LNSO un Egils Siliņš aicina uz koncertiem Cēsīs un Rēzeknē

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) kopā ar pasaulslaveno basbaritonu Egilu Siliņu aicina uz koncertu 10. decembrī plkst. 19.00 koncertzālē ’’Cēsis’’ un 11. decembrī plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē. Uz skatuves kāps arī soprāns Liene Kinča, tenors Mihails Čuļpajevs, bass Edgars Ošleja un Valsts akadēmiskais koris “Latvija”. Koncertā dzirdēsim Latvijā reti skanošo Sergeja Rahmaņinova operu “Aļeko”, kā arī Franča Šūberta un Gustava Mālera dziesmas. Pie diriģenta pults stāsies Andris Poga. Koncerts notiek zīmīga notikuma – Egila Siliņa apaļās jubilejas priekšvakarā.

“Jau vairāku gadu garumā, regulāri sadarbojoties ar Egilu Siliņu dažādu stilu un komponistu mūzikā, vienmēr esmu ļoti augstu vērtējis viņa profesionalitāti un pieredzi, kas gūta, uzstājoties pasaules vadošajos opernamos. Vai tas būtu Vāgners, Šostakovičs vai Verdi – izteiksme, stabilitāte un vokālās krāsas pārliecina. Atskaņot Rahmaņinova viencēlienu “Aļeko” ar Egilu Siliņu titullomā ir sena radoša iecere, kurai nu lemts piepildīties, turklāt divu brīnišķīgu koncertzāļu akustikā. Gaidu ar nepacietību,’’ notikumu komentē diriģents Andris Poga.

Latvijas dziedātāju zvaigznāja lepnums Egils Siliņš pasaules slavu ieguva 1996. gadā, Vīnes Tautas operā izpildot Mefistofeļa lomu Šarla Guno operā "Fausts". Pēcāk 2003. gadā ar titullomu operā "Klīstošais holandietis" un Votāna lomu operās "Reinas zelts", "Valkīra" un "Zīgfrīds" sevi apliecinājis kā izcils Riharda Vāgnera opermūzikas interprets. Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts 1996, 2003 un 2014. Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks (2008).

Koncerti Cēsīs un Rēzeknē nav Egila Siliņa un LNSO pirmā sadarbībā. Šoreiz mūziķi tiekas romantisma un smalkas lirikas apdvestajās Franča Šūberta un Gustava Mālera dziesmās, kā arī atskaņojot pirmo no Sergeja Rahmaņinova operām – “Aļeko”, kuru komponists radījis kā diplomdarbu Maskavas konservatorijā. Opera uzreiz guva plašu atzinību no profesoriem un klausītājiem, nodrošinot labu tālāko ceļu jaunajam skaņradim, kas meklēja un atrada savu individuālo rokrakstu un muzikālo izteiksmi. Latvijā opera “Aļeko” pirmo reizi tika uzvesta 1932. gadā, pēdējais līdzšinējais iestudējums tapis 1971. gadā. Šoreiz operas atgriešanās Latvijā notiks koncertizpildījuma formātā.

”Rahmaņinova viencēliena opera ”Aļeko’’ ir pilna mīlestības, kaisles un greizsirdības, un tā noteikti būtu jādzird klātienē. To papildinās koncertos reti atskaņotas Šūberta un Mālera dziesmas ar orķestra pavadījumu,’’ komentē pats jubilārs Egils Siliņš.

Uz skatuves redzēsim arī soprānu Lieni Kinču, tenoru Mihailu Čuļpajevu, basu Edgaru Ošleju un Valsts akadēmisko kori “Latvija”.

Soprāns Liene Kinča ir viena no starptautiski pazīstamākajām latviešu operdziedātājām, kura arī šogad svin apaļu dzimšanas dienu. Liene Kinča Latvijas Nacionālajā operā debitēja 2005. gadā. Viņa divreiz – 2011. un 2013. gadā – ir saņēmusi “Latvijas Gāzes” gada balvu operai kā labākā operas soliste. Starptautiski pazīstama kā lieliska Riharda Vāgnera mūzikas interprete.

Tenora Mihaila Čuļpajeva meistarīgās vokālās prasmes paspilgtina aktiermeistarības talants. 2015. gadā dziedātājs nominēts Lielajai mūzikas balvai kā “Gada jaunais mākslinieks”, savukārt 2017. gadā ieguvis Latvijas Nacionālās operas fonda gada balvu kategorijā “Labākais operas solists”.

Edgars Ošleja uz Latvijas Nacionālās operas skatuves debitēja 2015. gadā. 2017. gadā viņš iekļuva Antoņinas Kampi starptautiskā vokālistu konkursa pusfinālā, bet Alīdas Vānes starptautiskajā vokālistu konkursā ierindojās starp finālistiem. Patlaban saistīts ar Prāgas operu, kur dzied Kolinu, Andželoti, Banko un Faraonu.

Koncertā piedalīsies arī Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”. Kopš 1997. gada kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Māris Sirmais. Kori savās koncertprogrammās regulāri vēlas redzēt pasaules izcilākie diriģenti un orķestri. Uzstājušies ne tikai Eiropā, bet arī Ķīnā, Kanādā, ASV, Singapūrā u.c. 2022. gadā Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” atzīmēs 80 gadu jubileju.

Andris Poga ir Stavangeras simfoniskā orķestra galvenais diriģents, LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents no 2013. līdz 2021. gadam. Patlaban Andris Poga ir LNSO mākslinieciskais padomnieks. Diriģents uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestriem. Pēc veiksmīgas debijas atkārtoti diriģējis NHK Tokijas SO, Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes Radio SO, “Minhenes filharmoniķus”, Berlīnes Vācu SO, “Drēzdenes filharmoniķus”, Leipcigas Gewandhaus, Cīrihes Tonhalle orķestri un “Honkongas filharmoniķus”. Poga uzstājies arī ar Vīnes SO, Romas Sv. Cecīlijas orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Sidnejas SO un daudziem citiem.

Biļetes uz koncertiem iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs:    

– koncerts 10. decembrī koncertzālē “Cēsis”: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/102937;

– koncerts 11. decembrī Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/103196 vai https://latgalesgors.lv/.

Koncertus var apmeklēt vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas; pasākuma norises vietā būs jāuzrāda digitālais Covid-19 sertifikāts un personu apliecinošs dokuments.

Aktuālajiem LNSO notikumiem aicinām sekot LNSO mājaslapā – https://www.lnso.lv/ – kā arī orķestra Facebook lapā – https://www.facebook.com/LNSO.lv.

Avots: Lnso.lv

celojumubode - 3632
Maršruts

Maršruts "Iepazīsti Bausku!"

Ko darīt un apskatīt Bauskā, ja Tev ir divas un vairāk stundas laika? Ieskaties!

Bauskas TIC

"Starts vasarai" Viļakā

"Starts vasarai" Viļakā

Balvu TIC

Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis

Rēzija Kalniņa un Kaspars Zemītis

Režisore, skatuves dīva Rēzija Kalniņa un virtuozais ģitārists Kaspars Zemītis satiekas mūzikas un dzejas programmā “Brīdis pēc vakariņām”.

EUR 25 | ATTA Centre

Baltās Kazas Lielais plosts Aizkrauklē

Baltās Kazas Lielais plosts Aizkrauklē

28. maijā Aizkrauklē norisināsies ūdens tūrisma sezonas atklāšanas pasākums – “Baltas Kazas lielais plosts Aizkrauklē 2022” Ar šo atklāsim laivošanas sezonu!

Aizkraukles novada TIC

"Carnival Youth" koncerts Balvos

"Carnival Youth" koncerts Balvos

Balvu TIC

Koknesē modina Samu un atklāj sezonu

Koknesē modina Samu un atklāj sezonu

Maija vidū Koknesē svin gadskārtējos Sama modināšanas svētkus. Daudziem rodas jautājums, kā var pamodināt dižo Daugavas iemītnieku, galveno svētku varoni?

Aizkraukles novada TIC

Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā

Piedāvājums skolēniem Bauskas novadā

Idejas, kur doties ar klasi - piedzīvot, darboties, uzzināt, degustēt!

Bauskas TIC

Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana

Ilgtspējīgs tūrisms = jēgpilna ceļošana

ALTA prezidents Ēriks Lingebērziņš par jēgpilnu ceļošanu!

Biznesa augstskola Turība

Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni!

Ceļo ar vilcienu uz Gulbeni!

Ikviens aicināts ceļot ar vilcienu no Rīgas uz Gulbeni un izmantot iespēju doties īpašā ekskursijā, viesojoties Gulbenes pilsētas un novada tūrisma objektus.

Gulbenes novada TIC

Iestartē vasaru ar velo un bānīti!

Iestartē vasaru ar velo un bānīti!

Velotūristi vasaras mēnešos aicināti apvienot velobraucienus ar izbraucienu ar Gulbenes-Alūksnes bānīti, izmantojot Bānīša īpašo velopiektdienu piedāvājumu.

Gulbenes novada TIC

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!

Piedalies vērienīgākajā Latvijas - Lietuvas tūrisma akcijā! Apmeklē 16 objektus, izpildi uzdevumus, nofotografējies un pretendē uz lieliskām balvām!

Bauskas TIC

Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs

Valdis Atāls, Daina Briede & Oskars Burovs

Koncerts sajūtā un vakara zvaigznēs - Kārķu meža dienu ieskaņai. Par garšas baudām rūpēsies Ēriks Dreibants.

EUR 0.00 | LaVita

Dzīvās džeza mūzikas vakari!

Dzīvās džeza mūzikas vakari!

Katru ceturtdienu no plkst. 20:00 – 22:00 gaidīsim ciemos ikvienu uz dzīvās džeza mūzikas vakariem viesnīcas Lobby bārā! Ieeja: bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -