Travelnews.lv redaktore: Pārvarēt bailes un paraudzīties no cita skatupunkta

Ludmila Glazunova | 2021.11.13

Man vienmēr ir bijušas bailes no augstuma. Reiz, pirms daudz, daudz gadiem, toreiz vēl pasaules augstākajā ēkā – CN tornī Kanādas pilsētā Toronto baidījos uzkāpt uz stikla grīdas. Kolēģes mazais joks, lai pabiedētu, rezultējās teju vai panikā.

Ar savām bailēm un fobijām ir jācīnās. Pirms vairākiem mēnešiem Turcijā satiku Jāni, kuram arī ir bailes no augstuma. Un nolēmām, ka ar bailēm ir jācīnās kopā. Un sarunājām, ka Alānijā izleksim ar paraplānu. Turklāt, viens otru uzmundrināsim, lai ne mirkli nerastos doma no savas apņemšanās atkāpties.

Vairākas kompānijas Turcijas pilsētā Alānijā piedāvā paraglaidingu, un Jānis atrada gana drošu un labu firmu – lidojums sākas 700 metru augstumā kalnos, un maksā 60 eiro par personu. Ir iespējas atrast arī lētāk, bet tad sanāk maza šmaukšanās – piloti aizved vien uz kalnu 400 metru augstumā, un arī lidojuma laiks ir krietni īsāks – vien minūtes 10-15, bet mēs izbaudījām apmēram 25 minūšu lidojumu.

Vīri patiešām rūpējās par drošību. Galvā ķivere, uz kājām kājsargi – nu tādi, ka pilnīgi mierīgi varēju tēlot kiborgu. Pats dūšīgākais un pieredzējušākais pilots – pie tāda tiku pieāķēta. Mazs ieskrējiens un… Un paraplāns parāva gaisā. Un, ziniet, nekādu baiļu nebija. Vienīgi tad, kad saskrējās siltās ar aukstajām gaisa plūsmām, bija manāma neliela turbulence.

Bet tas skats, kas pavērās apkārt un zem kājām – fantastika! Pilsētiņas mājas izskatījās kā mazas sērkociņu kastītes, bet tirkīzzilais ūdens vibrēja no nelielajiem vilnīšiem. “Laipni aicināti “Turkish Airlines” lidojumā,” pasmējās mans pilots, un sāka stāstīt, cik lidojumus veicis, un, ka šis sporta veids nemaz nav tik nedrošs, lai gan tiek uzskatīts pie ekstrēmajiem.

Es patiešām baudīju visas šīs 25 minūtes, un nemaz negribējās, lai šis lidojums beigtos. Tiesa gan, cilvēkiem ar nestabilu nervu sistēmu vai veselības problēmām laikam gan šādu veidu pārvarēt bailes no augstuma neieteiktu. Bet citiem, kuri vēl nav pamēģinājuši – tas ir super, un nākamais izaicinājums… Izlekt ar izpletni no lidmašīnas?

Avots: BalticTravelnews.com


celojumubode - 3987
Viesu māja “Rudzupuķes”

Viesu māja “Rudzupuķes”

Viesu māja “Rudzupuķes” piedāvā izmitināšanu 9 komfortablos numuros, krievu pirti, kafejnīcas-bāra pakalpojumus.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Jauns mēnesis - jaunas ATLAIDES!

Jauns mēnesis - jaunas ATLAIDES!

Piedzīvojumu ceļojumi visā pasaulē - atlaides līdz 25% // Dažādām gaumēm, budžetam un ilgumam!

EUR 379 | Estravel Latvia

Stādu parāde

Stādu parāde

Stādu gadatirgus, kas veltīts stādu audzēšanai, dārzkopībai un vietējo ražotāju prezentācijai, piedaloties vairāk kā 300 dalībnieku

Siguldas novada TIC

Kipra! Cena sākot no 419 eur!

Kipra! Cena sākot no 419 eur!

EUR 419 | Itaka Latvia

Īsais Sēnas upes kruīzs. Premium klase

Īsais Sēnas upes kruīzs. Premium klase

3 naktis elegantā kajītē, pilna pansija, tai skaitā gardēžu maltītes, dzērieni, krasta ekskursijas, wi-fi, apkalpošanas maksa

EUR 595 | CRUISEcentre

Tropu piedzīvojumi: pasaule gaida! 🍹🌺

Tropu piedzīvojumi: pasaule gaida! 🍹🌺

Atklāj pasaules mazāk zināmās pērles – unikālas kultūras, elpu aizraujošas ainavas un autentiskas pieredzes, ko neaizmirsīsi!

EUR 1285.0 | Latvia Tours - Berga bazārs

Brīvdienu māja “Meijas nams”

Brīvdienu māja “Meijas nams”

Labiekārtota divstāvu guļbaļķu māja ar 3 guļamistabām, viesību telpu, virtuvi, iekštelpu pirti un āra baļļu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

“Zeimuļs” – arhitektūras brīnums Rēzeknē!

“Zeimuļs” – arhitektūras brīnums Rēzeknē!

Iepazīsti futūristisku arhitektūras brīnumu Latgalē – “Zeimuļs” ar zaļajiem jumtiem un torņiem kā divi milzu zīmuļi! + Aizraujošs skats no pilskalna!

Rēzeknes pilsētas TIC

Reinas upes kruīzs ar Ama Waterways

Reinas upes kruīzs ar Ama Waterways

Ama Waterways Eiropas Luksus upju kruīzu AKCIJA spēkā līdz 31.03.! Piedāvājumā kruīzi 2026. gadam, maksa par apkalpošana iekļauta cenā.

EUR 1649 | CRUISEcentre

Malta! Cena sākot no 319 eur!

Malta! Cena sākot no 319 eur!

EUR 319 | Itaka Latvia

Vasaras saulgrieži Lēdurgā

Vasaras saulgrieži Lēdurgā

Jāņi no saules rieta līdz lēktam, izbaudot zāļu burvību un uguns spēku uz zemes, gaisā un ūdenī

Siguldas novada TIC

Nepalaid garām – piesakies tagad!

Nepalaid garām – piesakies tagad!

Nezaudē iespēju piedzīvot neaizmirstamus brīžus un jaunas vietas – izvēlies savu piedzīvojumu no mūsu populārākajiem maršrutiem!

EUR 53.00 | Latvia Tours - Berga bazārs

Visbija, Gotlandes sala

Visbija, Gotlandes sala

no Tallinas // noteikti datumi: jūnijs - augusts // 2 naktis uz prāmja

EUR 131 | Estravel Latvia

Melnkalne. Tivata

Melnkalne. Tivata

Pludmales sezona Melnkalnē jau gandrīz sākusies // 7 naktis, izvēlētā ēdināšana // ceļo no 10.05. - 11.10.2026.

EUR 429 | Estravel Latvia

Baltijas Mūzikas dienas

Baltijas Mūzikas dienas

No 10. līdz 12. aprīlim koncertzālē "Lielais dzintars" norisināsies laikmetīgās mūzikas festivāla “Baltijas Mūzikas dienas"

Liepājas reģiona TIB

Dabas parks „Dvietes paliene”

Dabas parks „Dvietes paliene”

Dabas parks „Dvietes paliene” atrodas Latvijas dienvidaustrumos, Daugavas kreisajā krastā Augšzemē.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Tivata. Melnkalne - no 10.maija

Tivata. Melnkalne - no 10.maija

Lidojums no Rīgas, transfēri , 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 449 | Estravel Latvia

 Parīze 17.07.un 04.09.!Cena 639 eur!

Parīze 17.07.un 04.09.!Cena 639 eur!

EUR 639 | Itaka Latvia

Plāno pavasara brīvlaiku!

Plāno pavasara brīvlaiku!

Pavasara brīvdienas ir tepat aiz stūra. Tieši tagad izbaudi līdz pat 15% atlaidi nomas maksai un pārvērt parastu nedēļu par īstu atpūtu.

Europcar

Pavasara Vidusjūras kruīzi ar Costa

Pavasara Vidusjūras kruīzi ar Costa

7 naktis // pavasaris Vidusjūras reģionā // pilna ēdināšana // no Barselonas, Savonas un Romas

EUR 534 | CRUISEcentre

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -