Diāna Soldāne | 2022.04.07
4.aprīlī Kultūras ministrijā iesniegts Daugavpils gala atlases pieteikums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursam. Tas ir 18 mēnešu darba rezultāts, kura izstrādē Daugavpils pilsēta sadarbojās ar Rēzeknes pilsētu un Augšdaugavas, Balvu, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu un Rēzeknes novadiem.
Pieteikuma vadmotīvs ir Lingua Franca: meklēt, radīt, runāt. Tas ir mūsu redzējums par to, ka māksla un kultūra ir kopīgā valoda, ko nepieciešams meklēt un radīt, kuras galvenās iezīmes jāievij sarunās, lai risinātu mūsdienu laikmetam raksturīgos izaicinājumus. Kopīga kultūras valoda ir mūsu ceļš dažādu vides un sociālo jautājumu risināšanai, ilgtspēju un iekļaušanu izvēloties par caurviju vērtībām.

2.maijā Kultūrtelpa “Akustika” aicina doties saulainā pavasara ceļojumā uz Aijas Vītoliņas un Mārča Auziņa koncertprogrammu “Krustojumi”.
EUR 25 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Mūsu programmas kopējo stāstu veido 5 daļas: Pieturzīmes: vietrade pilsētā un dabā; Burti un zilbes: nākotnes tilti; Vārdi: klusums, troksnis un jēga; Teikumi: es mantoju, es novērtēju, es protu, es jaunu radu; Stāsti: es saprotu tevi. 100 mākslas un kultūras notikumi iesaistīs un kopā ļaus darboties ap 1000 māksliniekiem no visas pasaules, Eiropas, Latvijas un Latgales. Te, Daugavpilī un Latgalē, uzplauks vēl spožāk rozā ugunspuķes toņos katras novada pašvaldības pagalms, iela, ceļs, kas bagātinās esošās kultūrvietas ar jauniem notikumiem, ar jaunām dimensijām kultūras ceļa kartē.
Pieteikumu izstrādāja Rīcības grupa: Diāna Soldāne, pieteikuma izstrādes koordinatore; Māris Čačka, kultūras un mākslas programmas mākslinieciskais vadītājs; Inga Belousa, ilgtspējas nodrošināšanas koordinatore; Jorens Dobkevičs, sabiedrības iesaistes koordinators; Olga Tolmačova, starptautiskās komunikācijas speciāliste; Jeļena Dedele, komunikācijas speciāliste; Mudīte Kiseļova, reģionālās sadarbības koordinatore un Vita Viļevko, izstrādes asistente. Kultūras un mākslas programmas kuratori ir Krista Burāne, Mārtiņš Eihe, Mārtiņš Eņģelis, Ieva Johansson, Gundega Laiviņa, Gita Lancere, Valentīns Petjko, Inga Šteimane, Sarmīte Teivāne un Lauma Žubule. Pieteikumu izstrādājām ciešā sadarbībā ar Latgales pašvaldību kultūras un radošā sektora pārstāvjiem, sabiedriskajām organizācijām, valsts un starptautisko iestāžu pārstāvjiem, kā arī iedzīvotājiem un mūsu atbalstītājiem visā pasaulē.
Gala atlases pieteikums tika veidots papildinot, pilnveidojot un pārstrādājot mūsu priekšatlases pieteikumu, kurš tika izstrādāts 2021.gada pirmajā pusē un kura izstrādē sadarbojāmies ar Vizionārās kultūras fondu, domnīcu Culture Lab un Latvijas Kultūras akadēmiju.
Konkursa nākamais posms ir pieteikuma aizstāvēšana, kas ietvers žūrijas delegācijas vizīti Daugavpilī 5.maijā un pieteikuma prezentāciju 9.maijā Rīgā. Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titula ieguvēja Latvijā tiks paziņota preses konferencē 10.maijā. Aicinām sekot mūsu aktivitātēm mūsu mājas lapā www.daugavpils2027.eu un sociālajos tīklos.
Papildu informācija:
Lēmumu par līdzdalību konkursā “Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2027” Daugavpils pilsētas dome pieņēma 2020.gadā ar mērķi vairot Daugavpils starptautisko atpazīstamību Eiropā, īstenojot projektus, kuros ne tikai iesaistīts plašs starptautisko partneru loks, bet arī kuri veltīti tēmām, kas ir aktuālas visā Eiropā. Pilsēta apņēmās īstenot drosmīgas, inovatīvas idejas kultūras un citās jomās sadarbībā ar dažādu kopienu pārstāvjiem, ar uzņēmēju un apkārtnes novadu un pilsētu atbalstu, plaši iesaistīt iedzīvotājus pieteikuma sagatavošanā, attīstīt pilsētvides labiekārtošanu, aktualizēt sociālos un vides jautājumus ar kultūras palīdzību. 2021. gada jūlijā tika aizstāvēts konkursa 1.kārtas pieteikums un Daugavpils tika izvirzīta dalībai gala atlasē.


2026. gadā Jūrmala aicina izstaigāt vietas, kur nozīmīgas gadskārtas atklāj kūrorta, arhitektūras un sabiedriskās dzīves stāstu.
Jūrmalas TIC

Aicinām apmeklēt kādu no izstādēm Ventspilī. Iepazīsties ar aktuālajām izstādes Ventspilī un Ventspils novadā aprīļa mēnesī.
Ventspils TIC

19. aprīlī plkst. 11.00 un plkst. 15.00 Pasaules cirka dienu svini Ventspils Bērnu pilsētiņās! “BIM BOM-nopietni pa jokam!”.
Ventspils TIC

No 20. līdz 22. maijam Ventspilī norisināsies Kurzemes biznesa forums, kas šogad veltīts IT nozares izaicinājumiem mākslīgā intelekta laikmetā.
Ventspils TIC
.jpg)
Caur skaistajām dziesmām mēs izstaigāsim Latvijas takas – no dzidriem ūdeņiem un putnu dziesmām līdz pakalnu virsotnēm un jūras šalkoņai.
Rēzeknes pilsētas TIC
.jpg)
Disku golfs ir lielisks veids, kā apvienot pastaigu dabā ar aizraujošu sporta aktivitāti. Priežu mežā izvietoti 18 grozi, kas pieejami bez maksas visu gadu!
Ventspils TIC

22. aprīlī plkst.17:00 Salaspils novada bibliotēkā būs tikšanās ar rakstnieci, publicisti Daci Rukšānig
Salaspils novada TIC

Usmas golfa klubs ir 9 bedrīšu pļavu golfa laukums, ko ieskauj Engures upe un Kurzemes meži. Tiek piedāvāta individuāla vai grupu apmācību programma “Golfa ABC”
Ventspils TIC
.jpg)
Iepazīsti Ventspili vienas dienas laikā! Esam sagatavojuši idejas – TOP 7 lietas, ko darīt Ventspilī.
Ventspils TIC
.png)
Š.g. 23.maijā Līvānu novada Jersikas pagastā Bucenieku stadionā notiks “Medusmaizes svētki”, kas pulcēs gan gardēžus, gan jomas profesionāļus, gan tos, kuri mīl baudīt! Visas dienas garumā – aizraujoša un daudzveidīga no...
EUR 10 | Līvānu TIC

Aktīvās atpūtas cienītājus Ventspilī gaida Ūdens piedzīvojumu parks, Ledus halles slidotava, Piedzīvojumu parka rodelis un daudz kas cits.
Ventspils TIC

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās ļauj izjust kūrorta arhitektūru no iekšpuses – verandās, tornīšos un vasarnīcu nesteidzīgajā atmosfērā.
Jūrmalas TIC

Ar nepacietību gaidām 120 000 pērn iestādīto sīpolpuķu ziedēšanu, un īpaši gaidām sakuru ziedešanu Reņka dārzā. Ieplāno pavasari Ventspilī.
Ventspils TIC

10. maijā plkst. 13.00 kultūras namā “Rīgava” mūzikas un mākslas dārzā norisināsies Māmiņdienas koncerts “Sajūtu piezīmes” ar dziedātāju Anci Krauzi.
Salaspils novada TIC

Ventspils Jaunrades nama Planetārijā un Observatorijā vēro Sauli un skaties aizraujošas filmas uz 360 grādu ekrāna. Piedzīvojums visai ģimenei!
Ventspils TIC

Laivu braucieni, loku šaušana, safari braucieni, radu meklēšanas, pārgājieni, foto medības, restorāns #Mežā un daudz kas cits. Iepazīsties ar DABA LABA.
Ventspils TIC

Sākoties siltākam laikam un pavasara tūrisma sezonai no aprīļa apmeklētājiem atkal pieejams unikālais militārā mantojuma objekts - skatu tornis pie pludmales.
Ventspils TIC

Juru dienā 23.aprīlī plkst. 19.00 leģendārā rokgrupa “Pērkons” aicina ikvienu Jura Kulakova draugu, cienītāju, fanu uz īpašu satikšanos rokkoncertā “Kaza kāpa debesīs” Līvānu novada Kultūras centrā. Visi koncerta ieņēmum...
EUR 5 | Līvānu TIC

L4. maijā plkst. 13.00 kultūras namā “Rīgava” Mūzikas un mākslas dārzā norisināsies Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienas pasākums.
Salaspils novada TIC