Daugavpils iesniegusi pieteikumu konkursā par Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu

4.aprīlī Kultūras ministrijā iesniegts Daugavpils gala atlases pieteikums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursam. Tas ir 18 mēnešu darba rezultāts, kura izstrādē Daugavpils pilsēta sadarbojās ar Rēzeknes pilsētu un Augšdaugavas, Balvu, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu un Rēzeknes novadiem.

Pieteikuma vadmotīvs ir Lingua Franca: meklēt, radīt, runāt. Tas ir mūsu redzējums par to, ka māksla un kultūra ir kopīgā valoda, ko nepieciešams meklēt un radīt, kuras galvenās iezīmes jāievij sarunās, lai risinātu mūsdienu laikmetam raksturīgos izaicinājumus. Kopīga kultūras valoda ir mūsu ceļš dažādu vides un sociālo jautājumu risināšanai, ilgtspēju un iekļaušanu izvēloties par caurviju vērtībām.

Mūsu programmas kopējo stāstu veido 5 daļas: Pieturzīmes: vietrade pilsētā un dabā; Burti un zilbes: nākotnes tilti; Vārdi: klusums, troksnis un jēga; Teikumi: es mantoju, es novērtēju, es protu, es jaunu radu; Stāsti: es saprotu tevi. 100 mākslas un kultūras notikumi iesaistīs un kopā ļaus darboties ap 1000 māksliniekiem no visas pasaules, Eiropas, Latvijas un Latgales. Te, Daugavpilī un Latgalē, uzplauks vēl spožāk rozā ugunspuķes toņos katras novada pašvaldības pagalms, iela, ceļs, kas bagātinās esošās kultūrvietas ar jauniem notikumiem, ar jaunām dimensijām kultūras ceļa kartē.

Pieteikumu izstrādāja Rīcības grupa: Diāna Soldāne, pieteikuma izstrādes koordinatore; Māris Čačka, kultūras un mākslas programmas mākslinieciskais vadītājs; Inga Belousa, ilgtspējas nodrošināšanas koordinatore; Jorens Dobkevičs, sabiedrības iesaistes koordinators; Olga Tolmačova, starptautiskās komunikācijas speciāliste; Jeļena Dedele, komunikācijas speciāliste; Mudīte Kiseļova, reģionālās sadarbības koordinatore un Vita Viļevko, izstrādes asistente. Kultūras un mākslas programmas kuratori ir Krista Burāne, Mārtiņš Eihe, Mārtiņš Eņģelis, Ieva Johansson, Gundega Laiviņa, Gita Lancere, Valentīns Petjko, Inga Šteimane, Sarmīte Teivāne un Lauma Žubule. Pieteikumu izstrādājām ciešā sadarbībā ar Latgales pašvaldību kultūras un radošā sektora pārstāvjiem, sabiedriskajām organizācijām, valsts un starptautisko iestāžu pārstāvjiem, kā arī iedzīvotājiem un mūsu atbalstītājiem visā pasaulē.

Gala atlases pieteikums tika veidots papildinot, pilnveidojot un pārstrādājot mūsu priekšatlases pieteikumu, kurš tika izstrādāts 2021.gada pirmajā pusē un kura izstrādē sadarbojāmies ar Vizionārās kultūras fondu, domnīcu Culture Lab  un Latvijas Kultūras akadēmiju.

Konkursa nākamais posms ir pieteikuma aizstāvēšana, kas ietvers žūrijas delegācijas vizīti Daugavpilī 5.maijā un pieteikuma prezentāciju 9.maijā Rīgā. Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titula ieguvēja Latvijā tiks paziņota preses konferencē 10.maijā. Aicinām sekot mūsu aktivitātēm mūsu mājas lapā www.daugavpils2027.eu un sociālajos tīklos.

Papildu informācija:

Lēmumu par līdzdalību konkursā “Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2027” Daugavpils pilsētas dome pieņēma 2020.gadā ar mērķi vairot Daugavpils starptautisko atpazīstamību Eiropā, īstenojot projektus, kuros ne tikai iesaistīts plašs starptautisko partneru loks, bet arī kuri veltīti tēmām, kas ir aktuālas visā Eiropā. Pilsēta apņēmās īstenot drosmīgas, inovatīvas idejas kultūras un citās jomās sadarbībā ar dažādu kopienu pārstāvjiem, ar uzņēmēju un apkārtnes novadu un pilsētu atbalstu, plaši iesaistīt iedzīvotājus pieteikuma sagatavošanā, attīstīt pilsētvides labiekārtošanu, aktualizēt sociālos un vides jautājumus ar kultūras palīdzību. 2021. gada jūlijā tika aizstāvēts konkursa 1.kārtas  pieteikums un Daugavpils tika izvirzīta dalībai gala atlasē.


Avots: Daugavpils2027.eu

turiba - 3665
Paukošanās un koncerts Bauskas pilī

Paukošanās un koncerts Bauskas pilī

Tradicionāls pasākums ar paukošanās turnīru un koncertu.

Bauskas TIC

Rundāles pils dārza svētki

Rundāles pils dārza svētki

Svētkos iespējams apskatīt dārzu, parku un pili, uzzināt un apgūt ko jaunu, baudīt muzikālus un teatrālus priekšnesumus, iegādāties stādus

Bauskas TIC

Fly In Limbaži

Fly In Limbaži

Super pozitīva atmosfēra, elpu aizraujoši momenti, smaids un skatieni, kas nepārtraukti vērsti augšup! 2. jūlijā, Limbažu Lidlaukā - avio šovs Fly In Limbaži!

Limbažu TIC

Filmas

Filmas "Elviss" pirmizrāde jau 1. jūlijā

Rokenrola karalis ir atgriezies! Kinoteātrī "Splendid Palace" no 1. jūlija lielajos ekrānos Baza Lurmena biogrāfiskā drāma "Elviss". Uz tikšanos kinoteātrī!

Splendid Palace

Bauskas novada maršruts

Bauskas novada maršruts "Leišmalīte"

Iepazīsti Bārbeli, Skaistkalni, Kurmeni un Valli.

Bauskas TIC

Radošas aktivitātes Koknesē

Radošas aktivitātes Koknesē

Koknesē iespējams ne tikai lūkot skaistās ainavas, atpūsties un baudīt ūdens priekus, bet arī aktīvi līdzdarboties, degustēt un ceļot laikā!

Aizkraukles novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

Izzini noslēpumainos viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti pagājušo laiku dzīru krāšņumu greznajās svētku zālēs pašā Vecrīgas sirdī!

Melngalvju nams

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

21. jūlijā ATTA CENTRE atklāj pirmo ATTA Krasta festivālu, kura ietvaros notiks Street Food festivāls un kolekcionāru tirdziņš ar unikāliem piedāvājumiem.

ATTA Centre

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Nozares uzņēmumi spēj nodrošināt studentus ar atalgotu darbu jau mācību prakses laikā

Biznesa augstskola Turība

Bauskas novada velo maršruti

Bauskas novada velo maršruti

Četri velo maršruti ar praktisku informāciju un kartēm latviešu, krievu un angļu valodā.

Bauskas TIC

BRĪVDABAS KINO

BRĪVDABAS KINO "SPLENDID PALACE"

“Splendid Garden”, kas iekārtots pašā Rīgas centrā, Elizabetes ielas 61 pagalmā, visas vasaras garumā piedāvā brīvdabas kino seansus.

Splendid Palace

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

2 personām - nakšņošana, brokastis un vakariņas, īpašas spa procedūras

EUR 489 | Estravel Latvia

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

1 nakts 2 pieaugušajiem un 1 bērnam ģimenes numurā, brokastis, Sea Wellness apmeklējums, bērnu kluba pakalpojumi

EUR 195 | Estravel Latvia

Mājas kafejnīcu diena Gulbenes novadā

Mājas kafejnīcu diena Gulbenes novadā

Gulbenes novadā 9.jūlijā norisināsies Mājas kafejnīcu diena, kas apmeklētājiem būs kā lielisks piedzīvojums garšu pasaulē. Aicinām ciemos!

Gulbenes novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -