Šmakovkas muzeja aktīvā tūrisma sezonas jaunumi

Daugavpils Šmakovkas muzejs ir Latvijā lielākais muzejs, kas stāsta par Latgales kulināro mantojumu. Digitālajās ekspozīcijās ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību var interaktīvi izzināt šmakovkas tapšanas procesu, kā arī aplūkot autentiskas un iespaidīgas ražošanas iekārtas. Līdztekus stāstam par dzēriena tapšanu, te ir izsmeļoša informācija par Latgales kultūru un vēsturi. No 1. aprīļa Šmakovkas muzejs uzsāk aktīvo tūrisma sezonu un ir sagatavojis jaunumus.

Sākot ar 1. aprīli, Šmakovkas muzejs kļuva vēl pieejamāks un ir atvērts apmeklētājiem septiņas dienas nedēļā, no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00.

Šobrīd muzeja apmeklētājiem ir pieejams jaunais foajē telpas iekārtojums – telpa ir iekārtota ar jaunu degustācijas stūrīti un dekorācijām latgaliešu tradicionālajā stilā.

Tāpat tiek piedāvāts jauns pakalpojums – tiešsaistes ekskursijas latviešu, latgaliešu, krievu un angļu valodā. Ja vēlaties uzzināt sīkāku informāciju par Latgales un šmakovkas dzēriena tapšanas vēsturi, bet nav iespējas apmeklēt muzeju klātienē, ekspozīciju ir iespējams apskatīt tiešsaistē mūsu gidu pavadībā.

Savukārt, 14. maijā Šmakovkas muzejs piedalīsies starptautiskajā “Muzeju nakts 2022” akcijā, kur piedāvās bezmaksas ekspozīcijas apmeklējumu, Šmakovkas dzēriena un māla glāzīšu darināšanas meistarklases. Pasākuma laikā skanēs latgaliešu tradicionālā mūzika. Līdz ar “Muzeju nakts 2022” akciju tiks atklāta mainīgā ekspozīcija “Saimes galds”, kas vēstīs par Latgales kulinārā mantojuma īpatnībām.

Tāpat Šmakovkas muzeja kolektīvs ir uzsācis akciju “Bez pagātnes nav tagadnes”. Muzeja krājuma papildināšanai meklējam (uz laiku vai muzeja īpašumā) dažādus eksponātus, kas saistīti ar Latgales un šmakovkas dzēriena darināšanas vēsturi (šmakovkas ražošanas aparāti, sadzīves priekšmeti, apģērbi, apavi, logu dekoratīvie elementi, grāmatas, fotogrāfijas, trauki, aizkari, tepiķi, gultas veļa utt.).

Savukārt, turpinot dzimšanas dienu tradīciju, 30. jūlijā jau otro gadu pēc kārtas norisināsies festivāls “GOSTŪS LATGOLĀ”, kas būs veltīts Latgales viesmīlībai un tradīcijām, kā arī ekspozīcijas “Šmakovkas muzejs” 6 gadu dzimšanas dienai. Pasākuma laikā tiks piedāvāta aizraujoša pasākuma programma ar Latgales māksliniekiem un kulinārā mantojuma biedriem. Darbosies arī mājražotāju tirdziņš, kur katram būs iespēja nogaršot un iegādāties vietējos labumus.

Gaidīsim ciemos Šmakovkas muzejā!

Vairāk informācijas par muzeju: +371 25666201, www.smakovka.lv


Avots: Smakovka.lv

turiba - 3663
Paukošanās un koncerts Bauskas pilī

Paukošanās un koncerts Bauskas pilī

Tradicionāls pasākums ar paukošanās turnīru un koncertu.

Bauskas TIC

Rundāles pils dārza svētki

Rundāles pils dārza svētki

Svētkos iespējams apskatīt dārzu, parku un pili, uzzināt un apgūt ko jaunu, baudīt muzikālus un teatrālus priekšnesumus, iegādāties stādus

Bauskas TIC

Fly In Limbaži

Fly In Limbaži

Super pozitīva atmosfēra, elpu aizraujoši momenti, smaids un skatieni, kas nepārtraukti vērsti augšup! 2. jūlijā, Limbažu Lidlaukā - avio šovs Fly In Limbaži!

Limbažu TIC

Filmas

Filmas "Elviss" pirmizrāde jau 1. jūlijā

Rokenrola karalis ir atgriezies! Kinoteātrī "Splendid Palace" no 1. jūlija lielajos ekrānos Baza Lurmena biogrāfiskā drāma "Elviss". Uz tikšanos kinoteātrī!

Splendid Palace

Bauskas novada maršruts

Bauskas novada maršruts "Leišmalīte"

Iepazīsti Bārbeli, Skaistkalni, Kurmeni un Valli.

Bauskas TIC

Radošas aktivitātes Koknesē

Radošas aktivitātes Koknesē

Koknesē iespējams ne tikai lūkot skaistās ainavas, atpūsties un baudīt ūdens priekus, bet arī aktīvi līdzdarboties, degustēt un ceļot laikā!

Aizkraukles novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

Izzini noslēpumainos viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti pagājušo laiku dzīru krāšņumu greznajās svētku zālēs pašā Vecrīgas sirdī!

Melngalvju nams

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

21. jūlijā ATTA CENTRE atklāj pirmo ATTA Krasta festivālu, kura ietvaros notiks Street Food festivāls un kolekcionāru tirdziņš ar unikāliem piedāvājumiem.

ATTA Centre

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Nozares uzņēmumi spēj nodrošināt studentus ar atalgotu darbu jau mācību prakses laikā

Biznesa augstskola Turība

Bauskas novada velo maršruti

Bauskas novada velo maršruti

Četri velo maršruti ar praktisku informāciju un kartēm latviešu, krievu un angļu valodā.

Bauskas TIC

BRĪVDABAS KINO

BRĪVDABAS KINO "SPLENDID PALACE"

“Splendid Garden”, kas iekārtots pašā Rīgas centrā, Elizabetes ielas 61 pagalmā, visas vasaras garumā piedāvā brīvdabas kino seansus.

Splendid Palace

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

2 personām - nakšņošana, brokastis un vakariņas, īpašas spa procedūras

EUR 489 | Estravel Latvia

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

1 nakts 2 pieaugušajiem un 1 bērnam ģimenes numurā, brokastis, Sea Wellness apmeklējums, bērnu kluba pakalpojumi

EUR 195 | Estravel Latvia

Mājas kafejnīcu diena Gulbenes novadā

Mājas kafejnīcu diena Gulbenes novadā

Gulbenes novadā 9.jūlijā norisināsies Mājas kafejnīcu diena, kas apmeklētājiem būs kā lielisks piedzīvojums garšu pasaulē. Aicinām ciemos!

Gulbenes novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -