14. oktobris vēsturē: Rīgas Zooloģiskais dārzs svin dzimšanas dienu

Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.10.14

Par Rīgas Zooloģiskā dārza oficiālās atklāšanas dienu uzskatām 1912. gada 14. oktobri, kad tika parakstīts tā pieņemšanas akts. Biedrība “Zooloģiskais dārzs Rīgā” par saziedotiem līdzekļiem izveidoja tolaik ārkārtīgi modernu Zooloģisko dārzu.

Taču Zoodārza straujo attīstību pārtrauca Pirmais pasaules karš, un jau 1917. gadā to faktiski slēdza, daļu dzīvnieku pārvedot uz Vāciju, bet daļu likvidējot.

Zooloģiskais dārzs nelielā agrākās teritorijas daļā atsāka darboties 1933. gada 24. septembrī. Atjaunojot vecās un veidojot jaunas ekspozīcijas, biedrības “Latvijas zooloģiskais dārzs” vadībā, tas atkal uzplauka, un līdz 1940. gadam atguva visu agrāko platību.

Otrā pasaules kara laikā Rīgas Zooloģiskais dārzs turpināja darboties, bet padomju laikā tas kļuva par vieno no labākajiem PSRS.

1992. gada novembrī Rīgas Zooloģisko dārzu uzņēma Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācijā (EAZA), bet decembrī ar Latvijas Republikas Augstākās Padomes lēmumu tas kļuva par Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu.

Avots: BalticTravelnews.com/Rigazoo.lv/



Ziedu paklāju festivāls

Ziedu paklāju festivāls

Ventspils Pilsētas svētku ietvaros, no 31. jūlija līdz 2. augustam, Reņķa dārzā notiks Starptautiskais ziedu paklāju festivāls. Dalībnieki aicināti pieteikties.

Ventspils TIC

Saulgriežu maģija Daugavas muzejā

Saulgriežu maģija Daugavas muzejā

21. jūnijā no plkst. 20.00 līdz 24.00 Daugavas muzejs aicina uz kopīgu ielīgošanu. Doles muižas vēsturiskajā parkā, pašā Daugavas krastā.

Salaspils novada TIC

Dārza svētki

Dārza svētki "Ķesterciema peonijās"

Šī būs diena, kurā satiksies elegance, daba un nesteidzīga noskaņa. Te sagaidīs ziedu pilni celiņi, mierpilna atmosfēra, skaistas foto vietas u.c. aktivitātes!

Tukuma TIC

Piedalies Saulgriežu pārgājienā!

Piedalies Saulgriežu pārgājienā!

Svētdien, 21. jūnijā plkst. 9.00, startējot no Rēzeknes TIC, dosimies Saulgriežu pārgājienā. Maršruts: Rēzekne – Pīterkolns

Rēzeknes pilsētas TIC

Piedzīvojumu parks

Piedzīvojumu parks

Ventspils Piedzīvojumu parkā atrodas Baltijā lielākā rodeļu trase. Atvērts katru dienu!

Ventspils TIC

Līgosim Rēzeknē!

Līgosim Rēzeknē!

Līgo svētki Rēzeknē ik gadu iedzīvina tradīcijas ar vērienīgu jautrību un kopīgu līgošanu, pulcējot visus Festivāla parkā!

Rēzeknes pilsētas TIC

Sajūtu vakars pie jūras

Sajūtu vakars pie jūras

Vasaras pilnbriedā, 20. jūnijā, kad jūra satiekas ar saulrieta ugunīgajām nokrāsām, Ventspils pludmalē ikviens aicināts piedzīvot sajūtu vakaru pie jūras.

Ventspils TIC

Saulgrieži Ventspilī

Saulgrieži Ventspilī

Aicinām iepazīsties ar Saulgriežu norisēm Ventspilī! Jūra, tradīcijas, mūzika, dejas un prieks!

Ventspils TIC

Līgo laiks Tukuma novadā

Līgo laiks Tukuma novadā

Jāņi un viss, kas ap to saistīts, šķiet, ir nozīmīgākais un gaidītākais pasākums Latvijā. Visas līgo lustes vienuviet!

Tukuma TIC

Līgo gadatirgus Rūjienā

Līgo gadatirgus Rūjienā

21. jūnijā plkst. 10.00-15.00 Līgo gadatirgus Rūjienā – jaunā tirgus laukuma atvēršana Brīvības ielā 12.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vasaras saulgrieži Gaujas Nac.parkā

Vasaras saulgrieži Gaujas Nac.parkā

No uguns rituāliem, vainagu pīšanas un Jāņu dziesmām līdz īpašām vakariņām pie dzīvās uguns, saullēkta sagaidīšanai un autentiskiem svētkiem dabā

EnterGauja

Izbaudi dārzus Tukuma pusē

Izbaudi dārzus Tukuma pusē

Ziedošie dārzi Tukuma pusē aicina baudīt krāsu trakumu!

Tukuma TIC

Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Šlokenbekā atdzīvinās latviskās tradīcijas, humoru un Jāņu laika burvību.

Tukuma TIC

Ērenpreisa svētki Mazsalacā

Ērenpreisa svētki Mazsalacā

No 16. līdz 19. jūlijam Mazsalacā jau 16. reizi norisināsies Ērenpreisa svētki un Mazsalacas 98. dzimšanas diena.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ķer piedzīvojumus Ventspilī

Ķer piedzīvojumus Ventspilī

Jautrība un piedzīvojumi Piedzīvojumu parkā garantēti. Iepazīsties ar plašo piedāvājumu - rodelis, virvju trase, veikparks, disku golfs, peintbols, lāzertags.

Ventspils TIC

Vasaras saulgrieži Valmieras novadā

Vasaras saulgrieži Valmieras novadā

Valmieras novadā ar plašu pasākumu klāstu tiks svinēti vasaras saulgrieži.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Deju spēle TRĪNES GRĒKI

Deju spēle TRĪNES GRĒKI

Kas gan tie par Jāņiem, bez lustīgas teātra spēlēšanas ar dziesmām un dejām?!

Tukuma TIC

Izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Iemīļotā latviešu klasika “Skroderdienas Silmačos” 22. jūnijā Valmieras estrādē.

EUR 19 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils Briežu dārzs atklāj sezonu

Ventspils Briežu dārzs atklāj sezonu

No 1. jūnija Ventspils briežu dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00. Iepazīsti dzīvniekus un baudi dažādas atrakcijas visai ģimenei!

Ventspils TIC

Skroderdienas Silmačos

Skroderdienas Silmačos

20. jūnijā Ventspils Teātris aicina uz Rūdolfa Blaumaņa leģendārās lugas “Skroderdienas Silmačos” brīvdabas pirmizrādi Piejūras brīvdabas muzejā

Ventspils TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -