Autoceļu padome apstiprina Reģionālo autoceļu būvniecības plānu līdz 2027. gadam

Maija Rēna | 2021.12.09

Autoceļu padome trešdien, 8. decembrī, apstiprināja Valsts reģionālo autoceļu būvniecības plānu līdz 2027. gadam, kas turpmākajos gados paredz mērķtiecīgus ieguldījumus reģionālo autoceļu attīstībā.

Iepriekšējā Autoceļu padomes sēdē pērn tika apstiprināta Valsts autoceļu attīstības stratēģija 2020.-2040. gadam, kas vēlāk akceptēta Ministru kabinetā, un jau šobrīd norisinās praktiski darbi šīs stratēģijas īstenošanā. Līdz ar to nākamais solis ir vidēja termiņa programma reģionālo autoceļu sakārtošanai.

“Reģionālo autoceļu atjaunošana ir nozīmīga ne vien iedzīvotāju ērtas pārvietošanās nodrošināšanai starp novadu centriem, bet arī teritoriju attīstībai un uzņēmēju spējai veidot jaunas darba vietas,” pauž satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Valsts reģionālo autoceļu tīkla būvniecības plāns līdz 2027. gadam noteic skaidrus kritērijus lēmumu pieņemšanā par valsts reģionālo autoceļu attīstību, lai investīcijas un iecerētie darbi būtu paredzami vairāku gadu termiņā un autoceļu infrastruktūras būvniecība noritētu pārdomāti.

Aizvadītās divas būvdarbu sezonas bijušas labākās kopš valsts neatkarības atjaunošanas, tieši pateicoties mērķtiecīgai līdzekļu ieguldīšanai valsts autoceļos. Līdz ar to ir izdevies ievērojami samazināt sliktā stāvoklī esošo reģionālo ceļu īpatsvaru. “Turpinot ceļu sakārtošanu, loģisks solis ir mērķtiecīga plānošana, lai izvirzītu darbu prioritātes un attiecīgi paredzētu valsts finansējumu reģionālo ceļu atjaunošanai,” saka ministrs.

Valsts reģionālo autoceļu tīkla būvniecības plāns līdz 2027. gadam paredz, ka būvdarbi veicami uz valsts reģionālajiem autoceļiem apmēram 1360 km kopgarumā, tai skaitā paredzot 183 km grants autoceļu posmu asfaltēšanu. Jau nākamā gada budžetā Satiksmes ministrijai piešķirti papildus 57,7 miljoni eiro, kas tiks investēti reģionālo ceļu būvniecībā. Par šiem līdzekļiem plānoti autoceļu pārbūves darbi aptuveni 280 km garumā visā Latvijā.  Savukārt 2021.-2023. gadā investīcijas no valsts budžeta paredzētas pusei  no šajā plānā identificētajiem valsts reģionālajiem autoceļiem. Kopumā papildu nepieciešamais finansējums kvalitatīva valsts reģionālo autoceļu tīkla veidošanai līdz 2027. gadam ir 358 miljoni eiro.

Plānojot primāri atjaunojamos reģionālo ceļu posmus, tiks ņemta vērā satiksmes intensitāte, konkrētā ceļa loma pārrobežu savienojumu nodrošināšanā, bet visbūtiskāk – vai šie ceļu posmi savieno valstspilsētas, vai novadu administratīvos centrus savā starpā.

Pirmie praktiskie darbi plāna ieviešanā sāksies jau nākamajā gadā, kad ieguldījumi plānoti reģionālajos autoceļos 202km garumā. Tajā skaitā nākamajā ceļu būves sezonā sāks atjaunot reģionālā autoceļa P4 Rīga-Ērgļi posmu līdz Ropažu pagriezienam, ceļu P105 Butnāri-Saldus-Ezere gandrīz 19 kilometru garumā, kā arī P37 Pļaviņas-Madona-Gulbene 17 kilometru garumā.

Līdz šim reģionālo autoceļu attīstības plāns pārrunāts ar ieinteresētajām pusēm Satiksmes ministrijas organizētā tematiskā domnīcā, kā arī ar pašvaldību vadītājiem – plānošanas reģionu sanāksmēs, savukārt nākamais solis ir informatīvā ziņojuma virzīšana izskatīšanai Ministru kabinetā.

Avots: Sam.gov.lv


b2b - 3993
Kopenhāgenas Karaliskais zēnu koris

Kopenhāgenas Karaliskais zēnu koris

Ceturtdien, 30. aprīlī, plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” koncertu sniegs starptautiski augstu novērtētais Kopenhāgenas Karaliskais zēnu koris.

Ventspils TIC

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmalā pieejamas pludmales, parki, kultūras vietas un infrastruktūra, kas ļauj arī cilvēkiem ratiņkrēslā pilsētu izbaudīt ērtāk un brīvāk.

Jūrmalas TIC

 Planetārijs un Observatorija

Planetārijs un Observatorija

Ventspils Jaunrades nama Planetārijā un Observatorijā vēro Sauli un skaties aizraujošas filmas uz 360 grādu ekrāna. Piedzīvojums visai ģimenei!

Ventspils TIC

Pavasara tirgus Rēzeknē - “Rasādu opluots”

Pavasara tirgus Rēzeknē - “Rasādu opluots”

Ģimenes izklaides, tirgus un pārsteigumi – ko nepalaist garām?

Rēzeknes pilsētas TIC

4. maijā pasākums Salaspilī

4. maijā pasākums Salaspilī

L4. maijā plkst. 13.00 kultūras namā “Rīgava” Mūzikas un mākslas dārzā norisināsies Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienas pasākums.

Salaspils novada TIC

Valsts svētku koncerts. Manas zemes sirds

Valsts svētku koncerts. Manas zemes sirds

Pirmdien, 4. maijā, plkst. 16.00 koncertzālē “Latvija” izskanēs Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svētku koncerts ”Manas zemes sirds”.

Ventspils TIC

MOZARTALLICA. DAGAMBA

MOZARTALLICA. DAGAMBA

DAGAMBA atgriežas ar jaunu programmu – MOZARTALLICA! Grupa, kas nojauc robežas starp klasiku un roku, radīs pieredzi, ko atcerēties!

Rēzeknes pilsētas TIC

Tulpju ziedēšana Rundāles pils dārzā

Tulpju ziedēšana Rundāles pils dārzā

Atklāj tulpju simfoniju Rundāles pils franču dārzā.

Bauskas TIC

Iekļaujoša ekskursija Bauskā neredzīgajiem

Iekļaujoša ekskursija Bauskā neredzīgajiem

Bauskas muzejs - pieejams cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

Bauskas TIC

Auto orientēšanās sacensības `Prieka tūre`

Auto orientēšanās sacensības `Prieka tūre`

Piesakies auto orientēšanās sacensībām “Prieka tūre 2026” 16. maijā Balvu novadā (sieviešu vai ģimeņu komandās)!

Balvu TIC

Sezonu uzsāk skatu tornis pie pludmales

Sezonu uzsāk skatu tornis pie pludmales

Sākoties siltākam laikam un pavasara tūrisma sezonai no aprīļa apmeklētājiem atkal pieejams unikālais militārā mantojuma objekts - skatu tornis pie pludmales.

Ventspils TIC

Ar klasi uz Rēzekni!

Ar klasi uz Rēzekni!

Aizraujošas skolēnu ekskursijas, piedzīvojumi, STEM “Dabas BINGO”, SKOLAS SOMA un jauna motivācija!

Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

9. maijā Piedzīvojumu parkā ar velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Šogad īpašs jaunums – Tūrisma informācijas tirgus!

Ventspils TIC

Drīz ziedēs sakuras Ventspilī

Drīz ziedēs sakuras Ventspilī

Ventspils Reņķa dārzā savu ziedēšanu gaida 21. sakura. Ieplānot apmeklēt Ventspili.

Ventspils TIC

Dabas taka RĪVAS LOKI

Dabas taka RĪVAS LOKI

Viena no skaistākajām Latvijas mazupītēm – Rīva aicina uz pavasara pārgājienu! Kopējais takas garums ir 8 km (aptuvenu 2, 5 h vienā virzienā).

Ventspils TIC

Aktuālās izstādes Ventspilī un novadā

Aktuālās izstādes Ventspilī un novadā

Aicinām apmeklēt kādu no izstādēm Ventspilī. Iepazīsties ar aktuālajām izstādes Ventspilī un Ventspils novadā aprīļa mēnesī.

Ventspils TIC

KONCERTS |

KONCERTS | "Atdziedi dvēsele"

Raimonda Paula skiastākās dziesmas svētkos izdziedās Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas jauktais koris.

Tukuma TIC

Tava īstā brīvdienu izvēle!

Tava īstā brīvdienu izvēle!

Ģimeniskas brīvdienas Coral Grupas viesnīcās ⭐

Coral Travel Latvia

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās ļauj izjust kūrorta arhitektūru no iekšpuses – verandās, tornīšos un vasarnīcu nesteidzīgajā atmosfērā.

Jūrmalas TIC

Darba laiks tūrisma objektos maija svētkos

Darba laiks tūrisma objektos maija svētkos

Maija svētku brīvdienās aicinām apmeklēt Bauskas novadu – kultūrvēsturiskos objektus, muzejus, dabas takas un atpūtas vietas.

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -