Projekta «Micēlija» performances Rotko centrā

ROTKOCENTRS.LV | 2022.03.23

Piektdien, 25. martā, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks trīs mākslinieču performances izstādes projekta “Micēlija” ietvaros, kā arī izstādes kataloga prezentācija.

Izstādes projekta “Micēlija” darbus papildinās trīs krasi atšķirīgas performances. Trīs autores katra savā veidā apskatīs izstādes darbus un atainos to, kas ir šī mākslas projekta pamatā. Izstādes kontekstā “Micēlija” ir sēņotne, kas caurauž ne tikai zemes virsmu, bet arī sabiedrību kopumā – tā ir tīklošanās, ideju un enerģiju apmaiņa un dažādu mākslas mediju mijiedarbība. Gundegas Evelones “Neiespējama vizuāla recenzija”, Dārtas Stašānes (flauta) muzikālā performance Pēnelopes Ričardsones instalācijā “Palaid vēlmes vējā” un Lauras Feldbergas performance “Reprodukcija” – tas viss savīsies kopīgā performatīvā projektā, kam saknes sniedzas krietni ārpus Latvijas.

Tēlniecības maģistre Gundega Evelone strādā dažādos medijos, izvēloties tos atbilstoši vajadzībai, lai turpinātu radīt arvien visaptverošāku realitātes versiju, kas tiecas pilnībā iesaistīt un ietekmēt skatītāju. “Piedaloties izstādē “Micēlija”, nonācu savu alter ego sadursmē – kultūras telpā pieņemto normu dēļ, vienlaikus esot projektā iesaistītai māksliniecei, radītājai, man iezīmējies “iesaistītās personas” lāsts – lai arī es skaidri redzu savas izstādes vērtības un arī ne tik izdevušās lietas, par to īsti nedrīkstu runāt ne publiskajā telpā, ne privāti. Taču zināms – kur mani neielaiž pa durvīm, es iegāžos pa logu, un līdz ar to “Neiespējamas vizuālas recenzijas” laikā es vizuāli recenzēšu izstādi “Micēlija”, kur pati piedalos, apvienojot gan noskatītus un pārbaudītus mākslas kritikas paņēmienus, gan brīvas un pašizdomātas performances izpausmes.”

Dārta Stašāne ir profesionāla flautiste, šobrīd turpina flautas spēles studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā un aktīvi piedalās dažādos akadēmiskās mūzikas projektos un pasākumos. Dārtas muzikālā performance Pēnelopes Ričardsones instalācijā “Palaid vēlmes vējā” balstīta domās par taustāmajām un garīgajām vērtībām, ko mums sniedz daba, un par to, kāda ir cilvēka loma tajā. Ļaujoties mirkļa izjūtām un domu plūdumam dabas un cilvēka mijiedarbes kontekstā, mūziķe ir radījusi unikālu mūzikas partitūru, kas liek sajust dabas skaistumu, vienkāršību un vienlaikus lielo spēku. Par vizuālo instalāciju Pēnelope izsakās šādi: “Esmu vairākkārt atstājusi savas plaukstas apveidu mālā, lai iegūtu dzīves līnijas nospiedumu. Veidotie elementi līdzinās kauliem vai arheoloģiskiem atradumiem. Es aicinu skatītājus mijiedarboties – pieskarties, slidināt, virpināt un šķindināt, lai radītu skaņas.”

Laura Feldberga ir pabeigusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru, viņas radošie darbi ir daudzveidīgi un ietver instalāciju, vides objektus, glezniecību, grafiku un performanci. Mākslinieces instalācijas un objekti bieži ir performanču artefakti vai arī tos var pārveidot par performances rīkiem. Laura Feldberga darbojas Latvijas Performances mākslas centrā kā māksliniece un performances pasniedzēja. “Ar performanci “Reprodukcija” vēlreiz atgriežos “Micēlijas” projekta tēlos un iedzīvinu tos skatītāja klātbūtnē, kā arī ar savu darbību radu labvēlīgu rituālu tālākai “Micēlijas” dzīvotspējai,” komentē māksliniece.

Pasākums notiks izstādes “Micēlija” telpās un Rotko centra pagalmā. Pasākuma apmeklējums – bez maksas.

Informācija par pasākuma rīkotāju:
www.rothkocenter.com
www.facebook.com/DaugavpilsMarkRothkoArtCentre
www.instagram.com/markrothkoartcentre/
Izstādes anotācija:
www.rothkocenter.com/izstades
Izstādi atbalsta:
Valsts kultūrkapitāla fonds, Daugavpils pilsētas dome, Gētes institūts Rīgā, Caparol un IFA (Institut für Auslandsbeziehungen).

Izstādes Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā:
Marka Rotko oriģināldarbi;
“Atrasts kolekcijā” – izcilības no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra krājuma;
Agra Ritiņa (Latvija) “Kronis” (glezniecība) personālizstāde
Milena Piršteliene (Lietuva) “Ūdens” (keramika) personālizstāde
Andress Ādamsons (Igaunija) “Tūkstoš sapņu jūra” (fotogrāfija) personālizstāde
“Micēlija” Latvijas-Vācijas mākslinieku radošās rezidences kopprojekts (instalācija), grupas izstāde
Starptautisks projekts (Lietuva) “X: Brīvā telpa // X: EGO” (glezniecība u.c. mediji) grupas izstāde;
Janas Mahatovas un Pētera Mahata (Slovākija) rotu mākslas iztāde “Prāta atbalss”;
Ukrainas mākslinieku ekspresizstāde “Caurvējā” no centra kolekcijas.

Darba laiks:
Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: 11.00–17.00
Trešdiena – sestdiena: 11.00–19.00
Svētdiena: 11.00–17.00


Avots: ROTKOCENTRS.LV



Kandavas svētki

Kandavas svētki "Kandavā kā karuselī"

Kandavas pilsētas svētki aicinās iekāpt krāsainā notikumu karuselī, kur prieks, kustība un svētku noskaņa savīsies vienā virpulī.

Tukuma TIC

"Engure. Osta. Stīgu kvartets"

Kamermūzikas koncerts Engures ostas elingā piedāvās unikālu pieredzi, kur klasiskā mūzika sastapsies ar neierastu vidi. Telpā, kur parasti mājo laivas.

Tukuma TIC

Saldējuma svētki Rūjienā

Saldējuma svētki Rūjienā

30. maijā Rūjienā svinēsim Saldējuma svētkus! Amatnieku un mājražotāju tirdziņš no 9.00-15.00, aktivitātes lieliem un maziem, kocerti.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Aicinām pieteikties tirdzniecībai

Aicinām pieteikties tirdzniecībai

Aicinām tirgotājus un amatniekus izmantot iespēju būt daļai no svētkiem un pieteikties tirdzniecībai svētku aktīvākajā dienā – 1. augustā.

Ventspils TIC

Piejūras brīvdabas muzeja vasaras sezona

Piejūras brīvdabas muzeja vasaras sezona

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs uzsācis vasaras sezonu un gaida apmeklētājus no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 10.00 - 18.00. Tiekamies muzejā!

Ventspils TIC

Virvju trases kokos

Virvju trases kokos

No 1. maija ir atvērtas Ventspils Piedzīvojuma parka virvju trases kokos „Kaķa taka” un bērnu virvju trase „Lācēns”. Gaidīsim ciemos!

Ventspils TIC

Vasara tik karsta kā ..

Vasara tik karsta kā ..

CORAL grupas viesnīcām Turcijā īpašs piedāvājums ģimenēm ⭐🛫

Coral Travel Latvia

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.

Tukuma TIC

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki norisināsies Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā, aicinot ceļot laikā, lai iepazītu ne tikai Rundāles pili, bet arī mazāk zināmas vēs

Bauskas TIC

Ventspilī drukā arī naudu

Ventspilī drukā arī naudu

Izstāde "Drukāts Ventspilī" Livonijas ordeņa pilī pieejama līdz 18. novembrim.

Ventspils TIC

Bērnu svētki Ventspilī

Bērnu svētki Ventspilī

Svētdien, 31. maijā Ventspilī norisināsies Bērnu svētki “Visuma iemītnieku karnevāls”, kuros šogad īpaša uzmanība pievērsta Visuma tēmai.

Ventspils TIC

Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

Jaunums! Iepazīsti Salaspils koku stāstus.

“Botania uzzināts – Salaspilī ieraudzīts” ir aizraujošs pastaigu maršruts aptuveni 4,5 km garumā.

Salaspils novada TIC

Izstāde “Ziedēšana” GORĀ

Izstāde “Ziedēšana” GORĀ

Māra Čačkas māksla atver sajūtas un klātbūtnes spēku. Apskatāma līdz 12. jūlijam

Rēzeknes pilsētas TIC

Tuvojas Ventspils pusmaratons 2026

Tuvojas Ventspils pusmaratons 2026

7.jūnijā, jau 15.reizi notiks Ventspils skriešanas svētki, kas pulcē gan ventspilniekus, gan viesus no Latvijas un tuvākajām kaimiņvalstīm.

Ventspils TIC

Otrie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē

Otrie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē

30. maijā Rundāles pils goda pagalmā norisināsies otrie Latvijas vīndaru svētki Rundāles pilī.

Bauskas TIC

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena!

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena!

1.jūnijā svinam Starptautisko bērnu aizsardzības dienu Rēzeknē! Aicinām ģimenes uz piedzīvojumiem piepildītiem svētkiem, kur netrūks aktivitāšu un smaidu!

Rēzeknes pilsētas TIC

“Auto-Moto-Velo 2026” Mūrmuižā

“Auto-Moto-Velo 2026” Mūrmuižā

30. maijā no plkst. 11.30 Mūrmuižas centrā notiks tradicionālās ģimeņu sporta spēles “Auto-Moto-Velo”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Rūdolfs Blaumanis

Rūdolfs Blaumanis "No saldenās pudeles"

Rūdolfa Blaumaņa komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.

Tukuma TIC

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos! Aicinām nākamo “Rītausmas koncertrituālu” piedzīvot kopā ar mums.

Tukuma TIC

Regnum piedāvājums ģimenēm - 2+2

Regnum piedāvājums ģimenēm - 2+2

Jūnija mēnesī Regnum viesnīcas (Carya & The Crown) piedāvā īpašu atlaidi 2+2 - otrajam bērnam izmitināšana bezmaksas!

Coral Travel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -