Tālis Linkaits: nākamā gada prioritāte – sabiedriskā transporta sistēmas stiprināšana

Baiba Ābelniece | 2021.12.29

“Transporta nozarē nākamā gada prioritāte būs sabiedriskā transporta sistēmas nostiprināšana un dzelzceļa kā sabiedriskā transporta mugurkaula iedzīvināšana,” otrdien, 28. decembrī, preses konferencē uzsvēra satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Viņš norāda, ka nozīmīgs notikums būs jauno elektrovilcienu ierašanās Latvijā, jo tie būs pirmie mūsdienīgie vilcieni. Pēc ministra paustā, tās būs būtiskas pārmaiņas gan ritošā sastāva kvalitātē, gan servisa nodrošināšanā, kas ienāks mūsu ikdienā.

Nākamajā gadā sāks funkcionēt vienota sabiedriskā transporta biļešu sistēma, kas dos iespēju iegādāties biļeti gan vilciena, gan autobusa pārvadājumiem. Autotransporta direkcija (ATD) ir pabeigusi darbu pie sistēmas izstrādes un pašlaik notiek tās testēšana.

“ATD nākamā gada pirmajā ceturksnī izsludinās iepirkumu jaunu bateriju vilcienu iegādei. Septiņus vilcienu sastāvus plānots iegādāties ar Atveseļošanās fonda finansējumu. Pašlaik notiek sarunas ar Eiropas Komisiju par vēl divu sastāvu iegādi no Kohēzijas fonda līdzekļiem,” pauž satiksmes ministrs.

Valsts autoceļu sakārtošanā 2021. gada būvniecības sezona bija viena no labākajām visā atjaunotās Latvijas vēsturē. Šogad autoceļi sakārtoti 1337 km garumā 206 objektos. “Cenšamies piesaistīt finansējumu, lai turpinātu ceļu sakārtošanu tādā pašā intensitātē, vienlaikus rūpējoties par kvalitātes nodrošināšanu,” saka satiksmes ministrs.

Tālis Linkaits uzsver, ka valsts autoceļu sakārtošana notiek ar ilgtermiņa stratēģiju, plānojot gan galveno, gan reģionālo, gan vietējo ceļu attīstību. Ministru kabinetā apstiprināta valsts galveno autoceļu attīstības stratēģija līdz 2040. gadam. Autoceļu padomē apstiprināts valsts reģionālo ceļu būvniecības plāns līdz 2027. gadam. Veikta analīze vietējiem valsts autoceļiem un izvērtēti posmi nodošanai pašvaldībām, kas varētu nodrošināt to efektīvāku uzturēšanu. Tāpat Autoceļu padomē apstiprināta Valsts mikromobilitātes infrastruktūras attīstības stratēģija un uzsākti veloceļu maršrutu izpētes darbi prioritārajiem projektiem.

Autoceļu jomā 2021. gadā starp apjomīgākajiem un nozīmīgākajiem projektiem ministrs nosauc Ķekavas apvedceļa būvniecības uzsākšanu un Rīgas apvedceļa pārbūves plānošanu, kas sākta ar ietekmes uz vidi novērtējuma veikšanu autoceļu A4 un A5 posmiem, kā arī pieņemto lēmumu par privātās publiskās partnerības modeļa izvērtēšanu Bauskas un Iecavas apvedceļa būvniecībai. Ministrs uzsver arī valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas tirgus atvēršanu konkurencei, kas ļaus samazināt izdevumus par ceļu uzturēšanas darbiem.

Turpinās darbs pie pasažieru pārvadājumu un sabiedriskā transporta sistēmas attīstības, akcentējot dzelzceļu kā šīs sistēmas mugurkaulu. Tālis Linkaits, runājot par dzelzceļa infrastruktūras attīstību 2021. gadā, kā būtiskākos darbus uzsver uzsāktā dzelzceļa posma Sarkandaugava–Ziemeļblāzma modernizāciju, kā rezultātā tiks izbūvēts otrs sliežu ceļš posmā Mangaļi–Ziemeļblāzma un varēs nodrošināt intensīvāku vilcienu satiksmi. “Latvijas dzelzceļa” (LDz) uzsāktais 48 staciju pasažieru platformu modernizācijas projekts nākotnē kopā ar jaunajiem elektriskajiem vilcieniem risinās ērtas iekāpšanas jautājumu. Tāpat nozīmīga ir ātruma uzlabošana LDz infrastruktūrā un drošības elementu infrastruktūras sakārtošana, veidojot drošākas pārbrauktuves un gājēju pārejas.

Pašlaik vilcienu satiksmē esošie vilcienu sastāvi tiek izmantoti maksimālā kapacitātē. 2021. gadā atklāti jauni vilciena eksprešu reisi uz Rēzekni, Daugavpili, pēc daudzu gadu pārtraukuma atsākuši kursēt vilcieni no Rīgas uz Krāslavu, Madonu, Gulbeni un Indru.

“Šogad būtisks darbs ir Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma programmas izstrāde Rīgai un Pierīgai, tajā skaitā tādas sabiedriskā transporta sistēmas plānošana, kas mudinātu iedzīvotājus biežāk ikdienā izmantot sabiedrisko transportu. Par šo finansējumu tiks veidoti astoņi mobilitātes punkti, iegādāti bateriju vilcieni, izveidota Bolderājas dzelzceļa līnija un veikta Rīgas-Pierīgas dzelzceļa sistēmas elektrifikācija. Pats būtiskākais – tiks veidots vienots Rīgas metropoles sabiedriskā transporta tīkls ar salāgotu grafiku un vienotu biļeti,” teica satiksmes ministrs.

“Rail Baltica ir lielākais dzelzceļa projekts pēdējās desmitgadēs ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas Savienībā. Šajā projektā turpinās būvniecības darbi Rīgas Centrālajā stacijā, esam uzsākuši dzelzceļa infrastruktūras būvniecību starptautiskajā lidostā “Rīga”, notiek projektēšana pamattrasē, izsludināts iepirkums pamattrases būvniecībai un 17 reģionālo staciju projektēšanai,” teica ministrs.

2021. gads bija Eiropas Dzelzceļa gads, kas vēlreiz apliecina, ka investīcijas dzelzceļa infrastruktūrā, ritošajā sastāvā, informāciju un tehnoloģiju sistēmās un arī dažādos kvalitatīvos pasažieru apkalpošanas risinājumos ir viena no Eiropas Savienības galvenajām prioritātēm un pilnībā atbilst Eiropas Zaļā kursa prasībām.

Satiksmes ministrs uzsvēra, ka nākamajā gadā trešajā lasījumā noslēgsies debates Saeimā par ostu pārvaldības reformu, kā rezultātā varēs Rīgas un Ventspils ostas pārveidot par kapitālsabiedrībām, piesaistot profesionālas valdes un padomes un uzsākot darbu pēc jaunā regulējuma principiem. Ministrs pauda, ka 2022. gadā plānots izsludināt Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) tehniskās apskates pakalpojuma konkursu.

Avots: Sam.gov.lv



Dārza svētki

Dārza svētki "Ķesterciema peonijās"

Šī būs diena, kurā satiksies elegance, daba un nesteidzīga noskaņa. Te sagaidīs ziedu pilni celiņi, mierpilna atmosfēra, skaistas foto vietas u.c. aktivitātes!

Tukuma TIC

Saulgrieži Ventspilī

Saulgrieži Ventspilī

Aicinām iepazīsties ar Saulgriežu norisēm Ventspilī! Jūra, tradīcijas, mūzika, dejas un prieks!

Ventspils TIC

Līgosim Rēzeknē!

Līgosim Rēzeknē!

Līgo svētki Rēzeknē ik gadu iedzīvina tradīcijas ar vērienīgu jautrību un kopīgu līgošanu, pulcējot visus Festivāla parkā!

Rēzeknes pilsētas TIC

Ģimeņu diena Rēzeknes ezera pludmalē!

Ģimeņu diena Rēzeknes ezera pludmalē!

Lielais vasaras piedzīvojums ģimenēm jau 27. jūnijā Kovšu pludmalē - Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

Atklāj vasaru – akcijā Muzejs iedvesmo!

Atklāj vasaru – akcijā Muzejs iedvesmo!

Ventspils muzejs no 4. jūnija līdz 30. augustam piedāvā vasaras programmu – Muzejs iedvesmo! Pērc biļeti un sagādā sev nelielus svētkus visās muzeja mājās!

Ventspils TIC

Līgo gadatirgus Rūjienā

Līgo gadatirgus Rūjienā

21. jūnijā plkst. 10.00-15.00 Līgo gadatirgus Rūjienā – jaunā tirgus laukuma atvēršana Brīvības ielā 12.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Pārgājienu maršruti Bauskas novadā

Pārgājienu maršruti Bauskas novadā

Iepazīsti Bauskas novadu soli pa solim – atklāj pārgājienu maršrutus, dabas takas un kultūrvēsturiskas vietas visai ģimenei!

Bauskas TIC

Skroderdienas Silmačos

Skroderdienas Silmačos

20. jūnijā Ventspils Teātris aicina uz Rūdolfa Blaumaņa leģendārās lugas “Skroderdienas Silmačos” brīvdabas pirmizrādi Piejūras brīvdabas muzejā

Ventspils TIC

Ventspils Briežu dārzs atklāj sezonu

Ventspils Briežu dārzs atklāj sezonu

No 1. jūnija Ventspils briežu dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00. Iepazīsti dzīvniekus un baudi dažādas atrakcijas visai ģimenei!

Ventspils TIC

Ziedu paklāju festivāls

Ziedu paklāju festivāls

Ventspils Pilsētas svētku ietvaros, no 31. jūlija līdz 2. augustam, Reņķa dārzā notiks Starptautiskais ziedu paklāju festivāls. Dalībnieki aicināti pieteikties.

Ventspils TIC

Vasaras saulgriežu svinības Valmiermuižā

Vasaras saulgriežu svinības Valmiermuižā

Sestdien, 20. jūnijā, no plkst. 11:00 līdz 15:00 vasaras saulgriežu svinības un tirdziņš Valmiermuižā

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ko piedzīvot jūnijā Balvu novadā?

Ko piedzīvot jūnijā Balvu novadā?

Jūnijs Balvu novadā - ko apmeklēt un izbaudīt?

Balvu TIC

Sajūtu vakars pie jūras

Sajūtu vakars pie jūras

Vasaras pilnbriedā, 20. jūnijā, kad jūra satiekas ar saulrieta ugunīgajām nokrāsām, Ventspils pludmalē ikviens aicināts piedzīvot sajūtu vakaru pie jūras.

Ventspils TIC

Deju spēle TRĪNES GRĒKI

Deju spēle TRĪNES GRĒKI

Kas gan tie par Jāņiem, bez lustīgas teātra spēlēšanas ar dziesmām un dejām?!

Tukuma TIC

Kantrīmūzikls

Kantrīmūzikls "Gadsimta kāzas"

Valmieras Vasaras teātra festivāla izrāde - kantrīmūzikls "Gadsimta kāzas" Valmieras brīvdabas estrādē 8. augustā.

EUR 19 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ērenpreisa svētki Mazsalacā

Ērenpreisa svētki Mazsalacā

No 16. līdz 19. jūlijam Mazsalacā jau 16. reizi norisināsies Ērenpreisa svētki un Mazsalacas 98. dzimšanas diena.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils gotiņas pastaigu aplikācijā

Ventspils gotiņas pastaigu aplikācijā

Ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili, izmantojot mobilo lietotni Walk15.

Ventspils TIC

KABATA un KUUP kafija - dodies uz Rēzekni!

KABATA un KUUP kafija - dodies uz Rēzekni!

“KABATA” piedāvā vietējo dizaineru darbus, dāvanas, amatnieku izstrādājumus un garšīgu KUUP kafiju.

Rēzeknes pilsētas TIC

Latvijas Jaunatnes X olimpiāde Valmierā

Latvijas Jaunatnes X olimpiāde Valmierā

No 18.-20.jūnijam Valmiera kļūs par Latvijas jaunatnes sporta galvaspilsētu, uzņemot Latvijas Jaunatnes X olimpiādi, kas atjaunota pēc sešu gadu pārtraukuma.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Leļļu animācijas darbnīca bērniem

Leļļu animācijas darbnīca bērniem

No 8.06. līdz 1.09. Valmieras muzeja Maršnera namā sadarbībā ar leļļu animācijas filmu studiju “Animācijas Brigāde” skatāma izstāde bērniem

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -