Daugavpils: 9.oktobrī Pārdaugavas bibliotēkā skatāma fotoizstāde “VIENA DIENA GRĪVĀ”

visitdaugavpils.lv | 2021.10.09

9. oktobrī plkst. 13.00 Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālajā ielā 2) notiks biedrības “Stāstnīca” rīkotās fotoizstādes “Viena diena Grīvā” atklāšana. Izstāde notiek X Mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils ReStArt 2021” ietvaros.

Akcija “Viena diena” ir notikusi jau vairākās Latvijas pilsētās. 1987. gadā notika pirmā akcija “Viena diena Latvijā”, kurā piedalījās simtiem fotogrāfu no visas Latvijas. Tika iemūžinātas visdažādākās vietas un notikumi valstī. Pēc 20 gadiem notika otrā akcija, kuras rezultātā tika izdota 520 lappušu bieza grāmata “Viena diena Latvijā 1987/2007”, kuru var aplūkot arī Daugavpils bibliotēkās.

Projekta autore, fotogrāfe Ilze Onzule stāsta: “Ideja fotografēt Grīvu radās augustā “Fotogrāfijas dienas” ietvaros. Akcijas “Viena diena Grīvā” laikā fotogrāfi no visas Latvijas tika aicināti nepalikt mājās, bet doties uz Daugavpili, lai iemūžinātu Grīvas mikrorajona interesantākās vietas un cilvēkus, tādā veidā pievēršot sabiedrības uzmanību šim klusajam, bet skaistajam Daugavpils stūrītim. Grīva ir viens no vecākajiem Daugavpils mikrorajoniem, turklāt ar bagātu vēsturi. Agrāk Grīva ir bijusi patstāvīga pilsēta, tikai pagājušā gadsimta 50. gados to pievienoja Daugavpils pilsētai. Arī šobrīd Grīvai ir savs ģerbonis, kuru var redzēt uz vairāku māju sienām un pastkastēm.”

Akcijā piedalījās fotogrāfi no dažādām Latvijas vietām – Diāna Jakimčuka (Augšdaugavas nov.), Ilze un Linards Onzuli (Augšdaugavas nov.), Jurgita Gruberte (Jaunjelgava), Sarmīte Bogdanoviča (Ilūkste), Anatols Kauškalis (Krāslava), Silvija Danelsone, Laura Kalniņa, Zaiga Šteina (Rīga), Ģirts Dreimanis (Ventspils), Ērika un Alvils Baltiņi (Viļaka).

Izstāde “Viena diena Grīvā” pieejama Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Pārdaugavas bibliotēkā no 9. oktobra līdz 30. novembrim, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus. Ieeja – brīva.

Ieeja izstādes atklāšanas pasākumā, uzrādot derīgu COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar ID-karti vai pasi. Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var notikt filmēšana vai fotografēšana.

Avots: visitdaugavpils.lv


gunrange - 3920
Atklāj Zilākalna audiogidu!

Atklāj Zilākalna audiogidu!

Šovasar atklāts Zilākalna ciema apmeklētājiem un vietējiem iedzīvotajiem pieejams audiogids latviešu, angļu un igauņu valodā.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspilī pat govs zied!

Ventspilī pat govs zied!

Pastaigā pa Ventspili sameklē Puķu govi, Zaķu ģimeni, Ziedu pulksteni un citus ziedu tēlus – košas foto pieturas visā pilsētā.

Ventspils TIC

Piestāj kādā kempingu un treileru vietā

Piestāj kādā kempingu un treileru vietā

Nakšņo pie upes, ezera vai dabas ielokā! Izvēlies kempingu vai treileru vietu Bauskas novadā un izbaudi nesteidzīgu atpūtu.

Bauskas TIC

Atpūta ar ģimeni Ventspilī

Atpūta ar ģimeni Ventspilī

Ģimenes nedēļas nogale Ventspilī? VIZIUM, Piedzīvojumu parks un ūdens prieki – pietiekami daudz, lai bērniem nebūtu laika garlaikoties!

Ventspils TIC

Nedēļas nogale Tukuma novadā

Nedēļas nogale Tukuma novadā

Vasaras nogale Tukuma novadā turpinās ar daudzveidīgiem notikumiem, kas aicina gan baudīt kultūru un mūziku, gan doties dabā un piedalīties svētkos.

Tukuma TIC

Ventspils Pludmales akvaparks

Ventspils Pludmales akvaparks

Pēc pludmales – uz akvaparku! Baseini, slidkalniņi un džakuzi turpat pie jūras. Laba pietura ģimenes dienai Ventspilī.

Ventspils TIC

Jūras bize Jūrmalas pludmalē

Jūras bize Jūrmalas pludmalē

Vairāk nekā 2000 dejotāju no Baltijas valstīm Kaugurciema pludmalē savīs deju, jūras un smilšu bizi, festivālu noslēdzot ar Balto peldi saulrietā.

Jūrmalas TIC

Atvērto durvju dienas: LaikaPaka

Atvērto durvju dienas: LaikaPaka

Sajūti bērnības garšu un atklāj unikālu iepakojumu vēsturi īpašās atvērto durvju dienās! - 29 augusts un 30 augusts

Rēzeknes pilsētas TIC

Augusta notikumi Balvu novadā

Augusta notikumi Balvu novadā

Augusts Balvu novadā - ko apmeklēt un izbaudīt? Seši ieteikumi piepildītām brīvdienām Ziemeļlatgalē.

Balvu TIC

“Imprūven” izrāde #3

“Imprūven” izrāde #3

27. augustā plkst. 20.00 Pitagora pagalmā (Rīgas ielā 8, Rūjienā) “Imprūven” izrāde #3. Ieeja: 7 EUR. Biļetes: bezrindas.lv un Pitagora pagalma kasē.

EUR 7 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Kauguri: apkaime, ko vērts iepazīt

Kauguri: apkaime, ko vērts iepazīt

Iepazīsti Kaugurus pirms svētkiem – no Kaugurciema vēstures un pludmales līdz tirgiem, parkam, audiogida stāstu takai un augusta pasākumiem.

Jūrmalas TIC

Nopietna komēdija “Uz visu banku!”

Nopietna komēdija “Uz visu banku!”

Izrāde “Uz visu banku!” – asa komēdija par izvēlēm, vērtībām un cīņu par savu iespēju. Asprātīgi dialogi un negaidīti pavērsieni garantē spriedzi.

EUR 20 | Salaspils novada TIC

Izgaršo rudeni Tukuma pusē

Izgaršo rudeni Tukuma pusē

Jau sesto reizi Tukuma novads rudenī aicina ciemos uz Mājas kafejnīcām Tukumā un apkārtnē! Šogad 12. un 13. septembrī Tukumā un apkārtnē.

Tukuma TIC

Izdos fotoalbumu “Ventspils 700+35”

Izdos fotoalbumu “Ventspils 700+35”

Ventspils valstspilsētas pašvaldība izdod jauno fotoalbumu “Ventspils 700+35”. Fotoalbumā iekļauti 316 fotoattēli, ko radījuši 67 autori.

Ventspils TIC

Vērša svētki 2026

Vērša svētki 2026

22. augustā no plkst. 19.00 Valmieras novada Vērsī tiks svinēti tradicionālie Vērša svētki.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Dodies karaliskā izbraucienā Bauskas pusē

Dodies karaliskā izbraucienā Bauskas pusē

Apmeklē Bauskas novada pilis un muižas, izstaigā vēsturiskos parkus un izbaudi Zemgales skaistākās vietās.

Bauskas TIC

Vasara turpinās

Vasara turpinās

Vasara vēl nav galā! Nedēļas nogalē dodies uz Ventspili – izbrauc ar rodeli, kāp Kaķa takā un atklāj pilsētas TOP vietas.

Ventspils TIC

Auto līzings 'Viss cenā'

Auto līzings 'Viss cenā'

Viss autoparks vienā mēneša maksājumā. Viena maksa, visas rūpes uz mums.

Europcar

Bruyvers aicina uz ražas svētkiem!

Bruyvers aicina uz ražas svētkiem!

Vasarai pa finiša taisni - Bryuvers pagalmā ar vietējiem labumiem, dzīvo mūziku, dančiem, gardu maltīti un kārtīgu ballīti – tiekamies 05.09. “zem tilta"

Rēzeknes pilsētas TIC

Burkānciema mūzikas svētki

Burkānciema mūzikas svētki

22. augustā plkst. 17.00 Brīvības ielā 7, Vamierā, norisināsies Burkānciema mūzikas svētku koncerts “Vakarvēja melodijas”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -