Jaunas prasības ceļotājiem uz Kipru

Kipra ir atvērta tūrismam, taču šobrīd, reaģējot uz situāciju pasaulē, ieceļojot Kiprā laikā no 06.12.2021. – 10.01.2022. visiem ieceļotājiem, ierodoties Kipras teritorijā, ir noteikta obligāta Covid testēšana uz vietas. Testa izmaksas ir noteiktas 15 eiro apmērā un tās sedz pati persona, vēsta Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments.

Ceļotāji no Latvijas un jebkuras citas “sarkanās kategorijas” valsts ar derīgu vakcinācijas sertifikātu, iekāpjot lidmašīnā, ir atbrīvoti no pienākuma uzrādīt negatīvu Covid testu, taču tests jebkurā gadījumā ir jāveic, ierodoties Kiprā, un ir jāievēro šādi nosacījumi:

•    ir derīgs vakcinācijas sertifikāts, ko izdevušas šādas valstis: ES dalībvalstis, EEZ valstis (Islande, Lihtenšteina, Norvēģija), Šveice, Izraēla, Apvienotā Karaliste, Krievija, AAE, Saūda Arābija, Ukraina, Jordānija, Libāna, Ēģipte, Baltkrievija, Serbija, Katara, Bahreina, ASV, Armēnija, Gruzija, Kanāda, Kuveita;

•    ceļotājiem ir jāaizpilda Cyprus Flight Pass online un jāaugšupielādē vakcinācijas sertifikāta kopija (angļu valodā);

•    no otrās potes saņemšanas ir jābūt pagājušām 14 dienām pirms ceļošanas;

•    pašizolācija NAV jāievēro (pēc tam, kad ir veikts Covid tests uz vietas Kiprā, un ir saņemts negatīvs rezultāts).

Bērni, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu ir atbrīvoti no testu prasības.

Ceļotajiem, kuri nav vakcinējušies:

•    Ieceļojot no Latvijas un jebkuras citas “sarkanās kategorijas” valsts: nepieciešams negatīvs laboratorijas PCR tests 72 stundu laikā pirms izlidošanas un vēl viens laboratorijas PCR tests ieceļojot Kiprā. Izmaksas sedz paši ceļotāji, turklāt līdz testa rezultāta saņemšanai ir jādodas pašizolācijā.

Ņemot vērā, ka izmaiņas ieceļošanas noteikumos var mainīties bez iepriekšēja paziņojuma, nevakcinētām personām pirms došanās uz Kipru, aicinām obligāti iepazīties ar ieceļošanas noteikumiem šeit.

Avots: Mfa.gov.lv

celojumubode - 3632
BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -