Aivars Baranovskis | 2022.04.29
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs jau ceturto reizi rīko starptautisko glezniecības simpoziju “Silva Linarte”, godinot izcilās Latgales mākslinieces un ilggadējās mākslas pedagoģes Silvas Veronikas Linartes (1939–2018) piemiņu un radošo veikumu, kas šogad kopīgam radošam darbam divu nedēļu garumā apvienos māksliniekus no Latvijas, Grieķijas, Polijas un Peru.
Silva Linarte dzimusi 1939. gada 26. februārī Daugavpils novada Līksnas pagastā. Bērnību pavadījusi izsūtījumā Krasnojarskas apgabalā Sibīrijā. Pēc atgriešanās Latvijā absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, kā arī Mākslas akadēmiju, iegūstot pedagoģes un gleznotājas kvalifikāciju. Ilgus gadus bijusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas pedagoģe. Pēc valsts neatkarības atgūšanas atgriezusies tēva dzimtajās mājās, pedagoga darbu turpinot Daugavpils mākslas vidusskolā “Saules skola” un līdzās tam 1993. gadā uzņemoties arī Daugavpils pilsētas galvenās mākslinieces amata pienākumus. Pēdējie mākslinieces dzīves gadi tika pavadīti, intensīvi gleznojot un piedaloties izstādēs.

Psiholoģiskā drāma “Zēni nav meitenes” (pēc Denisa Kellija lugas) pirmizrādi piedzīvoja 2023. gada 10. februārī Dailes teātra Mazajā zālē.
Liepājas reģiona TIB
Pieminot mākslinieces radošo veikumu un to paaudzi, kas mainīja un veidoja Latvijas abstraktās glezniecības ainu, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs jau ceturto reizi rīko Silvai Linartei veltītu starptautisku glezniecības simpoziju. Mākslinieki no Latvijas, Grieķijas, Polijas un Peru apvienojas divu nedēļu ilgā kopdarbā, kur par galveno izteiksmes līdzekli kļūst krāsa, faktūra un tās vārdos neietveramās sajūtas, kuras izraisa tieša un nepastarpināta glezniecības pieredze.
Jau šo piektdien, 29. aprīlī, plkst. 15.00, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā simpozija dalībnieki prezentēs savu līdzšinējo pieredzi un radošā darba pamatnostādnes, bet nākampiektdien, 6. maijā plkst. 16.00, notiks simpozija laikā radīto darbu izstādes atklāšana. Dalība abos pasākumos – bez maksas.
Simpozijā piedalās:
Paola Bertla (Peru);
Nika Gžimska (Polija);
Mihalis Karaiskoss (Grieķija);
Ingūna Levša (Latvija);
Anita Meldere (Latvija);
Irīna Špakova (Latvija).


Sapņu zeme Ventspils piedāvājam drošu, radošu un kustību rosinošu vidi bērniem dažādos vecumos, kļūstot par iemīļotu brīvā laika pavadīšanas vietu.
Ventspils TIC

Nedēļas nogalē varēs baudīt vienu no krāšņākajām brīvdabas slidotavām Liepājas pusē. Karostā, gleznainajā Beberliņu ūdenstilpnē atpūtas vieta “BB wakepark"
Liepājas reģiona TIB

Aicinām iepazīties ar aktuālo piedāvājumi un apmeklēt izstādes Ventspilī.
Ventspils TIC

Šurp slēpes, nūjas, siltos cimdus un cepures! Aicinām silti, silti saģērbties, lai baudītu gada vēsākā gadalaika priekus!
Tukuma TIC
.jpg)
Māksla, kolekcijas un fotogrāfijas. Katrs atradīs ko sirdij tuvu un tīkamu.
Tukuma TIC
.jpg)
Šajā nedēļas nogalē Tukuma novads aicinās baudīt daudzveidīgu notikumu klāstu, kur satiekas kultūra, garšas, kustība un iedvesma.
Tukuma TIC

7. februārī paugurainā ielokā tiekamies Ķauķu kalnā uz vienu priecīgu un aktīvu ziemas pasākumu "Jestrais Ķauķis 2026"!
Alūksnes TIC

Ventspils ledus halles piedāvājumā ir arī slidošana ar disko gaismām un slidošana ar hokeju. Gaidīsim ciemos!
Ventspils TIC
.jpg)
Pelni Ventus un saņem lieliskas atlaides Ventspils tūrisma objektos!
Ventspils TIC

No operas un džeza līdz festivāliem, sportam un svētkiem – Dzintaru koncertzāle, pludmales un parki veido Jūrmalas kultūras gadu 2026.
Jūrmalas TIC

Jūrmalas muzejā izstāde Arsts kurortā 19.gadsimtā atklāj medicīnas, higiēnas un kūrortu lomu modernās veselības kultūras veidošanā 19.gs. kūrortu vēsturē senā
Jūrmalas TIC

Pirmo reizi apmeklētājiem ziemas sezonā tiks atvērts Alūksnes skatu tornis- Tempļa kalna parkā.
Alūksnes TIC

Ziema Jūrmalā piedāvā pastaigas liedagā un mežos, slēpošanu, arhitektūras maršrutus, izstādes, koncertus un siltas atpūtas vietas nesteidzīgai baudīšanai.
Jūrmalas TIC

Psiholoģiskā drāma “Zēni nav meitenes” (pēc Denisa Kellija lugas) pirmizrādi piedzīvoja 2023. gada 10. februārī Dailes teātra Mazajā zālē.
Liepājas reģiona TIB

Ir īstais laiks, lai gūtu nelielu adrenalīna devu un ar jaunu sparu laistos jaunajā 2026. gadā!
Ventspils TIC

SPA, ziemas pastaigas pie jūras un mežā, gaismas takas un izstādes mieram, līdzsvaram un jaunai enerģijai.
Jūrmalas TIC

Ventspils zinātnes centrs VIZIUM ir lieliska vieta, kur izzināt, būt radošiem, zinātkāriem un piedzīvot īstu sacensību garu, kā arī svinēt svētkus!
Ventspils TIC