Padomi, kā veiksmīgi nokļūt galamērķī stipras snigšanas apstākļos

Pēdējo dienu stiprās snigšanas laikā pakalpojuma “Palīdzība uz ceļa” tehniskās palīdzības izsaukumu skaits, kas lielākoties saistīts ar palīdzību sniega kupenās iestigušiem auto, pieaudzis par 78%, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati. Arī piektdienas rīta stiprās sniegšanas rezultātā palīdzība uz ceļa bijusi nepieciešama vismaz divreiz vairāk autovadītājiem, nekā ierasts. Apdrošinātājs aicina autovadītājus stipras snigšanas laikā izvērtēt nepieciešamību doties ceļā, bet, ja bez tā iztikt nav iespējams, ņemt vērā vērtīgus ieteikumus drošākam braucienam.

•    Pirms braukšanas kārtīgi notīriet auto. Slikta redzamība pasliktinās jau tā grūtos braukšanas apstākļus.

•    Paredziet braucienam pietiekami daudz laika – plānošana, izmantojot citu gadalaiku pieredzi, var radīt lieku stresu un uztraukumus.

•    Ja esat jauna automobiļa īpašnieks, ieslēdziet “mierīgāku” pārnesumkārbas darbības režīmu, kas ļaus labāk saglabāt kontroli pār auto un tam neizslīdēt.

•    Izvairieties no straujas gaitas uzsākšanas un straujas bremzēšanas.

•    Uzmanieties no kravas auto satiksmē – uz to jumtiem mēdz sakrāties sniegs un ledus, kurš vēja vai auto šūpošanās rezultātā var nokrist un trāpīt jūsu auto.

•    Uzmanieties no ielu kopšanas tehnikas. To tīrīšanas mehānismi nereti ir platāki par auto gabarītiem, turklāt smiltis, kas tiek kaisītas, var būt sasalušas lielākos vai mazākos gabalos un nodarīt bojājumus jūsu auto.

•    Ja iespējams, novietojiet auto stāvvietā zem jumta. Ja tādas nav, izvēlieties stāvvietas, kur auto novietojuši vairāki citi autovadītāji. Nepieciešamības gadījumā tie varēs palīdzēt, ja jūsu auto iestigs sniegā.

•    Ja stāvvietā sniegs nav tīrīts, vietā, kur plānojat novietot auto, iebrauciet atpakaļgaitā – tādejādi jūs jau sagatavosiet “sliedi”, pa kuru braucot, varēsiet tikt ārā.

•    Ceļu satiksmē pēc iespējas izvairieties apstāties tā, ka kustība jāuzsāk pret kalnu.

•    Ja dodaties uz laukiem, uzlādējiet mobilo telefonu un noteikti paņemiet līdzi lāpstu. Sirds noteikti būs mierīgāka, ja laukos ir kaimiņi ar smago tehniku vai apvidus auto.

•    Ja auto ir iestidzis, vispirms apdomājiet, vai jūsu auto ir iespējams bloķēt diferenciāli un atslēgt vilkmes kontroli. Tas palīdzēs šķērsot aizputināto vietu, bet izvairieties no ilgstošas buksēšanas vienā vietā – vienīgais, ko tā panāksiet, ir dziļākas bedres zem riteņiem.

Ja tomēr neizdodas izkļūt no ķibeles pašu spēkiem, BALTA atgādina par iespēju izmantot KASKO pakalpojumu “Palīdzība uz ceļa”. 

Avots: Balta.lv

celojumubode - 3642
Maršruts

Maršruts "Iepazīsti Bausku!"

Ko darīt un apskatīt Bauskā, ja Tev ir divas un vairāk stundas laika? Ieskaties!

Bauskas TIC

"Starts vasarai" Viļakā

"Starts vasarai" Viļakā

Balvu TIC

Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis

Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis

Režisore, skatuves dīva Rēzija Kalniņa un virtuozais ģitārists Kaspars Zemītis satiekas mūzikas un dzejas programmā “Brīdis pēc vakariņām”.

EUR 25 | ATTA Centre

Baltās Kazas Lielais plosts Aizkrauklē

Baltās Kazas Lielais plosts Aizkrauklē

28. maijā Aizkrauklē norisināsies ūdens tūrisma sezonas atklāšanas pasākums – “Baltas Kazas lielais plosts Aizkrauklē 2022” Ar šo atklāsim laivošanas sezonu!

Aizkraukles novada TIC

"Carnival Youth" koncerts Balvos

"Carnival Youth" koncerts Balvos

Balvu TIC

Koknesē modina Samu un atklāj sezonu

Koknesē modina Samu un atklāj sezonu

Maija vidū Koknesē svin gadskārtējos Sama modināšanas svētkus. Daudziem rodas jautājums, kā var pamodināt dižo Daugavas iemītnieku, galveno svētku varoni?

Aizkraukles novada TIC

Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā

Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā

Idejas, kur doties ar klasi - piedzīvot, darboties, uzzināt, degustēt!

Bauskas TIC

Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana

Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana

ALTA prezidents Ēriks Lingebērziņš par jēgpilnu ceļošanu!

Biznesa augstskola Turība

Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni!

Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni!

Ikviens aicināts ceļot ar vilcienu no Rīgas uz Gulbeni un izmantot iespēju doties īpašā ekskursijā, viesojoties Gulbenes pilsētas un novada tūrisma objektus.

Gulbenes novada TIC

Iestartē vasaru ar velo un bānīti!

Iestartē vasaru ar velo un bānīti!

Velotūristi vasaras mēnešos aicināti apvienot velobraucienus ar izbraucienu ar Gulbenes-Alūksnes bānīti, izmantojot Bānīša īpašo velopiektdienu piedāvājumu.

Gulbenes novada TIC

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!

Piedalies vērienīgākajā Latvijas - Lietuvas tūrisma akcijā! Apmeklē 16 objektus, izpildi uzdevumus, nofotografējies un pretendē uz lieliskām balvām!

Bauskas TIC

Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs

Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs

Koncerts sajūtā un vakara zvaigznēs - Kārķu meža dienu ieskaņai. Par garšas baudām rūpēsies Ēriks Dreibants.

EUR 0.00 | LaVita

Dzīvās džeza mūzikas vakari!

Dzīvās džeza mūzikas vakari!

Katru ceturtdienu no plkst. 20:00 – 22:00 gaidīsim ciemos ikvienu uz dzīvās džeza mūzikas vakariem viesnīcas Lobby bārā! Ieeja: bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -