Modināsim Kokneses Samu kopā!

Straujiem soļiem tuvojas maijs – mēnesis, kuru sagaida ar sniegbaltiem, ziedošiem ābeļdārziem, plaukstošām, sārtām tulpēm un sulīgi zaļām lapām, kas rotaļājas siltajā, pavasarīgajā vējā. Koknesieši maiju saista ar Sama modināšanas svētkiem. Pēc upes dziļumā pavadītas garas ziemas, Daugavas dižākais iemītnieks tiek modināts ar lustēm un aktivitātēm visas dienas garumā. Šogad tradicionālie svētki norisināsies 14.maijā.

Rosība sāksies jau agri no rīta ar pavasara gadatirgu Parka ielā, Blaumaņa ielā un Kokneses parkā. Laukumā pie strūklakas “Fauna galva” un pie skulptūras “Mūžībai” ar mūzikas skaņām un raitiem deju soļiem svētku galveno varoni Samu modinās novada pašdarbnieku kolektīvi.

Tradicionālais Tvīda brauciens jeb retro tērpu un velosipēdu parāde tiks ieskandināta Blaumaņa ielā 5. Sākot no pulksten 10 senatnes noskaņās norisināsies Tvīda brauciena reģistrācija, vintage lietu un grāmatu tirdziņš - apmaiņas punkts, fotostūrītis, radošās darbnīcas un vēsturisko ainiņu izspēlēšana ar improvizatoru Kasparu Brūveli.  

Tvīda brauciens pulksten 12 sāksies Blaumaņa pagalmā, un noslēgsies Kokneses viduslaiku pilsdrupās, kur norisināsies dalībnieku apbalvošana un fotografēšanās.

Kokneses viduslaiku pilsdrupās svētku rosība būs jūtama visas dienas garumā. Virtuālās realitātes piedzīvojumus piedāvās SIA “Jinns” komanda, kuri sarūpējuši arī jaunumu – stilizētu, vēsturisku Kokneses pils tūri “Ceļojums laikā un telpā”. Apskatei būs pieejams Moku kambaris, savukārt pavasarīgā vēja baudītāji varēs doties braucienos ar kuģīšiem un katamarāniem pa Daugavu un Pērsi. Izsalkušos remdēs “Olalā! Cafe Kokenhusen”, piedāvājot pankūkas,  paipalu delikateses un citus labumus.

Kokneses luterāņu baznīcā pulksten 14 dziesmu priekā vienosies Aizkraukles novada vokālie ansambļi. Pulksten 15  tiks dots starts auto orientēšanās sacensībām “Brauc modināt Kokneses Samu!”  Tās šogad norisināsies pirmo reizi. Dalība sacensībām tikai ar iepriekšēju pieteikšanos līdz 11.maijam. Auto orientēšanās dalībnieku apbalvošana paredzēta pulksten 20.30 Kokneses viduslaiku pilsdrupu priekšpils teritorijā.

Lai godinātu un iepriecinātu svētku gaviļnieku Samu, pulksten 19.00 Kokneses viduslaiku pilsdrupās muzicēs Mārcis Auziņš ar koncertu “Lielā plūsma”. Svētku noslēgumā, pulksten 22  Kokneses estrādē, norisināsies ilgi gaidītā zaļumballe, kurā muzicēs Marika un Druvis.

Lielais Sams lai augšā ceļas, nu tad trīcēs kalni, lejas!

Informācija par pasākumu Aizkraukles novada un Kokneses tūrisma informācijas centrā vai pa tālruni 29275412, www.visitkoknese.lv

Pieteikšanās gadatirgum pa tālruni: 28355381.

Avots: Visitkoknese.lv


turiba - 3663
Moderns ofiss

Moderns ofiss

Piedāvā ofisu telpu nomu Rīgā, kas paredzēts mūsdienīgiem cilvēkiem.

ATTA Centre

TOP 5 velomaršruti Zemgales iepazīšanai

TOP 5 velomaršruti Zemgales iepazīšanai

Zemgales plānošanas reģions kopā ar visām novada pašvaldībām sācis tūrisma informatīvo kampaņu “Zemgale aicina!”

Aizkraukles novada TIC

Ekspozīcija

Ekspozīcija "Padomju gadi" atvērta viesiem

Ekspozīcija, kas sastāv no vairākām daļām – iela ar tā laika spēkratiem, HES būvniecības vēsture, bibliotēka, dzīvoklis, funkcionāra kabinets, kolhoza laiki...

Aizkraukles novada TIC

Bauskas novada smeķis

Bauskas novada smeķis

Arī Bauskas novads piedalās "Mājas kafejnīcu dienās" ar tēmu - Bauskas novada smeķis, piedāvājot ēdienus sešās kafejnīcās

Bauskas TIC

Kino zem zvaigznēm

Kino zem zvaigznēm

Repertuārā vecā, labā klasika. Nāc ciemos!

Splendid Palace

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

EKSKURSIJU SVĒTDIENAS MELNGALVJU NAMĀ

Pievienojies atvērtajai ekskursiju grupai - 28. augustā - 25. septembrī - 30. oktobrī Maksā tikai ieejas maksu; gida stāstījums par brīvu.

Melngalvju nams

Bānīša svētki - 3.septembrī

Bānīša svētki - 3.septembrī

Šī gada Bānīša svētkos, 3. septembrī, Gulbenē, Stāmerienā, Kalnienā un Alūksnē ikviens varēs piedzīvot īstus brīnumus.

Gulbenes novada TIC

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

SONORA VAICE UN ANDRIS LAPIŅŠ | KULDĪGĀ

Virkas muižas pasākumu teltī būs iespēja baudīt muzikālu piedzīvojumu operas primadonnas Sonoras Vaices un tenora Andra Lapiņa koncertā «Mīlestības spēks».

EUR 45 | Hotel Virkas Muiža

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

AIJA VĪTOLIŅA & TANGO SIN QUINTO

Koncertā skanēs grupas mīļākie skaņdarbi, kas gadiem ritot, kopā priecājoties un skumstot, to visu izdzīvojot mūzikā, kļuvuši tuvi

ATTA Centre

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

3 pārsteidzoši muzeji Latgalē

Trīs muzeji Latgales pusē Ludzā, Preiļu un Augšdaugavas novados, kuri pārsteigs ar savu dažādību!

latgale.travel

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

PIESAKI FOTOSESIJU MELNGALVJU NAMĀ!

Individuāla vai kāzu fotosesija ar savu fotogrāfu tikai 85 EUR/stundā

Melngalvju nams

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

BRĪVDABAS KINO SEANSI PAŠĀ RĪGAS CENTRĀ

Piedāvājam Tev lielisku randiņa ideju - kino zem zvaigznēm, īstā kompānija un kāds atspirdzinošs dzēriens.

Splendid Palace

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -