Pavasara sezonas sākums Rotko centrā

22. aprīlī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs uzsāk pavasara izstāžu sezonu ar sešiem jauniem izstāžu projektiem un jaunas izstāžu telpas – MARTINSONA MĀJAS – atklāšanu.

Tradicionāli pavasara sezona apvieno Latgales reģiona māksliniekus kopīgā jaunāko darbu izstādē. Arī šis gads nav izņēmums, un tāds ir arī izstādes nosaukums – “Nav izņēmums”. Pēdējā laika notikumi ir spilgti iezīmējuši savstarpējo saistību, kas globālā mērogā ietekmē visus zemeslodes iedzīvotājus. Tas ir izpaudies gan ekonomikā, gan politikā, gan veselības aprūpē, un izņēmums nav arī mākslas pasaule. Tāpat izņēmums nav arī Latgales reģions, kur mākslas dzīve ir turpinājusies un atsevišķu cilvēku radošums ir izpaudies jaunos darbos. Izstādē apskatāmi 44 Latgales reģiona mākslinieku darbi, kas raksturo pēdējo gadu sajūtas, fiksējot gan pārmaiņas, kas skārušas ikdienas dzīvi, gan nemainīgās vērtības, kas gadu gaitā vieno pasauli kopīgā mākslas valodā.

Materiālu un ideju daudzslāņainība fiksēta Valdas Podkalnes (Latvija) instalācijās, kuras apskatāmas un izjūtamas izstādē “Eseju arēna”. Kā atzīst māksliniece: “Es strādāju pie “domu salām”, no kurām katra ietver noteiktu vēstījumu, vīziju, sapni vai atmiņas, kas pārtop manu pieredzes pasauli atspoguļojošās instalācijās. Mana notikumu uztvere un interpretācija ir saistīta ar pagātnes un tagadnes, privātuma un publicitātes, intimitātes, bērnības un zaudējuma tēmām.” Izstāde balansē starp nepieciešamību atrasties “šeit un tagad” un reflektīvām atmiņām par apkārt notiekošo, kas kļūst par priekšnoteikumu atgūt iespēju būt šajā stāvoklī.

Radošums kā reiz iesācies neapturams process Haralda Jegodzienska (Latvija) darbos un izstādē “Kā ripojošs akmens” uzrunā aktīvu vērotāju. Tādu, kurš mākslinieka veidotos tēlus spēs savā uztverē papildināt un mainīt – kā mākonī, ieraudzīt aizvien jaunas multiformas, kuras, iespējams, arī autors nav apjautis. Uz Haralda izstādi jādodas kā uz eksperimentālās mūzikas koncertu – pilnībā ļaujoties nezināmajam, ar atvērtību uztvert racionālajai pasaulei neraksturīgo.

Vēsturisko dimensiju iezīmē Rīgas Ebreju kopienas un muzeja “Ebreji Latvijā” veidotā izstāde “Ebreju mākslinieki starpkaru Latvijā: Meklējumos”. Izstāde ir vienlaikus gan mēģinājums reflektēt par pirmskara ebreju mākslinieku izstādēm, gan piedāvāt plašākas auditorijas uzmanībai mazāk zināmus autorus. Par dažiem no viņiem trūka pat biogrāfijas pamatdatu, un izstādes sagatavošana bija vienlīdz mākslas kuratoru un vēsturnieku darbs. Izstādes nosaukums ietver sevī ne tikai pašu mākslinieku centienus rast savu identitāti, bet arī kuratoru iesākto pētniecisko darbu.

Annes Tirnas un Tomasa Tūla (Igaunija) dabas iedvesmotā instalācija “Atspulgi” piemēro atspulga jēdzienu attiecībām starp cilvēkiem. Varbūt tieši tur slēpjas izstādes īpašais valdzinājums – sapņainā, noslēpumainā mežotne, ko veido izgaismotas formas un struktūras lielformāta attēlos pie sienām un figūrās uz izstāžu zāles grīdas, rada mistiskas, maģiskas telpas, kur tumsa un gaisma pieskaras līdzīgiem atspulgiem mūsu dvēseles slēptākajās dzīlēs.

Martins Gaubs un Arvids Martinaitis (Lietuva) iesoļo Rotko centrā ar ironisma pārpilnu izstādi “Labāk nebūs!”. Košums, plašums un nebeidzama simbolu valoda ir abiem Lietuvas māksliniekiem kopīgi radošie instrumenti, lai arī realizēti atšķirīgos materiālos. Arvida Martinaiša košās, blīvās un gruntīgās krāsas iegremdē vērotāja skatienu eksistences plaknē aiz laiktelpas robežām, kur nošķīrums starp realitāti un iztēli vairs nepastāv – kur mums zināmā pasaule ir apgriezta kājām gaisā un neiespējamais kļūst iespējams. Martins Gaubs mākslā ironizē, un viņa darbi ir humora pārpilni – groteski, karikatūriski, parodējoši, lai kādā izpausmē viņš darbotos.

Jaunās sezonas izstādes apmeklētājiem pieejamas līdz 2022. gada 26. jūnijam.

Atgādināsim, ka vienlaikus ar jaunās izstāžu sezonas atklāšanu pirmo dienu durvis apmeklētājiem ver “Martinsona māja” – jauna izstāžu telpa, kas veltīta izcilākajam un pasaulē atpazīstamākajam latviešu keramikas māksliniekam Pēterim Martinsonam (1931–2013). Pirmajā izstāžu sezonā “Martinsona mājā” būs apskatāma pastāvīgā ekspozīcija ar Pētera Martinsona darbiem, mainīgā ekspozīcija “Ķīpsalas keramika” no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra krājuma un atvērtais keramikas krājums.

Izstāžu projekti ir vēl viens solis Daugavpils ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 statusa iegūšanu.

Avots: Rothkocenter.com

turiba - 3663
Paukošanās un koncerts Bauskas pilī

Paukošanās un koncerts Bauskas pilī

Tradicionāls pasākums ar paukošanās turnīru un koncertu.

Bauskas TIC

Rundāles pils dārza svētki

Rundāles pils dārza svētki

Svētkos iespējams apskatīt dārzu, parku un pili, uzzināt un apgūt ko jaunu, baudīt muzikālus un teatrālus priekšnesumus, iegādāties stādus

Bauskas TIC

Fly In Limbaži

Fly In Limbaži

Super pozitīva atmosfēra, elpu aizraujoši momenti, smaids un skatieni, kas nepārtraukti vērsti augšup! 2. jūlijā, Limbažu Lidlaukā - avio šovs Fly In Limbaži!

Limbažu TIC

Filmas

Filmas "Elviss" pirmizrāde jau 1. jūlijā

Rokenrola karalis ir atgriezies! Kinoteātrī "Splendid Palace" no 1. jūlija lielajos ekrānos Baza Lurmena biogrāfiskā drāma "Elviss". Uz tikšanos kinoteātrī!

Splendid Palace

Bauskas novada maršruts

Bauskas novada maršruts "Leišmalīte"

Iepazīsti Bārbeli, Skaistkalni, Kurmeni un Valli.

Bauskas TIC

Radošas aktivitātes Koknesē

Radošas aktivitātes Koknesē

Koknesē iespējams ne tikai lūkot skaistās ainavas, atpūsties un baudīt ūdens priekus, bet arī aktīvi līdzdarboties, degustēt un ceļot laikā!

Aizkraukles novada TIC

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENA MELNGALVJU NAMĀ

Izzini noslēpumainos viduslaiku pagrabus, Melngalvju brālības leģendas un sajūti pagājušo laiku dzīru krāšņumu greznajās svētku zālēs pašā Vecrīgas sirdī!

Melngalvju nams

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

ATTA KRASTA FESTIVĀLS

21. jūlijā ATTA CENTRE atklāj pirmo ATTA Krasta festivālu, kura ietvaros notiks Street Food festivāls un kolekcionāru tirdziņš ar unikāliem piedāvājumiem.

ATTA Centre

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums!

Nozares uzņēmumi spēj nodrošināt studentus ar atalgotu darbu jau mācību prakses laikā

Biznesa augstskola Turība

Bauskas novada velo maršruti

Bauskas novada velo maršruti

Četri velo maršruti ar praktisku informāciju un kartēm latviešu, krievu un angļu valodā.

Bauskas TIC

BRĪVDABAS KINO

BRĪVDABAS KINO "SPLENDID PALACE"

“Splendid Garden”, kas iekārtots pašā Rīgas centrā, Elizabetes ielas 61 pagalmā, visas vasaras garumā piedāvā brīvdabas kino seansus.

Splendid Palace

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

Premium Spa atpūta Piena muižā Berghof

2 personām - nakšņošana, brokastis un vakariņas, īpašas spa procedūras

EUR 489 | Estravel Latvia

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

Baltic Beach Hotel - ģimenes atpūta

1 nakts 2 pieaugušajiem un 1 bērnam ģimenes numurā, brokastis, Sea Wellness apmeklējums, bērnu kluba pakalpojumi

EUR 195 | Estravel Latvia

Mājas kafejnīcu diena Gulbenes novadā

Mājas kafejnīcu diena Gulbenes novadā

Gulbenes novadā 9.jūlijā norisināsies Mājas kafejnīcu diena, kas apmeklētājiem būs kā lielisks piedzīvojums garšu pasaulē. Aicinām ciemos!

Gulbenes novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -