Toms Kursītis | 2022.01.14
Analizējot Latvijas autovadītāju braukšanas un auto uzturēšanas paradumus aizvadītajā gadā, secināts, ka visvairāk tiek grēkots ar auto apkopi un telefona lietošanu braukšanas laikā. Vairāk nekā trešā daļa jeb 34% aptaujāto šoferu norāda, ka paši seko līdzi auto tehniskajam stāvoklim un pie speciālista vēršas tikai galējas nepieciešamības gadījumā, savukārt 6% uzskata, ka pietiek, ja reizi gadā dodas uz obligāto tehnisko apskati CSDD. Gandrīz tikpat daudz autovadītāju arī atzinuši, ka pie stūres mēdz runāt pa telefonu (33%) vai rakstīt ziņas (5%), liecina “GO atbildīgas braukšanas indeksa” dati.
Daudz lielāku atbildību autovadītāji demonstrē, izvairoties sēsties pie stūres alkohola reibumā vai ievērojot pieļaujamo 0,5 promiļu robežu. 66% autovadītāju norādījuši, ka nekad nav braukuši reibumā, bet 25% to darījuši tikai līdz pieļaujamai robežai. Arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas dati liecina, ka 2021. gadā (no janvāra līdz novembrim) ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistītas personas alkohola reibumā, ir samazinājies, salīdzinājumā ar 2020. gada tiem pašiem mēnešiem (attiecīgi 167 un 188).

Līdz 14. jūnijam norisināsies "Pēdējais Karostas festivāls".
Liepājas reģiona TIB
Drošas braukšanas skolas (DBS) vadītājs Jānis Vanks norāda: “Visbiežāk autovadītāji grēko ar riepu nodilumu, neatbilstošu bremžu stāvokli un problēmām balstiekārtā. Tas pierāda, ka autovadītāji nemaz tik bieži nepārbauda sava auto tehnisko stāvokli,” norāda Drošas braukšanas skolas direktors Jānis Vanks.
Runājot par braukšanu alkohola reibumā un telefona lietošanu pie stūres, eksperts piebilst: “Maldīgi uzskatīt, ka tikai alkohola lietošana pie stūres rada riskus – bīstama ir arī uzmanības dalīšana, kad lietojam telefonu, ēdam vai dzeram, paralēli vadot automašīnu. Svarīgi katrā šajā gadījumā izvērtēt riskus un prioritātes un nepieciešamības gadījumā apstāties ceļa malā, lai, piemēram, paēstu.”
2021. gada vienpadsmit mēnešos ceļu satiksmes negadījumu skaits salīdzinājumā ar šādu pašu periodu 2020. gadā ir pieaudzis (attiecīgi 37 468 un 35 433), taču tajā pašā laikā nav audzis bojā gājušo skaits negadījumos, kuros vismaz viens vadītājs bijis alkohola reibumā. Tas apliecina, ka ir būtiski turpināt analizēt autovadītāju paradumus un uzsvērt drošas un atbildīgas auto vadīšanas nozīmi.
“GO atbildīgas braukšanas indekss” ir bezalkoholiskā alus “GO” pētījums, kas tapis sadarbībā ar Drošas braukšanas skolu un pētījumu centru Norstat. Pētījumā, kas veikts 2021. gadā, piedalījās 1007 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Sestdien, 13. jūnijā plkst. 22.30 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos atzīmējot 35 gadu jubileju, deju ansamblis “Daiļrade” deju uzvedumā “Jāņu nakti darināju"
EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 1. jūnija Ventspils briežu dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00. Iepazīsti dzīvniekus un baudi dažādas atrakcijas visai ģimenei!
Ventspils TIC

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos! Aicinām nākamo “Rītausmas koncertrituālu” piedzīvot kopā ar mums.
Tukuma TIC

Pirms 5 gadiem notika mūsu pirmais lidojums. ✈️ Lai atzīmētu šo dienu, dāvinām Jums 100EUR kuponu nākamajām brīvdienām!
Coral Travel Latvia

Maršruts “Piestāj Salaspilī!” norisināsies novada svētku nedēļā no 06.06.-14.06. pilsētā tiks izvietoti taureņi ar QR kodiem - atrodi, skenē un uzzini!
Salaspils novada TIC
.jpg)
20. jūnijā Rundāles pils franču dārzā aicināti kopīgi svinēt gadskārtējos Dārza svētkus, kas šogad veltīti tēmai "Visi ziedi izziedēja"!
Bauskas TIC

19. jūnijā jauniešu festivāls "Bāka" pulcēs jauniešus un ikvienu, kam aktuālas sarunas par demokrātiju, pilsonisko līdzdalību, karjeru, vidi, finansēm.
Ventspils TIC

Iepazīsti Jūrmalu savā ritmā – ar digitālajām pastaigu, velo un spēļu tūrēm, kas atklāj pilsētas vēsturi, dabu, arhitektūru un piekrastes stāstus.
Jūrmalas TIC

20. jūnijā, kad jūra satiekas ar saulrieta ugunīgajām nokrāsām, Ventspils pludmalē ikviens aicināts piedzīvot sajūtu vakaru pie jūras “Saulrieta mistērija”.
Ventspils TIC

“KABATA” piedāvā vietējo dizaineru darbus, dāvanas, amatnieku izstrādājumus un garšīgu KUUP kafiju.
Rēzeknes pilsētas TIC

Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta, kur dabas objektu mieru un vēstures izziņu papildina pārdomāta vide un praktiskas ērtības.
Bauskas TIC

Māra Čačkas māksla atver sajūtas un klātbūtnes spēku. Apskatāma līdz 12. jūlijam
Rēzeknes pilsētas TIC

No 13. līdz 14. jūnijam Mujānu biedrības namā norisināsies Sajūtu nakts ceļojums gongu skaņās.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Jāņi un viss, kas ap to saistīts, šķiet, ir nozīmīgākais un gaidītākais pasākums Latvijā. Visas līgo lustes vienuviet!
Tukuma TIC

Jūnijā Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina apmeklētājus uz daudzveidīgām aktivitātēm un īpašu notikumu – zinātnes centra 4. jubileju.
Ventspils TIC
Aicināti mājražotāji, amatnieki un tirgotāji pieteikties dalībai Rēzeknes Līgo tirdziņā, kas norisināsies 23. Jūnijā, no plkst. 18.00 līdz 23.00!
Rēzeknes pilsētas TIC
.jpg)
Apmeklētājus sagaidīs ne tikai tirgotāji, bet arī dažādas Līgo svētku aktivitātes.
Bauskas TIC

28. jūnijā Burtniekos norisināsies 18. velobrauciens “Apkārt Burtnieka ezeram”
Valmieras novada Tūrisma pārvalde