Agnese Koponāne | 2022.05.14
14. maijā jau trīspadsmito reizi atzīmēsim Pārventas svētkus. Visu paaudžu apmeklētājus priecēs dažādi pasākumi un aktivitātes – koncerti, radošās darbnīcas, sportiskas nodarbes un orientēšanās pilsētvidē. Svētku noslēgumā Pārventa uzmirdzēs košās lāzeru gaismās.
Svētku dienu iesāksim ar sportiskām aktivitātēm ģimenēm – sporta un deju festivālu plkst. 11.00 sporta centra “Pārventa” stadionā. Pārventas bibliotēkā plkst. 11.00 Māra Grīvas fotoizstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku, bet no plkst. 11.00 līdz 16.00 Pārventas bibliotēka aicina ikvienu ar ģimeni vai draugiem piedalīties pasākumā “Pārventas detektīvs”, kur, atrisinot pavedienus, sekojot kartei un atrodot pierādījumus, tiks atklāts kāds notikums Pārventā. Noslēgumā izlozes kārtā sešas komandas iegūs pārsteiguma balvas.

11. aprīlī Amatu mājā, kā katru gadu, notiks ļoti gaidītais nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un popularizēšanas pasākums “Satiec savu meistaru".
Ventspils TIC
Par vienu no centrālajām svētku vietām kļūs parks “Fantāzija”. Plkst. 12.00 svētku atklāšana, Pārventas mācību iestāžu audzēkņu koncerts un Ventspils 3. pamatskolas veidotas radošās darbnīcas: Make-up, Vēlēšanos koks, rokdarbu darbnīca “Ar kafijas aromātu”, kā arī fotosesija “Pavasara frizūru parāde”. Savukārt, Pārventas bibliotēkas radošajā teltī būs iespējams kopīgi darboties ar pasaku tēlu Sīpoliņu. Dienas koncerta otrajā daļā visiem zināmās Maestro Raimonda Paula dziesmas izpildīs aktrise Veronika Plotņikova un dziedātājs Žoržs Siksna, pie klavierēm Anatolijs Livča.
Pārventas bibliotēkā plkst. 16.00 kamermūzikas koncerts “Pērļu zvejnieks. Jānim Porukam 150”, kurā piedalās mecosoprāns Baiba Renerte, tenors Juris Jope, flautiste Rūta Īzāka-Mača un pianiste Ilze Kundziņa.
Turpinot 2021. gadā aizsākto tradīciju, naksnīgais Pārventas centrs uzmirdzēs viskrāšņākajos lāzeru staros un video stāstos. Mākslinieces Andas Kolosovas reāllaikā radītie EBRU mākslas darbi no plkst. 22.30 līdz 01.00 tiks eksponēti uz Talsu ielas 41. nama (“Dziedinātava”) fasādes. EBRU ir glezniecības veids, kurā krāsa tiek pludināta uz īpaši sagatavotas ūdens virsmas, veidojot rakstus un zīmējumus. Tēlaini šī māksla tiek dēvēta par sirds melodijas attēlošanu uz ūdens. Noskaņu papildinās daudzsološais Ventspils Mūzikas vidusskolas talants – ģitārists Kristaps Prancāns.
3. pamatskolas ēka un tās pagalms iemirdzēsies lāzeru staros, bet fasādi īpaši gatavots 3D video mappings pārvērtīs līdz nepazīšana. Grandiozais šovs ilgs aptuveni astoņas minūtes un tiks atkārtots vairākkārt no plkst. 23.00 līdz 01.00. Mākslas performanci veidojuši Latvijā vadošā lāzeru un gaismu tehnikas kompānija “ARTISTIC”, 3D video mākslinieks Dmitrijs Voloviks, elektroniskās mūzikas producents Arvīds Saulītis un video mākslinieks Viktors Keino.
Atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība un apdrošināšanas akciju sabiedrība “Balta”.


Gulbenes, Madonas un Alūksnes novadu tūrisma speciālisti aicina doties neaizmirstamos brīvdienu izbraucienos uz Vidzemi, par transportu izvēloties vilcienu.
Gulbenes novada TIC

Usmas golfa klubs ir 9 bedrīšu pļavu golfa laukums, ko ieskauj Engures upe un Kurzemes meži. Tiek piedāvāta individuāla vai grupu apmācību programma “Golfa ABC”
Ventspils TIC
.jpg)
Disku golfs ir lielisks veids, kā apvienot pastaigu dabā ar aizraujošu sporta aktivitāti. Priežu mežā izvietoti 18 grozi, kas pieejami bez maksas visu gadu!
Ventspils TIC

2026. gadā Jūrmala aicina izstaigāt vietas, kur nozīmīgas gadskārtas atklāj kūrorta, arhitektūras un sabiedriskās dzīves stāstu.
Jūrmalas TIC

Par godu ZĪDS dzimšanas dienas mēnesim! Rezervē galdiņu: +371 64633303.
Rēzeknes pilsētas TIC

17. un 18. aprīlī Smiltenes novadā notiks pasākums “Satiec savu meistaru! 2026”. Ar sava amata meistariem varēs tikties sešās dažādās novada vietās.
Smiltenes TIC

Atklāj Bauskas novadu nesteidzīgās pastaigās un pārgājienos! Iepazīsti dabas takas, upju krastus un gleznainas ainavas dažādos maršrutos visai ģimenei.
Bauskas TIC

Izziņotas Coral Travel ''Starway World Best Hotels'' - labākās viesnīcas pēc ceļotāju pieredzes vērtējumiem
Coral Travel Latvia

26. aprīlī plkst. 16.00 kultūras namā “Rīgava” norisināsies vokālā ansambļa “Sunrise” koncerts “Meitenes kā zvaigznes”.
Salaspils novada TIC

Aktīvās atpūtas cienītājus Ventspilī gaida Ūdens piedzīvojumu parks, Ledus halles slidotava, Piedzīvojumu parka rodelis un daudz kas cits.
Ventspils TIC

Laivu braucieni, loku šaušana, safari braucieni, radu meklēšanas, pārgājieni, foto medības, restorāns #Mežā un daudz kas cits. Iepazīsties ar DABA LABA.
Ventspils TIC

Iedvesmojies pavasari baudīt Bauskas novadā - izzinoši un aktīvi!
Bauskas TIC

Iedvesmojies no gleznām, kolekcijām un baudi mākslu arī Tu, Tukuma novadā!
Tukuma TIC

Informējam, ka no 1. aprīļa atsāksies ekskursijas Radioastronomijas centrā Irbenē darba dienās. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.
Ventspils TIC

Šeit padomāts par visu – sākot ar bērnu ēdienkarti, rotaļu stūrīti un laukumiņu, bērnu krēsliņiem un pat bērnu pārtīšanas istabām!
Bauskas TIC
.png)
Aizraujošas skolēnu ekskursijas, piedzīvojumi, STEM “Dabas BINGO”, SKOLAS SOMA un jauna motivācija!
Rēzeknes pilsētas TIC

Pasūti ar piegādi uz mājām vai tiekamies LIDO restorānos.
LIDO Atpūtas centrs
.jpg.jpeg)
"Uz Tukumu Pēc Literatūras!", kurā piedalās kā Tukuma novada, tā arī jau plašākai publikai zināmi autori. Festivāls notiks trīs dienas – no 9. līdz 11. aprīlim.
Tukuma TIC

Bauskas novada mājražotāji un tūrisma uzņēmēji ir izstrādājuši jaunus maršrutus, kas vērsti uz gastronomisko un pieredzes tūrismu Zemgales pierobežā.
Bauskas TIC

Sākoties siltākam laikam un pavasara tūrisma sezonai no aprīļa apmeklētājiem atkal pieejams unikālais militārā mantojuma objekts - skatu tornis pie pludmales.
Ventspils TIC