Novembrī tūristu mītnēs vairāk viesu nekā pirms gada

Csb.gov.lv | 2022.01.17

2021. gada novembrī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 66 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 31,1 % vairāk nekā 2020. gada novembrī, bet par 63,6 % mazāk nekā pirms pandēmijas 2019. gada novembrī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 127,5 tūkst. nakšu, kas ir par 4,6 % vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada novembri.

Šā gada 11 mēnešos tūristu mītnēs uzņemti 1,2 miljoni ārvalstu un vietējo viesu, par 14,5 % mazāk nekā pērnā gada 11 mēnešos un par 54,4 % mazāk nekā šajā laika periodā 2019. gadā.

2021. gada novembrī tūristu mītnēs tika apkalpoti 39,8 tūkst. Latvijas iedzīvotāju, kas ir par 6,7 % vairāk nekā 2020. gada novembrī. Vietējo iedzīvotāju pavadīto nakšu skaits bija 77,5 tūkst., un tas samazinājās par 4,6 %, salīdzinot ar pagājušā gada novembri.

Vispopulārākās Latvijas iedzīvotāju apmešanās vietas bija Rīgā, kur apmetās 34,7 % viesu, Jūrmalā – 14,2 %, Liepājā – 7,5 %, Cēsu novadā – 3,8 %, Daugavpilī – 3,7 %, Kuldīgas novadā – 3,3 % un Siguldas novadā – 2,9 %.

2021. gada novembrī no visiem tūristu mītnēs apkalpotajiem viesiem 39,6 % jeb 26,2 tūkst. bija ārvalstu viesi, kas ir divreiz vairāk nekā 2020. gada novembrī, tomēr tas ir par 78,1 % mazāk nekā 2019. gada novembrī pirms pandēmijas. Ārvalstu viesu pavadīto nakšu skaits, salīdzinot ar pagājušā gada novembri, pieaudzis par 22,9 % un bija 50 tūkst.

Visvairāk ārvalstu viesu uzņemts no Vācijas (2,7 tūkst.), Lietuvas (2,6 tūkst.), Igaunijas (2,5 tūkst.), Krievijas (2 tūkst.), Apvienotās Karalistes (1,9 tūkst.), Polijas (1,4 tūkst.) un Ukrainas (1,1 tūkst.).

Visvairāk ārvalstu viesu uzņemti Rīgā – 87,7 %, Jūrmalā – 2,1 % un Liepājā – 2 %.

Avots: Csb.gov.lv


celojumubode - 3967
Jūrmalas lielākie pasākumi 2026

Jūrmalas lielākie pasākumi 2026

No operas un džeza līdz festivāliem, sportam un svētkiem – Dzintaru koncertzāle, pludmales un parki veido Jūrmalas kultūras gadu 2026.

Jūrmalas TIC

Slido Doles salā

Slido Doles salā

Salaspils novada TIC

 Izstāde Ārsts kūrortā 19.gadsimtā Jūrmalā

Izstāde Ārsts kūrortā 19.gadsimtā Jūrmalā

Jūrmalas muzejā izstāde Arsts kurortā 19.gadsimtā atklāj medicīnas, higiēnas un kūrortu lomu modernās veselības kultūras veidošanā 19.gs. kūrortu vēsturē senā

Jūrmalas TIC

Baudi ziemu Jēkabpilī!

Baudi ziemu Jēkabpilī!

Piedzīvo ziemas burvību un aktīvi atpūties Jēkabpils novadā!

Jēkabpils novada TIC

Ilona Bagele Dzintaru koncertzālē

Ilona Bagele Dzintaru koncertzālē

Dzintaru koncertzālē 18.01. Ilona Bagele ar draugiem piedāvā tautasdziesmu džeza interpretācijas – akadēmisks spēks, improvizācija un pasaules melodijas dzīvē !

EUR 20 | Jūrmalas TIC

Izstādes Tukuma novadā

Izstādes Tukuma novadā

Māksla, kolekcijas un fotogrāfijas. Katrs atradīs ko sirdij tuvu un tīkamu.

Tukuma TIC

VIZIUM aicina īstenot jaunā gada apņemšano

VIZIUM aicina īstenot jaunā gada apņemšano

Ventspils zinātnes centrs VIZIUM ir lieliska vieta, kur izzināt, būt radošiem, zinātkāriem un piedzīvot īstu sacensību garu, kā arī svinēt svētkus!

Ventspils TIC

Iedvesmojies apmeklēt Bauskas novadu!

Iedvesmojies apmeklēt Bauskas novadu!

Izzini "brīvdienu recepti" Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Piesakies Silto garšu pārgājienam Rēzeknē!

Piesakies Silto garšu pārgājienam Rēzeknē!

Rēzekne aicina turpināt jau aizsākto tradīciju izzināt ko jaunu par Rēzeknes garšām!

Rēzeknes pilsētas TIC

Barikāžu atceres pasākums Varakļānos

Barikāžu atceres pasākums Varakļānos

20. janvārī - ugunskurs, dziesmas, atmiņas, tēja, pīrādziņi un sarunas. Uz pasākumu īpaši aicināti barikāžu dalībnieki un skolēni.

Madonas TIC

BDN: Vairāk nekā 300 autentisku priekšmetu

BDN: Vairāk nekā 300 autentisku priekšmetu

Izstāde “Ražots Latvijā” atklāj Latvijas rūpniecības un amatniecības sasniegumus Brīvvalsts laikā.

Rēzeknes pilsētas TIC

Iepazīsti Bauskas rātsnamu

Iepazīsti Bauskas rātsnamu

Atvērtā ekskursija paredzēta individuālajiem interesentiem!

Bauskas TIC

Barikādēm 35, Salaspilī

Barikādēm 35, Salaspilī

Salaspils novada TIC

Ziemas prieki Tukuma novadā

Ziemas prieki Tukuma novadā

Šurp slēpes, nūjas, siltos cimdus un cepures! Aicinām silti, silti saģērbties, lai baudītu gada vēsākā gadalaika priekus!

Tukuma TIC

Preiļu pils ir atvērta apmeklētājiem

Preiļu pils ir atvērta apmeklētājiem

Atjaunotā Preiļu pils ir atvērta un aicina apmeklētājus iepazīties ar pils atmosfēru gan pasākumos, gan nesteidzīgā pils apskatē gida pavadībā.

Preiļu novada TIC

Ziemas pārgājiens Preiļu novadā

Ziemas pārgājiens Preiļu novadā

Ikviens aicināts pieteikties ziemīgam pārgājienam pa Nacionālo partizānu vadītāja Antona Juhņeviča pēdām, kas notiks 24. Janvārī.

Preiļu novada TIC

Nedēļas nogale Tukuma pusē

Nedēļas nogale Tukuma pusē

Tukuma novads šī gada 3. nedēļas nogalē piedāvās daudzveidīgu pasākumu programmu, kurā savijas kultūra, radošums, kustība un kopā būšana.

Tukuma TIC

Pēcsvētku detokss Jūrmalā janvārī

Pēcsvētku detokss Jūrmalā janvārī

SPA, ziemas pastaigas pie jūras un mežā, gaismas takas un izstādes mieram, līdzsvaram un jaunai enerģijai.

Jūrmalas TIC

Rally Alūksne 2026

Rally Alūksne 2026

Rally Alūksne- viens no lielākajiem un gaidītākajiem ziemas sporta pasākumiem, kur satiekas Latvijas un ārvalstu labākie braucēji.

Alūksnes TIC

Kolektīva saliedēšanās Rēzeknē

Kolektīva saliedēšanās Rēzeknē

Ir brīdis svinēt pirmās Jauna gada dienas savam kolektīvam, lai kārtīgi iekustētos 2026.gadā!

Rēzeknes pilsētas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -