Aivars Baranovskis | 2022.05.05
2022. gada 6. maijā plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā notiks starptautiskā glezniecības simpozija “Silva Linarte” noslēguma izstādes un “R TELPAS” atklāšana.
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs jau ceturto reizi rīko starptautisko glezniecības simpoziju “Silva Linarte”, godinot izcilās Latgales mākslinieces un ilggadējās mākslas pedagoģes Silvas Veronikas Linartes (1939–2018) piemiņu un radošo veikumu, kā arī to paaudzi, kas veidoja un mainīja Latvijas abstraktās glezniecības ainu.
.jpg)
26. septembrī septembrī Daugavas muzejā norisināsies ikgadējais Miķeļa ražas tirgus. No plkst. 10.00 līdz 16.00 muzeja vēsturiskā parka teritorijā.
Salaspils novada TIC
4. starptautiskajā glezniecības simpozijā “Siva Linarte” piedalījās Paola Bertla (Peru), Nika Gžimska (Polija), Mihalis Karaiskoss (Grieķija), Ingūna Levša (Latvija), Anita Meldere (Latvija) un Irīna Špakova (Latvija).
Simpozija laikā radītos darbus var uzlūkot kā ceļa karti abstraktās glezniecības iepazīšanai – krāsu un triepienu dažādība, izmantoto faktūru lietojums, audeklu fiziska iespaidošana un abstrakcijas radīto tēlu konkrētums katram māksliniekam izpaužas atšķirīgos veidos, bet visi kopā tie fiksē divu nedēļu laiktelpu, ko katrs ir piedzīvojis.
“R TELPA” aktivizē Daugavpils Marka Rotko mākslas centra publisko zonu, piedāvājot to kā daļēji atvērtu darbības un refleksijas telpu, kas izveidota dialogā ar Rotko mantojumu un paplašina centra veidoto izstāžu pieredzi, iznesot to ārpus klasiskā formāta robežām.
“Poētiskā robotisma” projekti, ko vizuālās mākslinieces Eva Vēvere un Laura Prikule īsteno jau vairāk nekā desmit gadus dažādās laikmetīgās mākslas platformās, skatītājiem piedāvā padziļinātu pieredžu kopumu, cita starpā – iespējas pašiem veidot mākslas darba attīstības maršrutu. Mākslinieču projektos tiek pētīti poētiskie un robotiskie dzīves aspekti mūsdienu sabiedrībā, iedziļinoties automatizētajos procesos un subjektīvajās reakcijās uz tiem. Izstādes, performances un procesuāli notikumi īstenoti KIM? Laikmetīgās mākslas centrā, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā un citās kultūrvietās Baltijā un Skandināvijā.
Pasākumu apmeklējums – bez maksas.
Informācija par pasākuma rīkotāju:
https://www.facebook.com/DaugavpilsMarkRothkoArtCentre
https://www.instagram.com/markrothkoartcentre/
Izstāžu anotācijas:


Ventspils domes administrācijas Mārketinga un tūrisma nodaļas Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina piedalīties “Ventspils 2026. gada fotoattēlu konkursā”.
Ventspils TIC
.png)
Vasarai pa finiša taisni - Bryuvers pagalmā ar vietējiem labumiem, dzīvo mūziku, dančiem, gardu maltīti un kārtīgu ballīti – tiekamies 05.09. “zem tilta"
Rēzeknes pilsētas TIC
 (003).jpg)
Sajūti bērnības garšu un atklāj unikālu iepakojumu vēsturi īpašās atvērto durvju dienās! - 29 augusts un 30 augusts
Rēzeknes pilsētas TIC

Izrāde “Uz visu banku!” – asa komēdija par izvēlēm, vērtībām un cīņu par savu iespēju. Asprātīgi dialogi un negaidīti pavērsieni garantē spriedzi.
EUR 20 | Salaspils novada TIC
5. septembrī rudeni ieskandinās Ventspils novada svētki, kuri atkal atgriežas Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā. Aizraujošas aktivitātes visai ģimenei.
Ventspils TIC
.png)
Aizraujošas skolēnu ekskursijas, piedzīvojumi, STEM “Dabas BINGO”, SKOLAS SOMA un jauna motivācija!
Rēzeknes pilsētas TIC

Jaunpils pilī gaidāms asprātīgs vakars ar Ekharta Kūpa jauno politiskās satīras stāvizrādi “Kandidāts”.
Tukuma TIC

Mēs nepārtraukti attīstām Bauskas novada tūrisma piedāvājumu. Dalies savā pieredzē aizpildi īsu viesu aptauju.
Bauskas TIC

Apvienojiet izvēlēto piektdienas izklaides programmu un vakariņas ar nakšņošanu pie jūras, bagātīgām brokastīm un atpūtu Sea Wellness kompleksā.
EUR 230 | Baltic Beach Hotel & SPA

Braucot uz Ventspili, iegriezies Irbenē – apskati milzu radioteleskopu, uzkāp RT-8 radioteleskopā un izstaigā pazemes tuneli. Ekskursija, ko atcerēties.
Ventspils TIC

Šī būs patiesi aizraujoša divu aktieru izdzīvošanas cīņa. Kurš kuru? Nāc un ievērtē pats!
Rēzeknes pilsētas TIC

Ieklausies bišu sanoņā un izbaudi neparastu atpūtu dabā. Bišu SPA piedāvā mierpilnu pieredzi, kas ļauj iepazīt bišu pasauli citādi.
Bauskas TIC

6. septembrī plkst. 16.00 Valmieras Kultūras centrā būs laikmetīgās dejas izrāde “Kāda ķermeņa stāsts”. Biļetes ierobežotā skaitā pieejamas "Biļešu paradīzē"
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

16. septembrī plkst. 16.00-19.00 koprades darbnīcā DARE norisināsies praktiska fermentēšanas meistarklase.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās Valmieras novada Tūrisma akcija. Piedalies un laimē galveno balvu - Ērenpreiss velosipēdu!
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Pēc pludmales – uz akvaparku! Baseini, slidkalniņi un džakuzi turpat pie jūras. Laba pietura ģimenes dienai Ventspilī.
Ventspils TIC

Engurē valdīs asprātīga, dzirkstoša un nedaudz pikanta noskaņa pasākumā "Iznākšana no Dainu skapja", kurā atdzīvosies latviešu nerātnās tautasdziesmas.
Tukuma TIC

Visas vasaras garumā Strenču pilsētvidē apskatāma mākslinieku apvienības “Orbīta” kūrēta izstāde – objekti un instalācijas, kas paslēpti pilsētvidē.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Uzlādējieties pirms jaunā mācību gada un izbaudiet laiku ģimenes lokā ar mūsu īpašo atpūtas piedāvājumu – rezervējiet 2 naktis un izvēlieties savu dāvanu!
EUR 480 | Baltic Beach Hotel & SPA

Vēl vasaras sajūtas nav beigušās! Izbaudi ūdens priekus, atrakcijas un atpūtu Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā. Dodies piedzīvojumā jau šodien!
Ventspils TIC