Augšdaugavas novadā jauns tūrisma piedāvājums – kuģītis «Dinaburga»

Kas gan ir ūdeņi bez plostiem, zvejas laivām, motorlaivām un kuģīšiem? Atminoties senākus laikus, Daugavā pie Daugavpils bijuši pat 12 tvaikoņi, 30 baržas, 3 zemes sūkņi, bet vēlāk floti un krasta ainu papildinājuši dažāda izmēra pasažieru kuģīši, kā piemēram kuģītis “Ērglis”. Tas bijis nozīmīgs ūdens transportlīdzeklis vietējiem iedzīvotājiem pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Kā norāda 1929. gada izdevums “Latgales ziņas”, “Ērglis” pārvadājis gan pasažierus, gan dažādas preces starp Daugavpili un Grīvu.

Laika gaitā šeit kursējuši dažādi plosti un mazizmēra kuģīši, taču tie nav ieņēmuši izteiktu lomu tūristu pārvadājumos/tūrisma piedāvājumā.

Šī gada maijā Dabas parkā “Daugavas loki” simboliski tiks atjaunota piemirstā Daugavpils flote un savā pirmajā braucienā dosies cēls un nedaudz autentisks kuģītis “Dinaburga”. Kuģītis “Dinaburga” ar savu peldējumu Daugavas ūdeņos atjaunos vēsturiskas liecības un senas, bet ne aizmirstas tradīcijas. Tā būs lieliska iespēja iepazīt kultūrvēsturisko mantojumu, krāšņāko un apskates objektiem bagātāko Daugavas posmu savām acīm.

Augšdaugavas novada galvenā ass ir Daugava, kas met gleznainus līkumus. No upes krastiem paveras plaši ainavu skati ar unikālu ieleju, kuras krastos vēsturē veidota pils un kurus ieskauj lokālie kultūrvēstures objekti. Daugava jau izsenis ir bijusi šīs teritorijas attīstības veicinātāja – kalpoja kā tirdzniecības ceļš, bet tās krastos tika veidotas pilis un apmetnes.
Kuģīša “Dinaburga” piedāvājumā būs kā regulārie braucieni, tā grupu braucieni komfortablā kuģītī, ar nolaižamām caurspīdīgām sienām vēja aizturēšanai, salona apsildi, audio sistēmu, plediem vēsākām dienām un vienmēr laipnu kapteini. Brauciena laikā būs iespējams klausīties stāstus par Daugavas loku nozīmīgākajiem notikumiem, Daugavpils kultūru un vēsturi.

Regulārie braucieni paredzēti nedēļas nogalēs sākot no plkst. 10:00 līdz 19:00 katru apaļu stundu, bet darba dienās kuģītis kursēs pēc pieteikuma. Kuģītis būs īpašs ar to, ka uz tā klāja būs iespējams rīkot kooperatīvus pasākumus un dažādas svinības. Tā var būt oriģināla vieta brīnišķīgām fotosesijām, kāzu ceremoniju rīkošanai, unikāla izklaide kāzu viesiem vai vienkārši dzīves svinētājiem. Atpūta uz ūdens baudījums, kas neliks vilties ne lieliem, ne maziem.

Avots: kugitisdinaburga.lv


turiba - 3663
Bauskas novada smeķis

Bauskas novada smeķis

Arī Bauskas novads piedalās "Mājas kafejnīcu dienās" ar tēmu - Bauskas novada smeķis, piedāvājot ēdienus sešās kafejnīcās

Bauskas TIC

Kino zem zvaigznēm

Kino zem zvaigznēm

Repertuārā vecā, labā klasika. Nāc ciemos!

Splendid Palace

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

TOP 5 velomaršruti Zemgales iepazīšanai

TOP 5 velomaršruti Zemgales iepazīšanai

Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām sācis tūrisma informatīvo kampaņu “Zemgale aicina!”

Aizkraukles novada TIC

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

Ekspozīcija

Ekspozīcija "Padomju gadi" atvērta viesiem

Ekspozīcija, kas sastāv no vairākām daļām – iela ar tā laika spēkratiem, HES būvniecības vēsture, bibliotēka, dzīvoklis, funkcionāra kabinets, kolhoza laiki...

Aizkraukles novada TIC

Moderns ofiss

Moderns ofiss

Piedāvā ofisu telpu nomu Rīgā, kas paredzēts mūsdienīgiem cilvēkiem.

ATTA Centre

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

Koncertā skanēs grupas mīļākie skaņdarbi, kas gadiem ritot, kopā priecājoties un skumstot, to visu izdzīvojot mūzikā, kļuvuši tuvi

ATTA Centre

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -