Gints Lazdiņš | 2021.12.30
Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) mobilajā lietotnē LTAB OCTA ieviesis jaunu funkciju – informācijas nosūtīšanu autoīpašniekiem gadījumā, ja OCTA polise zaudē spēku vēl pirms tās beigu termiņa. “Pēdējā laikā esam novērojuši, ka palielinās tādu gadījumu skaits, kad autoīpašnieki nezina, ka to OCTA polise ir zaudējusi spēku vēl pirms tās beigu termiņa. Lai ari vairums zina, ka OCTA polise vairs nav spēkā esoša, ja mainās transportlīdzekļa īpašnieks, tomēr ir arī citi likumā noteiktie gadījumi, kad polise zaudē spēku,” informē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.
Lai maksimāli samazinātu situācijas, kad autoīpašnieki nezina, ka to OCTA polise vēl pirms beigu termiņa zaudējusi spēku, LTAB izstrādājis papildus funkciju LTAB OCTA mobilajā lietotnē, kas informē lietotājus, ja noticis šāds gadījums. “Pēc mūsu aprēķiniem, LTAB OCTA mobilo lietotni lejuplādējuši aptuveni 100 tūkstoši autovadītāju. Turpinām aktīvi strādāt, lai pilnveidotu lietotni ar ērtu funkcionalitāti un autovadītājiem noderīgu informāciju, kā arī, lai pieaugtu tās izmantotāju skaits,” skaidro J.Abāšins.
LTAB izstrādāja un ieviesa lietotni LTAB OCTA 2017.gadā. Tajā ikviens transportlīdzekļa īpašnieks var iegūt informāciju par saviem transportlīdzekļiem, Bonus Malus klasēm, apdrošināšanas vēsturi un citām svarīgām lietām. Kopš 2019.gada lietotnē pēc ceļu satiksmes negadījuma (turpmāk – CSNg) var elektroniski aizpildīt saskaņoto paziņojumu, un, pateicoties lietotāja autorizācijas iespējām, šāds elektroniski aizpildīts saskaņotais paziņojums, ir līdzvērtīgs dokuments tā drukātajai versijai.
LTAB statistika liecina, ka šī gada 11 mēnešos apdrošinātājiem pieteikti 20340 CSNg, kas fiksēti ar saskaņoto paziņojumu. No tiem gandrīz desmitā daļa fiksēti elektroniski ar mobilo saskaņoto paziņojumu LTAB OCTA mobilajā lietotnē. “Kopš mobilā saskaņotā paziņojuma funkcijas ieviešanas, tā lietotāju skaits pakāpeniski pieaug. Tā šī gada 11 mēnešos 9,37% no visiem CSNg, kas fiksēti ar saskaņoto paziņojumu, tika aizpildīti elektroniski. Turklāt, pēdējos četros mēnešos elektronisko aizpildīto saskaņoto paziņojumu īpatsvars ir jau 11,48%,” stāsta J.Abāšins.
1997. gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma. Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir AAS “Balta”, AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, AAS “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle, “ERGO Insurance” SE Latvijas filiāle, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, “If P&C Insurance” AS Latvijas filiāle un “Swedbank P&C Insurance” AS Latvijas filiāle.


No 29. marta līdz 8. maijam Burtnieku Kultūras centrā būs skatāma izstāde “Valmieras novada brunči”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Nesteidzīga un izzinoša pastaiga Abavas senielejā vedīs cauri gleznainām ainavām, ļaujot iepazīt dabas daudzveidību mierīgā tempā.
Tukuma TIC
.jpg)
Bauskas novadā uzstādīti trīs jauni digitālie interaktīvie āra stendi.
Bauskas TIC

Ceturtdien, 30. aprīlī, plkst. 16.00 teātra nama “Jūras vārti” izstāžu telpās tiks atklāta Ventspils mākslinieku darbu izstāde “Pavasaris 2026”
Ventspils TIC

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās ļauj izjust kūrorta arhitektūru no iekšpuses – verandās, tornīšos un vasarnīcu nesteidzīgajā atmosfērā.
Jūrmalas TIC

Bauskas muzejs - pieejams cilvēkiem ar redzes traucējumiem.
Bauskas TIC

Jūnija mēnesī Regnum viesnīcas (Carya & The Crown) piedāvā īpašu atlaidi 2+2 - otrajam bērnam izmitināšana bezmaksas!
Coral Travel Latvia

CORAL grupas viesnīcām Turcijā īpašs piedāvājums ģimenēm ⭐🛫
Coral Travel Latvia

4. maijā plkst. 12.00–16.00 Rencēnos, Valmieras ielā 12 “UzKūko” Brīvdienu bufete. Kūkas, makarūni līdzņemšanai. Norēķini skaidrā naudā un ar karti.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

2026. gadā Jūrmala aicina izstaigāt vietas, kur nozīmīgas gadskārtas atklāj kūrorta, arhitektūras un sabiedriskās dzīves stāstu.
Jūrmalas TIC

Sestdien, 2.maijā no plkst. 8.00 līdz 14.00 Ventspils tirgū notiks Pavasara gadatirgus.Viss dārzam – bagātīgs stādu un ziedu klāsts. Mājražotāji un amatnieki.
Ventspils TIC

Aizraujošs ceļojums apkārt pasaulei vedīs caur vīna garšām un stāstiem kopā ar vīnzini Solvitu Meļņikovu.
Tukuma TIC

No 20. līdz 22. maijam Ventspilī norisināsies Kurzemes biznesa forums, kas šogad veltīts IT nozares izaicinājumiem mākslīgā intelekta laikmetā.
Ventspils TIC

Jau no 1. maija sezonu uzsāk Ventspils piedzīvojuma parks. Jautrības visai ģimenei garantēta. Gaisīsim ciemos!
Ventspils TIC

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis ar skatu laukumiem un atjaunots mežaparks ar 1,2 km taku, kas savieno vēsturisko kūrorta parku ar dabas teritoriju.
Jūrmalas TIC

Ventspils Jaunrades nama Planetārijā un Observatorijā vēro Sauli un skaties aizraujošas filmas uz 360 grādu ekrāna. Piedzīvojums visai ģimenei!
Ventspils TIC

DAGAMBA atgriežas ar jaunu programmu – MOZARTALLICA! Grupa, kas nojauc robežas starp klasiku un roku, radīs pieredzi, ko atcerēties!
Rēzeknes pilsētas TIC

9. maijā Piedzīvojumu parkā ar velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Šogad īpašs jaunums – Tūrisma informācijas tirgus!
Ventspils TIC
.jpg)
Ventspils zinātnes centrs "VIZIUM" tā ir vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina!
Ventspils TIC
“Laipni lūgti manā ballē” aicina svinēt dziedātāja Kaspara Markševica 40 gadu jubileju vienotā, neaizmirstamā muzikālā pieredzē.
Tukuma TIC