«Paulig» un «Lantmännen» paziņo par partnerību ilgtspējīgas lauksaimniecības jomā

Paulig.lv | 2021.10.14

Starptautiskais pārtikas un dzērienu uzņēmums Paulig paziņojis par ilgtspējīgas lauksaimniecības partnerību ar Ziemeļeiropas lauksaimniecības kooperatīvu Lantmännen, kas ir šī reģiona līderis lauksaimniecības, mašīnu, bioenerģijas un pārtikas produktu jomā. Sadarbība paredz, ka Zviedrijas lauksaimnieki Lantmännen programmas “Nākotnes lauksaimniecība” ietvaros ieviesīs vēl ilgtspējīgākas audzēšanas metodes: Klimats un daba. Lantmännen Cerealia sākot ar 2022. gada ražas novākšanas sezonu piegādās Paulig 17 000 tonnu saskaņā ar šo programmu iegūto kviešu miltu, tādējādi pat par 30 %* samazinot ietekmi uz klimatu. No šādi iegūtiem miltiem uzņēmums ik gadu Paulig Landskrona rūpnīcā Zviedrijā pagatavos 400 miljonus Santa Maria tortilju, tā apmierinot Ziemeļvalstu un Baltijas valstu tirgus pieprasījumu.

Sadarbība ir liels solis uz priekšu Zviedrijas lauksaimniecībā un aptuveni 20 saimniecībām palīdzēs pārveidot aptuveni 2 700 hektārus zemes ilgtspējīgākas lauksaimniecības nodrošināšanai.

“Mēs, Paulig, uzskatām, ka pārtikas rūpniecība ir daļa no klimata risinājuma, un lauksaimniecības pārveidošana ir būtisks faktors, lai nodrošinātu ilgtspējīgas pārtikas sistēmas. Strādājot kopā ar mūsu partneriem un piegādātājiem pārtikas vērtību ķēdē, mēs varam samazināt savu produktu ietekmi uz klimatu un padarīt patērētājiem pieejamu ilgtspējīgāku izvēli. Šī partnerība ar uzņēmumu Lantmännen iezīmē svarīgu pavērsienu Paulig zinātnē balstīto mērķu īstenošanā, lai līdz 2030. gadam par 50 % samazinātu siltumnīcefekta gāzu emisijas no vērtības ķēdes,” saka Paulig izpilddirektors Rolfs Ladau (Rolf Ladau).

Paulig ir izvirzījis ļoti vērienīgus klimata mērķus, kas ir apstiprināti ar Zinātnē balstīto mērķu iniciatīvu (SBTi), un apņēmies ierobežot globālo temperatūras paaugstināšanos līdz maksimāli 1,5 °C. Lantmännen programma “Klimats un daba” veicina ilgtspējīgākas lauksaimniecības prakses īstenošanu, lai izpildītu Parīzes nolīgumā noteiktās stingrās prasības.

“Partnerības visā pārtikas vērtību ķēdē ir būtiskas, lai panāktu lielāku ietekmi un pārveidotu pārtikas sistēmu. Mēs esam lepni, ka varam paziņot par šo sadarbību, un sveicam Paulig programmā. Kopā mēs spēsim paātrināt transformāciju, apmierināt tirgus pieprasījumu pēc ilgtspējīgākiem produktiem, vienlaikus padarot rentablu ilgtspējīgāku lauksaimniecības praksi,” saka Karolina Valdemarsone (Karolina Valdemarsson), Lantmännen Cerealia Sweden valsts rīkotājdirektore.

Programmā “Klimats un daba” izmantotās audzēšanas metodes samazina oglekļa dioksīda emisijas pat par 30 %, ieviešot klimatam draudzīgas augu barības vielas, kurināmo, kas nesatur fosilās gāzes, un precīzo lauksaimniecību. Bioloģisko daudzveidību uzlabo tā sauktie “cīruļu laukumi” (neapsētas vietas, kur putni var nolaisties un atrast barību), ziedēšanas zonas un sēklu apstrāde bez ķimikālijām.

Tortiljas ir Paulig lielākā produktu kategorija, kas padara šo sadarbību ļoti ietekmīgu no ilgtspējības viedokļa.

“Pašlaik 40 tirgos katru dienu tiek pasniegtas 700 000 Santa Maria Tex Mex porcijas. Šī partnerība ir nozīmīga, lai samazinātu mūsu siltumnīcefekta gāzu emisijas vienā no mūsu lielākajām vērtību ķēdēm. 2023. gadā mēs sāksim cepšanā izmantot šos ilgtspējīgākos kviešu miltus, kad arī tortiljas nonāks veikalu plauktos Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs,” stāsta Henriks Samuelsons (Henrik Samuelson), Paulig vecākais viceprezidents Skandināvijā un Centrāleiropā.

FAKTI PAR PROGRAMMU “KLIMATS UN DABA”

•    “Klimats un daba” ir Lantmännen programma nākotnes lauksaimniecībai, kas ietver īpašus pasākumus, lai samazinātu audzēšanas ietekmi uz klimatu un veicinātu bioloģisko daudzveidību; programmu ievieš uzņēmuma līgumdarbinieki savās saimniecībās.

•    *Ar šo programmu Lantmännen kopš 2015. gada ir samazinājis kviešu audzēšanas klimata ietekmi par 30 %.

•    Programma ir dinamiska, un tiks pastāvīgi pievienoti kritēriji ilgtspējīgākām lauksaimniecības metodēm, tādējādi vēl vairāk samazinot ietekmi uz klimatu.

•    Ilgtspējīgos graudus Lantmännen Cerealia pēc tam izmanto miltu un pārtikas produktu ražošanai.

FAKTI PAR PAULIG

•    Paulig ir ģimenei piederošs pārtikas un dzērienu uzņēmums, kas dibināts 1876. gadā.

•    Uzņēmuma zīmoli ir Paulig, Santa Maria, Risenta, Gold&Green un Poco Loco.

•    Produkti tiek pārdoti vairāk nekā 70 dažādos tirgos visā pasaulē.

•    Paulig ir Eiropā lielākais Tex Mex pārtikas piegādātājs.

•    Paulig mērķis ir līdz 2030. gadam par 50 % samazināt savas vērtību ķēdes radītās siltumnīcefekta gāzu emisijas, salīdzinot ar 2018. gada rādītājiem. Turklāt Paulig mērķis ir līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas no savas darbības par 80 %.

•    Paulig ziņoja par 920 miljonu eiro lielu pārdošanas apjomu 2020. gadā.

FAKTI PAR LANTMÄNNEN

Uzņēmums Lantmännen ir lauksaimniecības kooperatīvs un Ziemeļeiropas līderis lauksaimniecības, mašīnu, bioenerģijas un pārtikas produktu jomā. Uzņēmums pieder 19 000 zviedru lauksaimniekiem, mums ir 10 000 darbinieku, mēs strādājam vairāk nekā 20 valstīs, un gada apgrozījums ir 45 miljardi Zviedrijas kronu. Pamatā, izmantojot graudus, mēs radām vērtību no lauksaimniecības zemes resursiem, lai lauksaimniecība attīstītos un plauktu. Daži no mūsu pazīstamākajiem pārtikas zīmoliem ir AXA, Bonjour, Kungsörnen, GoGreen, Gooh, FINN CRISP, Korvbrödsbagarn un Hatting. Mūsu uzņēmums balstās uz zināšanām un vērtībām, ko radījuši īpašnieki no paaudzes paaudzē. Pētījumi, izstrāde un darbības visā vērtību ķēdē nozīmē, ka mēs varam uzņemties atbildību kopā – no lauka līdz pat dakšai. Uzziniet vairāk vietnē lantmannen.com.

Avots: Paulig.lv


b2b - 3993
Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu māja “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus līdz 40 personām Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

"Gājējam draudzīgs" zīme Smiltenē

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs pievienojas “Gājējam draudzīgs” tīklam.

Smiltenes TIC

Viesu māja “Priedes”

Viesu māja “Priedes”

Viesu māja “Priedes” piedāvā ērtas naktsmītnes, saunu, atpūtu lapenē un makšķerēšanas iespējas Dubnas upē vai Luknas ezerā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

ESTA vīza uz ASV

ESTA vīza uz ASV

Bezmaksas konsultācijas, zvaniet 28454547

AL SVETS

Japāna! Cena sākot no 1429 eur!

Japāna! Cena sākot no 1429 eur!

EUR 1429 | Itaka Latvia

Jauns mēnesis - jaunas ATLAIDES!

Jauns mēnesis - jaunas ATLAIDES!

Piedzīvojumu ceļojumi visā pasaulē - atlaides līdz 25% // Dažādām gaumēm, budžetam un ilgumam!

EUR 379 | Estravel Latvia

Karību jūras īsais kruīzs

Karību jūras īsais kruīzs

No Fortloderdeilas, Floridā // 4 naktis uz kuģa “Summit” // Maršruts: Fortloderdeila – Kīvesta – Bimini salas – Fortloderdeila

EUR 310 | CRUISEcentre

Brīvības svētki Dienvidkurzemē

Brīvības svētki Dienvidkurzemē

Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 36. gadadienā, no 1. līdz 4. maijam, Dienvidkurzemes novadā norisināsies dažādi svētku pasākumi

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

Dominikāna! Cena sākot no 1649 eur!

Dominikāna! Cena sākot no 1649 eur!

EUR 1649 | Itaka Latvia

Leģendāras keramiķes stāsts

Leģendāras keramiķes stāsts

Kā viena personība iedvesmojusi keramiķu paaudzes? Atklāj izstādē

Rēzeknes pilsētas TIC

Dārzkopības knifi LVM arborētumā

Dārzkopības knifi LVM arborētumā

Pavasaris ir īstais laiks koku un krūmu kopšanai! Aicinām uz LVM arborētuma speciālistu vadītu izzinošu ekskursiju.

Madonas TIC

Nevari sagaidīt vasaru?

Nevari sagaidīt vasaru?

Vairāk kā 15 valstis, vairāk kā 30 lidojumu galamēki, vairāk desmiti kūrortu// Brīvdieanas ikviena gaumei // Meklē ĒRTĀKAJĀ PLATFORMĀ

EUR 399 | On-line ceļojumi Estravel

Vidusjūras austrumu kruīzs

Vidusjūras austrumu kruīzs

Izbraukšana no Bari, Itālijā | 7 naktis uz kuģa // Maršruts: Bari – Pireja – Izmira – Stambula – Korfu - Bari

EUR 533 | CRUISEcentre

Eiropas diena Liepājā

Eiropas diena Liepājā

9. maijā Liepāja 2027 aicina svinēt Eiropas dienu.

Liepājas reģiona TIB

Sūti savus vasaras mirkļus Jūrmalā!

Sūti savus vasaras mirkļus Jūrmalā!

Sūti savus vasaras mirkļus Jūrmalā un kļūsti par daļu no Kūrorta svētku vizuālā stāsta – redzi savus kadrus uz lielajiem ekrāniem Majoru pludmalē!

Jūrmalas TIC

Šrilnaka! Cena sākot no 1229 eur!

Šrilnaka! Cena sākot no 1229 eur!

EUR 1229 | Itaka Latvia

Laimē SPA atpūtu pie jūras diviem

Laimē SPA atpūtu pie jūras diviem

Starp visiem jaunajiem abonentiem 2026. gada 29. maijā izlozēsim atjaunojošu SPA atpūtu leģendārajā Jūrmala SPA Hotel Latvijā – ar vakariņām, brokastīm un...

Hookusbookus.com

Atpūtas bāze “Virogna”

Atpūtas bāze “Virogna”

Ja vēlaties izbaudīt Latgales dabas valdzinājumu un pavadīt jaukus mirkļus rāmā Viragnas ezera krastā, esiet laipni aicināti atpūtas bāzē “Virogna”!

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

BDN:

BDN: "Rūpniecība Neatkarības laikā"

Izstāde “Ražots Latvijā” atklāj Latvijas rūpniecības un amatniecības sasniegumus Brīvvalsts laikā.

Rēzeknes pilsētas TIC

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem”

Viesu māja “Pie draugiem” piedāvā naktsmītnes komfortablos numuros, pirti un dīķi, svinību telpas, bērnu rotaļu laukumu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -