Preiļu muzejā ir apskatāma Osvalda Zvejsalnieka glezniecības izstāde «Karalis un vilki»

Silvija Berezovska | 2022.04.09

Pēc eksponēšanas Rīgas Svētā Pētera baznīcā, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā no 23. marta līdz 10. maijam apskatāma “Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” 2021. gada galvenās balvas ieguvēja Osvalda Zvejsalnieka glezniecības izstāde “Karalis un vilki”.

Vēsturiski balva izveidota, lai godinātu latviešu gleznotāja Jāzepa Pīgožņa piemiņu un mūža ieguldījumu Latvijas glezniecībā un lai glezniecībā turpinātu attīstīt un popularizēt Latvijas ainavu, vienotu Latvijas galvaspilsētas un novadu kultūras procesus. Septītajā konkursa izstādē, 2021. gadā, galveno balvu ieguva gleznotājs Osvalds Zvejsalnieks.

Osvalds Zvejsalnieks (dz. 1944) ir viena no nozīmīgākajām personībām savas paaudzes un Latgales mākslas apvienojošajā visumā. Savu ceļu glezniecībā iezīmējis ar regulārām personālizstādēm un līdzdalību kopskatēs kā Latvijā, tā ārvalstīs. Viņa līdzšinējo piesātināto dzīvi Latgales kultūras atdzimšanā, kopšanā var saistīt ar tik daudziem vērienīgi iedzīvinātiem darbiem, kas guvuši simbolisku jēgu un nezūdamības piepildījumu, ka veicējs pavisam droši dēvējams par Latgales un visas Latvijas kultūras zīmi. “Osvalds Zvejsalnieks un Latgale ir nešķirami jēdzieni, kā sabiedriskā, pedagoģiskā darba nozīmē, tā gleznieciskajā piepildījumā. Arī šai izstādei gleznotājs vēlējies rādīt to piesātinājumu un radošo daudzpusību, kuru meklējis un atradis dzimtās zemes pamatīgumā un gara vitalitātē. Osvalds Zvejsalnieks ir kolēģu atzinības un kritikas lutināts mākslinieks. To nodrošina viņa profesionalitāte, meistarība un goda vīra stāja, viņa paša vīrišķīgais poētisms, caurcaurēm iepazītā dabas mainība, izjūta, kas kopta un vairojusies kopš pusaudžu gadiem, dodoties arī mednieka un makšķernieka gaitās vai ik vasaru vadot studentus mācību praksēs un piedaloties gleznotāju plenēros Latgales krāsainajās mazpilsētās. Var visai droši apgalvot, ka latviešu glezniecībā nav otra meistara, kas ar tādu sirsnību, izpratni, sava veida dokumentalitāti tik izvērstā kvantitātes un kvalitātes pakāpē uz saviem audekliem ir saglabājis Rēzeknes un Dagdas, Krāslavas un Viļakas, Varakļānu, Balvu un Preiļu, Ludzas ainavas. Faktiski visu “trešās zvaigznes” pilsētiņu skarbo skaistumu ar šaurajām ieliņām, mazdārziņu trakulīgo ziedēšanu. Vēl tikai varētu piebilst, ka viens no Osvalda Zvejsalnieka raksturīgajiem tēliem ir Latgales dievnami un katedrāles,” novērtē mākslas zinātniece Ingrīda Burāne.

Ekspozīciju lielā mērā veido darbi, kas tapuši dabas studiju laikā dažādos plenēros Latgales novados, Lietuvā, Spānijā.

Avots: Preili.lv


b2b - 3993
Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmala – pieejama arī ratiņkrēslā

Jūrmalā pieejamas pludmales, parki, kultūras vietas un infrastruktūra, kas ļauj arī cilvēkiem ratiņkrēslā pilsētu izbaudīt ērtāk un brīvāk.

Jūrmalas TIC

Jūrmalas gadskārtas 2026

Jūrmalas gadskārtas 2026

2026. gadā Jūrmala aicina izstaigāt vietas, kur nozīmīgas gadskārtas atklāj kūrorta, arhitektūras un sabiedriskās dzīves stāstu.

Jūrmalas TIC

4. maijā pasākums Salaspilī

4. maijā pasākums Salaspilī

L4. maijā plkst. 13.00 kultūras namā “Rīgava” Mūzikas un mākslas dārzā norisināsies Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienas pasākums.

Salaspils novada TIC

Piedzīvojumu parks uzsāk vasaras sezonu

Piedzīvojumu parks uzsāk vasaras sezonu

No š.g. 1.maija Ventspils Piedzīvojumu parks uzsāks vasaras sezonu un atkal ik dienas piedāvās aktīvās atpūtas un izklaides pakalpojumus.

Ventspils TIC

IZSTĀDE | Kurtu suņi Jaunmokās

IZSTĀDE | Kurtu suņi Jaunmokās

Jaunmoku pils parkā norisināsies kurtu suņu izstāde, kurā būs iespēja tuvplānā iepazīt vienus no pasaules elegantākajiem un ātrākajiem suņiem.

Tukuma TIC

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.

Rēzeknes pilsētas TIC

MŪZIKA | Kasparam Markševicam 40

MŪZIKA | Kasparam Markševicam 40

“Laipni lūgti manā ballē” aicina svinēt dziedātāja Kaspara Markševica 40 gadu jubileju vienotā, neaizmirstamā muzikālā pieredzē.

Tukuma TIC

Kino vakars | Ar mīlestību no okeāna

Kino vakars | Ar mīlestību no okeāna

4. maijā plkst. 16.00 Valmiermuižas alus viesistabā aicinām uz dokumentālo filmu "Ar mīlestību no okeāna” – Kārļa Bardeļa stāstu par Indijas okeāna šķērsošanu.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

4.maijā izskanēs Raimonda Paula dziesmas

4.maijā izskanēs Raimonda Paula dziesmas

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā plkst. 12.00, Ventspils Rātslaukumā notiks svinīgs koncerts “Mūsu dziesma – mūsu spēks”

Ventspils TIC

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās ļauj izjust kūrorta arhitektūru no iekšpuses – verandās, tornīšos un vasarnīcu nesteidzīgajā atmosfērā.

Jūrmalas TIC

 Planetārijs un Observatorija

Planetārijs un Observatorija

Ventspils Jaunrades nama Planetārijā un Observatorijā vēro Sauli un skaties aizraujošas filmas uz 360 grādu ekrāna. Piedzīvojums visai ģimenei!

Ventspils TIC

Valsts svētku koncerts Ventspilī

Valsts svētku koncerts Ventspilī

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā plkst. 12.00, Ventspils Rātslaukumā notiks svinīgs koncerts “Mūsu dziesma – mūsu spēks”.

Ventspils TIC

Tūrisma rallijs “KODS: GULBENE

Tūrisma rallijs “KODS: GULBENE" 23.maijā

KOPĀ BŪT IR PIEDZĪVOT: Tūrisma rallijs “KODS: GULBENE” – ģimenēm, draugiem, uzvarētājiem!

Gulbenes novada TIC

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

Ventspils tūrisma un velosezonas atklāšana

9. maijā Piedzīvojumu parkā ar velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Šogad īpašs jaunums – Tūrisma informācijas tirgus!

Ventspils TIC

Vasara tik karsta kā ..

Vasara tik karsta kā ..

CORAL grupas viesnīcām Turcijā īpašs piedāvājums ģimenēm ⭐🛫

Coral Travel Latvia

Maija svētki Tukuma novadā

Maija svētki Tukuma novadā

Tukuma novadā svētku dienas iekrāsos koncerti, pārgājieni, tirgi, meistarklases un ģimeniskas svinības, aicinot maija svētkus baudīt dabas plaukumā.

Tukuma TIC

Pavasara gadatirgus Ventspilī

Pavasara gadatirgus Ventspilī

Sestdien, 2.maijā no plkst. 8.00 līdz 14.00 Ventspils tirgū notiks Pavasara gadatirgus.Viss dārzam – bagātīgs stādu un ziedu klāsts. Mājražotāji un amatnieki.

Ventspils TIC

Tulpju ziedēšana Rundāles pils dārzā

Tulpju ziedēšana Rundāles pils dārzā

Atklāj tulpju simfoniju Rundāles pils franču dārzā.

Bauskas TIC

GARDĒŽIEM | Vispasaules vīna vakars

GARDĒŽIEM | Vispasaules vīna vakars

Aizraujošs ceļojums apkārt pasaulei vedīs caur vīna garšām un stāstiem kopā ar vīnzini Solvitu Meļņikovu.

Tukuma TIC

"UzKūko" brīvdienu bufete Rencēnos

4. maijā plkst. 12.00–16.00 Rencēnos, Valmieras ielā 12 “UzKūko” Brīvdienu bufete. Kūkas, makarūni līdzņemšanai. Norēķini skaidrā naudā un ar karti.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -