Augšdaugavas novadā jauns tūrisma piedāvājums – kuģītis «Dinaburga»

kugitisdinaburga.lv | 2022.04.02

Kas gan ir ūdeņi bez plostiem, zvejas laivām, motorlaivām un kuģīšiem? Atminoties senākus laikus, Daugavā pie Daugavpils bijuši pat 12 tvaikoņi, 30 baržas, 3 zemes sūkņi, bet vēlāk floti un krasta ainu papildinājuši dažāda izmēra pasažieru kuģīši, kā piemēram kuģītis “Ērglis”. Tas bijis nozīmīgs ūdens transportlīdzeklis vietējiem iedzīvotājiem pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Kā norāda 1929. gada izdevums “Latgales ziņas”, “Ērglis” pārvadājis gan pasažierus, gan dažādas preces starp Daugavpili un Grīvu.

Laika gaitā šeit kursējuši dažādi plosti un mazizmēra kuģīši, taču tie nav ieņēmuši izteiktu lomu tūristu pārvadājumos/tūrisma piedāvājumā.

Šī gada maijā Dabas parkā “Daugavas loki” simboliski tiks atjaunota piemirstā Daugavpils flote un savā pirmajā braucienā dosies cēls un nedaudz autentisks kuģītis “Dinaburga”. Kuģītis “Dinaburga” ar savu peldējumu Daugavas ūdeņos atjaunos vēsturiskas liecības un senas, bet ne aizmirstas tradīcijas. Tā būs lieliska iespēja iepazīt kultūrvēsturisko mantojumu, krāšņāko un apskates objektiem bagātāko Daugavas posmu savām acīm.

Augšdaugavas novada galvenā ass ir Daugava, kas met gleznainus līkumus. No upes krastiem paveras plaši ainavu skati ar unikālu ieleju, kuras krastos vēsturē veidota pils un kurus ieskauj lokālie kultūrvēstures objekti. Daugava jau izsenis ir bijusi šīs teritorijas attīstības veicinātāja – kalpoja kā tirdzniecības ceļš, bet tās krastos tika veidotas pilis un apmetnes.
Kuģīša “Dinaburga” piedāvājumā būs kā regulārie braucieni, tā grupu braucieni komfortablā kuģītī, ar nolaižamām caurspīdīgām sienām vēja aizturēšanai, salona apsildi, audio sistēmu, plediem vēsākām dienām un vienmēr laipnu kapteini. Brauciena laikā būs iespējams klausīties stāstus par Daugavas loku nozīmīgākajiem notikumiem, Daugavpils kultūru un vēsturi.

Regulārie braucieni paredzēti nedēļas nogalēs sākot no plkst. 10:00 līdz 19:00 katru apaļu stundu, bet darba dienās kuģītis kursēs pēc pieteikuma. Kuģītis būs īpašs ar to, ka uz tā klāja būs iespējams rīkot kooperatīvus pasākumus un dažādas svinības. Tā var būt oriģināla vieta brīnišķīgām fotosesijām, kāzu ceremoniju rīkošanai, unikāla izklaide kāzu viesiem vai vienkārši dzīves svinētājiem. Atpūta uz ūdens baudījums, kas neliks vilties ne lieliem, ne maziem.

Avots: kugitisdinaburga.lv



Rūdolfs Blaumanis

Rūdolfs Blaumanis "No saldenās pudeles"

Rūdolfa Blaumaņa komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.

Tukuma TIC

Sajūtu vakars pie jūras

Sajūtu vakars pie jūras

Vasaras pilnbriedā, 20. jūnijā, kad jūra satiekas ar saulrieta ugunīgajām nokrāsām, Ventspils pludmalē ikviens aicināts piedzīvot sajūtu vakaru pie jūras.

Ventspils TIC

Piedzīvojumu parks

Piedzīvojumu parks

Ventspils Piedzīvojumu parkā atrodas Baltijā lielākā rodeļu trase. Atvērts katru dienu!

Ventspils TIC

Ziedu paklāju festivāls

Ziedu paklāju festivāls

Ventspils Pilsētas svētku ietvaros, no 31. jūlija līdz 2. augustam, Reņķa dārzā notiks Starptautiskais ziedu paklāju festivāls. Dalībnieki aicināti pieteikties.

Ventspils TIC

"Opus Pro" jubilejas koncerts

Grupas “Opus Pro” jubilejas koncerts Šlokenbekas muižā kļūs par jaudīgu un emocionālu rokmūzikas notikumu, kas vienos vairākas klausītāju paaudzes.

Tukuma TIC

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Džeza nakts Dikļos 3.jūlijā

Džeza nakts Dikļos 3.jūlijā

3. jūlijā aicinām uz džeza nakti Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos!

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Latvijas Jaunatnes X olimpiāde Valmierā

Latvijas Jaunatnes X olimpiāde Valmierā

No 18.-20.jūnijam Valmiera kļūs par Latvijas jaunatnes sporta galvaspilsētu, uzņemot Latvijas Jaunatnes X olimpiādi, kas atjaunota pēc sešu gadu pārtraukuma.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Līgo laiks Tukuma novadā

Līgo laiks Tukuma novadā

Jāņi un viss, kas ap to saistīts, šķiet, ir nozīmīgākais un gaidītākais pasākums Latvijā. Visas līgo lustes vienuviet!

Tukuma TIC

EKSKURSIJA KONCERTZĀLĒ GORS - sestdienās!

EKSKURSIJA KONCERTZĀLĒ GORS - sestdienās!

Vasaras sezonā katru sestdienu apmeklētājus pulksten 12.00 Informācijas centrā gaidīs gids, kura vadītajai ekskursijai varēs pievienoties IKVIENS gribētājs.

Rēzeknes pilsētas TIC

Ielūkojies vēsturē ar aplikāciju Bauska AR

Ielūkojies vēsturē ar aplikāciju Bauska AR

Vai zināji, ka ir iespējams ielūkoties Bauskas novada vēsturē un apskatīt vēsturiskos objektus, kuri vairs nepastāv?

Bauskas TIC

Zinātnes šovi katru dienu

Zinātnes šovi katru dienu

Jūnijā zinātnes centrs VIZIUM svinēs jubileju un priecēs apmeklētājus ar daudzveidīgām aktivitātēm.

Ventspils TIC

Digitālās tūres pilsētas iepazīšanai

Digitālās tūres pilsētas iepazīšanai

Iepazīsti Jūrmalu savā ritmā – ar digitālajām pastaigu, velo un spēļu tūrēm, kas atklāj pilsētas vēsturi, dabu, arhitektūru un piekrastes stāstus.

Jūrmalas TIC

Velobrauciens apkārt Burtnieka ezeram

Velobrauciens apkārt Burtnieka ezeram

28. jūnijā Burtniekos norisināsies 18. velobrauciens “Apkārt Burtnieka ezeram”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Deju uzvedums “Jāņu nakti darināju”

Deju uzvedums “Jāņu nakti darināju”

Sestdien, 13. jūnijā plkst. 22.30 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos atzīmējot 35 gadu jubileju, deju ansamblis “Daiļrade” deju uzvedumā “Jāņu nakti darināju"

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos! Aicinām nākamo “Rītausmas koncertrituālu” piedzīvot kopā ar mums.

Tukuma TIC

VIZIUM svinēs jubileju

VIZIUM svinēs jubileju

Jūnijā Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina apmeklētājus uz daudzveidīgām aktivitātēm un īpašu notikumu – zinātnes centra 4. jubileju.

Ventspils TIC

LĪGO tirgus Tukumā

LĪGO tirgus Tukumā

Smaržas, garšas un sarunas. Līdz pl. 13.00 svētku atmosfēru papildinās akordeonista Kaspara Gulbja un saksofonista Viļņa Prancāna muzikāli priekšnesumi.

Tukuma TIC

Peoniju Dārza svētki

Peoniju Dārza svētki "Romju pojenēs"

Šī diena būs lieliska iespēja ne vien pabūt vienā no skaistākajiem peoniju dārziem Kurzemē, bet arī piedalīties sarunās

Tukuma TIC

Saulgriežu maģija Daugavas muzejā

Saulgriežu maģija Daugavas muzejā

21. jūnijā no plkst. 20.00 līdz 24.00 Daugavas muzejs aicina uz kopīgu ielīgošanu. Doles muižas vēsturiskajā parkā, pašā Daugavas krastā.

Salaspils novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -