augustam Valmieras novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “Priekšmetu piedzīvojumi ceļos”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Spēlē spēli, laimē balvas un svini 741!

Spēlē spēli, laimē balvas un svini 741!

Pilsētvide kā spēles laukums – uzdevumi, komandu izaicinājumi un QR kodi. Dalībniekiem iespēja cīnīties par balvām.

Rēzeknes pilsētas TIC

Latgales pārgājienu dienas Preiļu novadā

Latgales pārgājienu dienas Preiļu novadā

Preiļu novada tūrisma attīstības un informācijas centrs aicina pieteikties pārgājienam 18.jūlijā. Šoreiz iziesim vienu no Latgales garo pārgājienu maršruta "Ezertaka" Preiļu novada posmiem( Preiļi-Stupāni-Kategrade-Rušo...

Preiļu novada TIC

Atklāj Mājas kafejnīcu dienas Bauskā

Atklāj Mājas kafejnīcu dienas Bauskā

Atklāj visas Mājas kafejnīcu dienu pieturas, ēdienkartes un rezervē savu gardēžu maršrutu!

Bauskas TIC

Ventspils pilsētas svētki

Ventspils pilsētas svētki

Ieskaties Ventspils pilsētas svētku programmā 2026

Ventspils TIC

Dizaina tirgus Valmierā 25. jūlijā

Dizaina tirgus Valmierā 25. jūlijā

Dizaina tirgus Valmieras pilsētas svētku laikā - 50 Baltijas labākie dizaineri, rotas, apģērbi, preces mājai, atpūtai un bērniem.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Labākās vietas sporta spēlēm un nometnēm

Labākās vietas sporta spēlēm un nometnēm

Šeit ir piemērota vieta sporta spēļu, uzņēmumu komandu saliedēšanas pasākumu, bērnu un jauniešu nometņu, korporatīvo pasākumu un aktīvās atpūtas organizēšanai.

Bauskas TIC

Dārza svētki pie Preiļu pils

Dārza svētki pie Preiļu pils

Tiekamies 17.jūlijā Vēsturisko parku un dārzu dienas pasākumā pie Preiļu pils! Meistarklases, dārza spēles, koncerts un romantiskas pastaigas!

Preiļu novada TIC

Kas notiek Jūrmalas izstāžu zālēs?

Kas notiek Jūrmalas izstāžu zālēs?

Jūrmalas izstāžu zālēs un brīvdabas telpās skatāma plaša vasaras programma – laikmetīgā māksla, fotogrāfija, vēsture, arhitektūra un personību stāsti Jūrmalā.

Jūrmalas TIC

LuckyBet Latvijas dragreisa Festivāls

LuckyBet Latvijas dragreisa Festivāls

No 31. jūlija līdz 2. augustam Ventspils lidostā, pilsētas svētku ietvaros, norisināsies viens no šīs vasaras skaļākajiem pasākumiem.

Ventspils TIC

Burtnieka ezera svētki

Burtnieka ezera svētki

Vasara Burtniekos nav iedomājama bez Burtnieka ezera svētkiem! 8. augustā Burtnieki aicina uz dienu, kas piepildīta dažādām aktivitātēm.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā

Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā

Augustā ar jaunu sparu atgriežas iemīļotās Mājas kafejnīcu dienas. Viesi varēs izbaudīt gan sen nesajustas bērnības garšas, gan ļauties jaunu ēdienu vilinājumam

Cēsu TIC

Valmiera svin 743!

Valmiera svin 743!

No 23. līdz 26. jūlijam Valmiera aicina ikvienu - tuvu un tālu - pievienoties pilsētas 743. dzimšanas dienas svinībās!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Viena diena Bauskā ar bērniem: ko redzēt?

Viena diena Bauskā ar bērniem: ko redzēt?

Vai plānojat brīvdienas kopā ar mazuļiem, skolēniem vai pusaudžiem? Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta!

Bauskas TIC

Palmas, jūra un .. 🍇

Palmas, jūra un .. 🍇

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu

Coral Travel Latvia

Ekskursija

Ekskursija "7 pieturas + stāsti un garšas"

Valmieras 743. dzimšanas dienā aicinām interesentus piedalīties īpašā ekskursijā “7 pieturas Valmierā – no leģendām līdz garšām” 23. jūlijā plkst. 18.00

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Krāču kakta svētki Valmierā

Krāču kakta svētki Valmierā

22.07.2026 - 25.07.2026 Valmieras 743. dzimšanas dienā piedzīvosim arī svētkus Gaujas kreisajā krastā. Tiekamies Krāču kakta svētkos no 22. līdz 25. jūlijam

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ūdens piedzīvojumu parks

Ūdens piedzīvojumu parks

Ventspils Ūdens piedzīvojumu parks piedāvā baseinus, ūdens atrakcijas, SPA, pirtis un sporta zāli aktīvai atpūtai un relaksācijai.

Ventspils TIC

Brīvdabas koncerts Daugavas muzejā

Brīvdabas koncerts Daugavas muzejā

Daugavas muzeja brīvdabas parkā 24. jūlijā plkst. 20.00 notiks īpašs vasaras vakara koncerts ar grupu “Zāle”.

Salaspils novada TIC

ROŽU BRANČS RESTORĀNĀ ZĪDS!

ROŽU BRANČS RESTORĀNĀ ZĪDS!

Svinot Rēzeknes 741. jubileju, restorāns „ZĪDS” aicina uz nesteidzīgu svētku branču!

Rēzeknes pilsētas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -